Skocz do zawartości

Zestaw do słuchania tidal plus okazyjnie gramofon +/- 6000zł


Grzegorz Wojciechowski

Recommended Posts

Witam serdecznie, 
jest to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość :)

Potrzebuję złożyć swój pierwszy dobry zestaw audio bazujący głównie na odsłuchu z tidala oraz gramofonu.
Założenie jest takie,że kierować będę się głównie sprzętem z drugiej ręki. Budżet zaplanowałem na kwotę +/- 6000zł.
Pokój ok 18m2 , ustawienie kolumn na komodzie, stabilna 

Po wstępnym odsłuchu wybrałem wzmacniacz Cyrus One, tutaj pytanie czy przez BT i APTX dźwięk będzie gorszej jakości w stosunku do chromecasta audio dodawanego w zestawie?

Kolumny, tutaj mam mętlik w głowie: 
a) RLS Callisto III lub IV, czy nie będą za małe do tego pomieszczenia? Ogólnie głośnik kultowy 
b) Dynaudio EMIT 20
c) FYNE AUDIO F500
d) Mission qx2
e) AA Phoebe 3. tutaj kolumny stały by obok mebla - jakoś by się to upchało w pomieszczeniu
f) Magnat Quantum 753

Gramofon : 
Project OM5e ?

Wymagania: 
Odsłuch stosunkowo cichy lub średnio cichy,mikro dynamika i podwaliny basu.
Czy coś takiego się uda? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zbudowałbym zestaw na bazie wspomnianego Cyrus One w połączeniu z kolumnami Dynaudio Emit M20. Będzie świetna dynamika, głęboki i dociążony bas, równy środek i neutralna góra pasma. Ewentualnie jako alternatywa spójrz na połączenie Audiolab 6000A lub Atoll IN80SE z Audio Academy Phoebe III. To bardziej swobodny, aksamitny dźwięk, chociaż nadal z dobrą podstawą basową.

Gramofon - Pro-Ject Elemental OM5e to bardzo podstawowy gramofon, niewiele dokładając można kupić model znacznie lepszy. Pozostając przy Pro-Ject zwróciłbym Twoją uwagę na Pro-Ject Essential III. Jako alternatywa spójrz proszę na Rega Planar 1.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny, pamiętaj że przy zakupie takiego zestawu możesz liczyć na znacznie lepszą ofertę cenową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...