Skocz do zawartości

zestaw do 3000 zł


Leho

Recommended Posts

Cześć

Proszę Was o radę.

Szukam zestawu stereo, na którym będę mógł: odtwarzać płyty CD, słuchać radia, korzystać ze Spotify lub innych serwisów streamingowych, być może podłączę zestaw do TV. Poniżej niezbędne dane:

1. Na sprzęt mogę przeznaczyć do 3000 zł i nic więcej (a raczej mniej)

2. Sprzęt ma być nowy

3. Szukam pomiędzy

Pioneer XC-HM86D + Jbl Arena 130 

Pioneer XC-HM86D + Jbl Studio 230 

Pioneer X-HM86D

Yamaha MusicCast MCR-N670D

DENON CEOL N10

4. Powierzchnia salonu 26 m2

5. Będę słuchał przede wszystkim rocka, metalu, ale nie stronię też od chillout

6. To ma być jednorazowy zakup

Nie chodzi mi o jakiś wysublimowany produkt a raczej dobry jakościowo sprzęt za posiadaną przeze mnie kasę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha MCR-N670 będzie miała większą dynamikę i większe zapasy mocy niż Denon Ceol, co do składanych samemu zestawów z JBL to raczej bym z nich zrezygnował.

Podsumowując na szybko poleciłbym Yamaha MCR-N670. w swojej cenie bardzo dobry produkt o rozbudowanej funkcjonalności i fajnej cenie.

Zapraszamy do kontaktu z nami, postaramy się odpowiedzieć na inne pytania i rozwiać Twoje wątpliwości

 

Salon HiFi System

Warszawa, Ostródzka 273

www.hifisystem.pl

sklep@hifisystem.pl

tel. 503-157-500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, HiFiSystem napisał:

Podsumowując na szybko poleciłbym Yamaha MCR-N670. w swojej cenie bardzo dobry produkt o rozbudowanej funkcjonalności i fajnej cenie.

W jakimś miejscu tego forum przeczytałem opinię, że Yamaha korzysta ze starszych wersji WiFi i Bluetooth co wpływa na znaczne obniżenie komfortu słuchania właśnie za ich pośrednictwem, czy faktycznie tak jest, lub może być?

10 godzin temu, HiFiSystem napisał:

co do składanych samemu zestawów z JBL to raczej bym z nich zrezygnował.

dlaczego?

Edytowano przez Leho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

niestety żaden z powyższych zestawów kompletnie nie nagłośni salonu o powierzchni 26m2, nie będziesz zadowolony szczególnie przy mocniejszych gatunkach muzycznych. To bardzo wymagająca od sprzętu muzyka, malutka miniwieży z monitorkami kompletnie się do tego nie nadaje.

Jeśli sprzęt fabrycznie nowy, to będziemy musieli trochę zwiększyć budżet. Takim minimum to amplituner Onkyo TX-8250 lub Pioneer SX-N30AE z dedykowanym odtwarzaczem cd (Onkyo C-7030 lub Pioneer PD-10AE) oraz kolumny Polk Audio T50 lub STX Electrino 250.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomcą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,

niestety żaden z powyższych zestawów kompletnie nie nagłośni salonu o powierzchni 26m2, nie będziesz zadowolony szczególnie przy mocniejszych gatunkach muzycznych. To bardzo wymagająca od sprzętu muzyka, malutka miniwieży z monitorkami kompletnie się do tego nie nadaje.

Jeśli sprzęt fabrycznie nowy, to będziemy musieli trochę zwiększyć budżet. Takim minimum to amplituner Onkyo TX-8250 lub Pioneer SX-N30AE z dedykowanym odtwarzaczem cd (Onkyo C-7030 lub Pioneer PD-10AE) oraz kolumny Polk Audio T50 lub STX Electrino 250.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomcą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Q21

Przesadziliscie trochę... 

Jeżeli macie wiedzę, to doskonale wiecie ile to jest 1 wat na kanał! Nawet w pomieszczeniach 30-40 m to już będzie głośno grało. 

Więc pytam jaki będzie dodatkowy atut kupienia Pionka o 20 wat mocniejszego skoro słuchacz nie będzie tyłu potrzebował??

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Miras23 napisał:

Q21

Przesadziliscie trochę... 

Jeżeli macie wiedzę, to doskonale wiecie ile to jest 1 wat na kanał! Nawet w pomieszczeniach 30-40 m to już będzie głośno grało. 

Więc pytam jaki będzie dodatkowy atut kupienia Pionka o 20 wat mocniejszego skoro słuchacz nie będzie tyłu potrzebował??

