Skocz do zawartości

To co każdy - pomoc w doborze sprzętu :) (4k - 6k pln)


piterq

Recommended Posts

Cześć,

Po pierwsze się przywitam :) potrzebuję pomocy, a w sprawach audio jestem całkowitym laikiem :) Z żoną uznaliśmy, że trzeba wydać ciężko zarobione pieniądze na coś grającego do salonu. Sprzęt będzie głównie służył pomocy przy oglądania fimów (50% - HD i wsparcie 4K wraz z całym) , gra na konsoli (10 %) oraz odtwarzanie muzyki - źródła to Spotify, radia FM (może kiedyś DAB) i internetowe. Preferencje muzyczne - new metal i hip-hop oraz jazz i elektroniczna. Poniżej zdjęcie miejsca, gdzie to to  by się znalazło - uprzedzam pytania, tak, nie pomyślałem przy wykończeniu i niestety brak instalacji pod tylne głośniki :(, więc w grę wchodzi raczej tylko stereo.

20190125_214925.thumb.jpg.c6fb922fec7a70994430d606d14142d1.jpg

  1. Wymiary - szerokość 3,4 m (pierwszy stopień <-> ściana), szerokość półki RTV - 180cm.
  2. Niedogodności (oraz wymagania):
    1. po lewej stronie klatka schodowa (zabudowana), więc super by było, by dźwięk nie niósł się za bardzo na piętro
    2. po prawej żona zaplanowała (i już opłaciła) na całej szerokości (90cm) i wysokości regał z książkami, więc prawa kolumna byłaby wysunięta przed regał i stała w rogu
    3. długość pomieszczenia to ponad 7 metrów (salon + jadalnia)
    4. nie wchodzą w grę żadne prace remontowe - mam już ich dość ;)
    5. cena - super byłoby się zmieścić do 5k pln, ale wiadomo jak to jest ;)

Mam nadzieję, że jesteście w stanie coś zaproponować czy jesteśmy "skazani" na soundbar?

Dodatkowe pytanie do sklepów, jak to wygląda z wypożyczeniem sprzętu na próbę we/do Wrocławia (czasowo/kwotowo)?

Z góry dziękuję za każdą sensowną i uargumentowaną odpowiedź!

 

Edytowano przez piterq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

co prawda w stereo i konkretnych propozycjach nie pomogę - nie moja bajka, ale...

23 minuty temu, piterq napisał:

Mam nadzieję, że jesteście w stanie coś zaproponować czy jesteśmy "skazani" na soundbar?

 

ani mi się ważcie ;) Jak masz kolego kupić soundbar, to lepiej za te pieniądze zabierz żonę na kolację - dużo sensowniej wydane pieniądze i więcej korzyści dla obu stron :)  Na pewno konkretna pomoc i sensowne propozycje się pojawią. Co do szczegółów wypożyczenia, to już musisz pisać na PW do kolegów "branżowców". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbar to ostateczność, lepiej przemyśleć fajny zestaw, który w tym przedziale cenowym można już złożyć

Po pierwsze, jeżeli z tyłu ma stać regał, to warto pomyśleć o kolumnach z otworem Bass Reflex skierowanym do przodu, pozwoli to zaoszczędzić trochę miejsca i uzyskać lepszy dźwięk.

Po drugie kwestia elektroniki :) bardzo popularne są ostatnio amplitunery stereo, które pozwalają na uzyskanie dobrej jakości dźwięku (dwu kanałowego) przy zachowaniu pełnej funkcjonalności (funkcje sieciowe, radio, bezprzewodowy przesył audio, wejścia cyfrowe). Ewentualnie wzmacniacz stereo (nasz typ Denon PMA800)

Co do konkretów to warto rozważyć te produkty:

Denon PMA 800 - nowy model wzmacniacza steorefonicznego, wyposażonego w wejścia cyfrowe (pozwoli to na podłączenie do TV kablem optycznym i przesłanie dźwięku z TV na wzmacniacz) i współpracę z funkcją HEOS

Yamaha R-N602 - amplituner stereo wyposażony we wszystko co będzie Wam potrzebne :)

Dali Zensor 7

Polk Audio S55 lub S60

Focal Chorus 716

Monitor Audio Bronze 5 lub 6

 

W kwestii wypożyczenia lub odsłuchu zapraszamy do kontaktu telefonicznego, chętnie wszystko wytłumaczymy.

W przypadku kontaktu prosimy o powołanie się na kontakt z forum

 

Salon HiFi System

Warszawa, Ostródzka 273

www.hifisystem.pl

biuro@hifisystem.pl

tel. 503-157-500

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

od razu odradzam soundbar, kompletnie nie sprawdzi się w tak dużym pomieszczeniu. Pomieszczenie nagłośniłbym amplitunerem sieciowym Onkyo TX-8270. To wystarczająco mocny amplituner, wyposażony w pełną funkcjonalność sieciową, dodatkowo jako jeden z nielicznych modeli dwukanałowych posiadający złącza HDMI, które pozwolą Ci na podłączenie poszczególnych urządzeń audio-video do amplitunera i wyprowadzenie tylko jednego kabla HDMI do telewizora. To wygoda połączenia i obsługi.