 

Szanowni

Proszę o pomoc w wyborze właściwego sprzętu ale nie dla melomana a dla trochę więcej niż przeciętnego Kowalskiego, który chce posłuchać od czasu do czasu muzy nie zagłębiając się w arkana audio. Co prawda słoń nie nadepną mi na ucho i jakiś tam słuch mam ale właśnie dlatego nie kupuję zestawu za 300-400 zł a za 2-3 tys. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wydajności wzmacniacza w małym systemie a klasycznym amplitunerze jest naprawdę duża, nie jest to 20-30% tylko znacznie więcej, niestety podawane cyfry nie odzwierciedlają rzeczywistych różnic. Oczywiście "będzie głośno", ale jeśli mówimy o jakiejś jakości dźwięku, to niestety amplitunery mini typu Denon Ceol czy Pioneer XC-HM86D nadają się do nagłośnienia mniejszych pomieszczeń. Tym bardziej proszę zwrócić uwagę, jakie gatunki muzyczne kolega słucha. No sorry, ale zestaw Denon Ceol lub coś podobnego nie jest w stanie dobrze zagrać Metallice w 26m2.

Jeśli system będzie służył przede wszystkim jako tło muzyczne, ok. Natomiast jeśli chcesz naprawdę słuchać muzyki, to musisz zbudować system oparty na standardowym amplitunerze i kolumnach podłogowych. Jeśli budżet jest ograniczony, to poszukaj dobrych używek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Różnica w wydajności wzmacniacza w małym systemie a klasycznym amplitunerze jest naprawdę duża, nie jest to 20-30% tylko znacznie więcej, niestety podawane cyfry nie odzwierciedlają rzeczywistych różnic. Oczywiście "będzie głośno", ale jeśli mówimy o jakiejś jakości dźwięku, to niestety amplitunery mini typu Denon Ceol czy Pioneer XC-HM86D nadają się do nagłośnienia mniejszych pomieszczeń. Tym bardziej proszę zwrócić uwagę, jakie gatunki muzyczne kolega słucha. No sorry, ale zestaw Denon Ceol lub coś podobnego nie jest w stanie dobrze zagrać Metallice w 26m2.

Jeśli system będzie służył przede wszystkim jako tło muzyczne, ok. Natomiast jeśli chcesz naprawdę słuchać muzyki, to musisz zbudować system oparty na standardowym amplitunerze i kolumnach podłogowych. Jeśli budżet jest ograniczony, to poszukaj dobrych używek.

Jest tylko jeden mały problem przez który od razu wyeliminowałem kolumny podłogowe. Mam dwie kotki, z których niestety jedna obsikuje wszystko dookoła (już straciłem przez to jeden subwoofer i lapka, nie wspominając o meblach?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Leho napisał:

Jest tylko jeden mały problem przez który od razu wyeliminowałem kolumny podłogowe. Mam dwie kotki, z których niestety jedna obsikuje wszystko dookoła (już straciłem przez to jeden subwoofer i lapka, nie wspominając o meblach?).

Ja mam trzy koty i karabinek pneumatyczny wiec sierściuchy wiedzą co im grozi. Nawet nigdy nie próbowały drapać po maskownicach! A całkiem spore te kotecki mam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 1Ender napisał:

Koty do sterylizacji i masz po problemie. ? Dużo czyściej w mieszkaniu i dużo mniej kocich perfum. Będą bardziej spokojne. 

Kotki, to nie znaczy małe koty, tylko duże baby, które mają po 11 lat i sterylizowane były dawno, dawno temu?. Ale piszcie o sprzęcie nie o zwierzakach, jak tylko chciałem wytłumaczyć dlaczego taki  nie inny wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Yamaha ale z kolumnami Magnat Quantum 723.

To granie na prawdę klasowe, dokładne, mocne.

Jeśli nie potrzebny Ci CD to do tych kolumn polecam jednak nieco lepiej grającego Onkyo 8250.

 

Piotr

Mam kolego do sprzedania Onkyo tx 8250 nie jest nowy,ale masz jeszcze prawie rok gwarancji, sprzęt jest naprawdę bardzo dobrze utrzymany,brak jakichkolwiek większych śladów użytkowania,co do ceny możemy się dogadać jeżeli będziesz zainteresowany, zostanie Ci jeszcze dobra kwota na kolumny w założonym przez Ciebie budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maverick2005 napisał:

Mam kolego do sprzedania Onkyo tx 8250 nie jest nowy,ale masz jeszcze prawie rok gwarancji, sprzęt jest naprawdę bardzo dobrze utrzymany,brak jakichkolwiek większych śladów użytkowania,co do ceny możemy się dogadać jeżeli będziesz zainteresowany, zostanie Ci jeszcze dobra kwota na kolumny w założonym przez Ciebie budżecie.

Dzięki, jak napisałem na wstępie potrzebuję zestaw z CD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Q21 napisał:

Różnica w wydajności wzmacniacza w małym systemie a klasycznym amplitunerze jest naprawdę duża, nie jest to 20-30% tylko znacznie więcej, niestety podawane cyfry nie odzwierciedlają rzeczywistych różnic. Oczywiście "będzie głośno", ale jeśli mówimy o jakiejś jakości dźwięku, to niestety amplitunery mini typu Denon Ceol czy Pioneer XC-HM86D nadają się do nagłośnienia mniejszych pomieszczeń. Tym bardziej proszę zwrócić uwagę, jakie gatunki muzyczne kolega słucha. No sorry, ale zestaw Denon Ceol lub coś podobnego nie jest w stanie dobrze zagrać Metallice w 26m2.

Jeśli system będzie służył przede wszystkim jako tło muzyczne, ok. Natomiast jeśli chcesz naprawdę słuchać muzyki, to musisz zbudować system oparty na standardowym amplitunerze i kolumnach podłogowych. Jeśli budżet jest ograniczony, to poszukaj dobrych używek.

I tak i nie, ale resztę zostawiam potencjalnemu nabywcy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli z CD to ta Yamaha którą wybrałeś pierwotnie ale z Quantum 723. I masz gotowe.

Koledzy nie rozumiem jak Wy, skoro te zwierzątka, utrudniają Wam życie wytrzymujecie z nimi? Po co? Miałem keidyś koleżankę którą mówiła że jej kot wchodzi na laptopa kiedy ona pracuje. I nie może go ściągnąć po drapie i syczy ....... Szczerze. Po co? :) Sorki za oftop

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Leho napisał:

Dzięki, jak napisałem na wstępie potrzebuję zestaw z CD. 

No widzisz,jak dobrze pokobinujesz to opcja druga:

1.Magnat quantum 723+ np.CD Onkyo c7030

tu zapytać trzeba branżę o dobrą cenę 

do tego Onkyo tx 8250(ja Ci zrobię dobrą cenę)

i masz zestaw dużo lepszy niż ta Yamaha i spokojnie mieścisz się w założonej kwocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uogólniasz i przesadzasz. Zgodzę się jeśli chodzi o amplitunery KD, natomiast z amplitunerami stereo już nie jest tak jak twierdzisz. Sluchaleś kiedyś Tandbergów z serii 2000???  Nie dorastają im do pięt wzmacniacze z przedzialu cenowego 5 - 10 tys zl. Przyjelo się że amplitunery są gorsze od wzmacniaczy. NIE WSZYSTKIE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, 1Ender napisał:

Zastanawiające jest że po jakimś czasie użytkownicy wszystko mające ampli, świetnie grające masowo je wyprzedają ?

@maverick2005  na czym teraz grasz? 

Przepraszam za OT. 

Tu masz powód mojej sprzedaży, nadal gram na tym Onkyo tx8250 i jestem z niego zadowolony u uważam że jest to dobry sprzęt,ale plan w życiu trochę się zmienia i rownież chcę przywrócić kino, ponieważ przy większym metrażu mogę sobie w końcu na to pozwolić.

I to jest tylko główny powód sprzedaży i ogólnie rozważam zostawienie sobie tego Onkyo i wstawić do córki do pokoju,ale wykończenie pół bliźniaka mam na głowie i staram się gdzieś trochę zgubić koszta zakupu nowego sprzętu.

Zaproponowałem ten amplituner koledze Leho, ponieważ szuka sprzętu uniwersalnego,jest to również jako opcja,nic na siłę.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt audio niższej i średniej klasy się po prostu zmienia. Mówię tu o osobach które są tym zainteresowane. Nie o Panu Jacku który kupił nigdy na forum więcej nie zaglądnie. On na takim amplitunerze będzie grał 10 lat az padnie.

Jak czytasz to się nakręcasz i zaraz chcesz wymieniać. No przecież wiesz że to tak działa. To troszke ucicha kiedyś wchodzisz w sprzęt wyższej klasy? Ok, ceny.

Bo po prostu masz więcej do stracenia, więcej do zainwestowania mimo że ochota na wymianę taka sama.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że mamy bardzo bogate społeczeństwo i stać na straty od 500 zł w górę. 

Jeżeli ktoś chce nowe audio, bo ma taką wizję.. Trudno. Jego pieniądze, jego strata. To po prostu często zakup pod wpływem chwili na impulsie. Nie przemyślany. Ale z jednej strony to dla branży jest dobre, bo popyt jest duży. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...