Kolumny - tutaj jest większe pole manewru. Jeśli lubisz mocny, szybki, ofensywny, koncertowy dźwięk, rozważyłbym kolumny Klipsch. To zestawy o wysokiej skuteczności, łatwo potrafiące nagłośnić większe pomieszczenia. W Twoim przypadku wchodzi w rachubę model R-620F lub znacznie lepiej RP-6000F. Podobnie dużą swobodę, dynamikę, ale z trochę bardziej ciepłym charakterem otrzymasz z kolumn Polk Audio Signature S55E. Na pewno warto posłuchać także najnowsze Dali Oberon 7 oraz koniecznie niestety trochę droższe, ale bardzo dobre Pylon Audio Diamond 25.

Z Wrocławia masz do nas niecałe 1.5-godziny drogi autostradą. Serdecznie zapraszam na odsłuchy. Powyżej to tylko kilka propozycji, na miejscu mamy dziesiątki modeli kolumn i elektroniki, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać i porównać. Oczywiście nie ma żadnego problemu z wypożyczeniem, możesz to odebrać osobiście lub możemy sprzęt do Ciebie wysłać, jedynie po Twojej stronie jest ewentualny zwrot (dowiezienie lub odesłanie). Ale to wszystko kwestie do uzgodnienia. Najlepszą drogą dobrego wyboru jest najpierw posłuchanie w jednych warunkach poszczególnych rozwiązań (możemy zmieniać elektronikę i kolumny i dowolnie do zestawiać) i wybranie takich, które Tobie najbardziej pasują, a następnie zabranie takiego zestawu do domu. Oczywiście przy zakupie takiego zestawu możesz u nas liczyć na indywidualną ofertę. Zapraszam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :) Nasunęło mi się po nich całe stado pytań :)

Daliście przykłady wzmacniaczy/amplitunerów stereo a co w wypadku rozbudowy systemu pod 5.1 czy nawet 7.1? Szczerze - zanim napisałem posta na tym forum, zastanawiałem się nad Denonem AVR-X2500, co nie blokowałby upgrade-u ....
Czy jest sens dodawać do kolumn podłogowych głośnik centalny (w stylu Polk S35e)?

Czy istnieje możliwość rozbudowy "kina domowego" o tylne głośniki bezprzewodowe? Która firma oferuje najlepsze rozwiązania w tej kwestii?

I ostatnie pytanie (mam nadzieję), czy tak ustawione kolumny (lewa przy ścianie, prawa wysunięta do przodu o około 40 cm, przed regał) spełnią swoje zadanie oraz czy dźwięk "pójdzie" w stronę salonu a nie piętra?

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem w sprawach audio, ale u mnie do tej pory system składa się z głośnika centralnego, dwóch frontów i subwoofera (w przyszłości planuję dokupić 2 satelitki - ale na razie finanse na to nie pozwalają). Wg. mnie (i chyba większości osób) kanał centralny to najważniejszy element kina domowego. Podobnie rzecz ma się z subwooferem. Bez niego filmy to nie to samo :). Kolumny (dali zensor 5) podłączone mam do najniższego modelu amplitunera AV marantza nr1509 i wg mnie zarówno w kinie jak i w stereo gra to wszystko co najmniej dobrze. Plus amplitunerów AV jest taki, że podłączasz do nich wszystko co masz - i jest spokój :). Pozdrawiam.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Yamaha z systemem MusicCast pozwoli Ci na zastosowanie bezprzewodowych głośników efektowych (przy nowych amplitunerach kina domowego). Warto rozważyć Yamaha RX-V685
  • Jeżeli ma być kino to centralny musi być i to dobry, dobrany odpowiednio do pomieszczenia
  • wszystko zależy od akustyki i ustawienia kolumn. Są systemy kalibracji amplitunerów AV które korygują dźwięk, ale ustawienia - akustyki nie oszukamy w 100%. Pozostaje nam nakierowanie na przestrzeń n której nam zależy. Tu odpowiedź poznamy po postawieniu sprzętu na miejscu.

Salon HiFi System

Warszawa, Ostródzka 273

www.hifisystem.pl

biuro@hifisystem.pl

tel. 503-157-500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

Miejsce jest. Szafka jest. Kwestia tylko i wyłącznie odsłuchów. Tutaj masz pole manerwu. Pewne koncepcje mam. Ale serdecznie zapraszam Cie do nasna odsłuch i weryfikacje. Na razie to wybór pod kątem ceny. A nie powinieneś tak robić. Niektóre systemy Ci się po prostu spodobają a inne nie.

Na pewno.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...