Skocz do zawartości

Który zestaw stereo do ok. 6000 zł ??? NAD 356, C338, Yamaha R-N803d...


Mariusz Sanecki

Recommended Posts

Cześć,

Proszę o opinię, które wg Was zestaw jest najlepszy do kwoty ok. 6000 zł, dobrze byłoby, aby wyszło taniej stąd takie nie inne propozycje.

Pokój 18m2 + otwarta kuchnia (w sumie 23m2), będą stały na półce o wysokości 40 cm, blisko ściany 15-20 cm.

Słucham muzyki elektronicznej (house, progressive, trance), polski i zagraniczny pop/rock.

Zależy mi na ciepłym dynamicznym graniu z dobrym zejściem i głębokim, ale kontrolowanym i zróżnicowanym basie. Dobrze byłoby, aby wokale i góra była dość szczegółowa, ale nie ostra i zbyt jasna. Zależy mi na szerokiej scenie i dużej przestrzeni.

Zależy mi na sieciowych funkcjach, radio (internetowe, dab+, może być FM, ale nie musi), dobrze, żebym mógł go podłączyć do TV, odtwarzacza CD i kiedyś ps4 i gramofon.

Moi faworyci elektroniki wg kolejności:

1. Yamaha R-N803D - najbardziej optymalne rozwiązanie, wszystko mające i grające bardzo podobnie do wzmaka yamaha as 701, więc bardzo dobrze jak na moje potrzeby. Podobno ma charakterystykę neutralną.

2. NAD C338 - nie wiem jak on gra, ale czytałem, że ciepło, ma funkcje sieciowe (spotify, chromecast), ale chyba jest słabszy wydajnościowo, mniejsza moc na kanał, względem ww. yamahy r-n803d i nie tak kompletny funkcjonalnie jak ona.

3. NAD C356 - sam wzmak z bardzo dobrymi opiniami, grający ciepło, ale do niego trzeba się liczyć z dokupieniem Yamaha wxad 10, radio tylko przez smartphone/tablet no i dokupić DAC'a, aby podłączyć go do TV, więc więcej kombinacji, co najmniej 2 klocki i w sumie wychodzi najdrożej z całej 3.

Pod uwagę biorę tylko monitory, moi faworyci (kolejność przypadkowa):

1. Elac Uni fi bs u5 - słuchałem z Y803, żona zachwycona jest skłonna go wziąć, mnie też się podobał, ale nie wiem, czy nie będzie mało basu jak dla mnie, estetycznie wykonane (1 szt. za 1699 zł)

2. Kef R300 - genialnie wyglądają, choć lakier świeci się nie napisze jak ;) podobno potężne monitory - takich szukam, najdroższe z całej 3 (1 szt. za 1790 zł)

3. Dynaudio Emit M20 - wszędzie polecany, dobre opinie u nas jak i zagranicą, też mi odpowiada ich wygląd bardzo ładne (1 szt. 1299 zł).

Faworyci wśród zestawów (kolejność przypadkowa):

1. Yamaha R-N803D + elac uni fi bs u5 - 5550 zł - słuchałem na żywo, świetna przestrzeń i scena, duża szczegółowość na górze i środku, ale nie męcząca. Dobry sprężysty i kontrolowany bas, aczkolwiek brakowało mi niższego zejścia i częstotliwości. Cena zestawu bdb, same kolumny kosztują 3400 zł, więc w cenie ok. 2150 zł tj. Yamahy R-N602 otrzymuję o klasę lepszy apmlituner. Dobra cena.

2. Nad c338 + Dynaudio M20 Emit - 5100 zł - brak gotowego zestawu, mimo to najtańsza opcja, ale czy najgorsza? Czy ten NAD wyciśnie z dynków co najlepsze?

3. Nad 356 + Yamaha Wxad10 + Dynaudio M20 Emit- 5850 zł - wiem, że to może dobrze zagrać, ale dokupienie DAC do tv, gromofon? i wyjdzie grubo ponad 6000 zł.

4. Nad c338 + Kef R300 - 5999 zł - drugi w kategorii najdroższy zestaw, gotowy, pytanie czy kolumny dobrze będą wysterowane przez wzmacniacz.

5. Yamaha R-N803D + Dynaudio M20 Emit - 5800 zł - brak zestawu trzeba parować, ale mój faworyt w zakresie cena/jakość/funkcjonalność. Pytanie, czy Yamaszka dobrze napędzi te wymagające monitory.

6. Yamaha R-N803D + Kef R300 - najdroższa opcja i najbardziej mi odpowiada funkcjonalnie i estetycznie, nie wiem jak brzmieniowo (6600 zł), ale raczej poza zasięgiem chyba, że będzie jakiś zestaw w cencie do 6000 zł.

Z każdym dniem jestem bardziej świadomy i wiem czego oczekuję i wydaje mi się, że dochodzę do końca poszukiwań. Proszę bardzo kolegów o pomoc.

PS. Czytałem, że kolumy Elac i R300 to bliźniacze kolumny, ten sam projektant. Więc wybierając jedną z nich będę miał podobne odczucia. Czy to prawda?

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzysz tyle tematów, że nie wiadomo w którym pisać. Pisz w jednym. Jak jest problem to możesz napisać do Moderacji o zmianę tytułu. 

Propozycja, skopiuj to co napisałeś w 1 poście i wklej do któregoś z Twoich wcześniejszych wątków. Po tej operacji poproś o zamknięcie lub usunięcie tego tematu. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Tworzysz tyle tematów, że nie wiadomo w którym pisać. Pisz w jednym. Jak jest problem to możesz napisać do Moderacji o zmianę tytułu. 

Propozycja, skopiuj to co napisałeś w 1 poście i wklej do któregoś z Twoich wcześniejszych wątków. Po tej operacji poproś o zamknięcie lub usunięcie tego tematu. 

Pozdrawiam 

OK, tak zrobię że poproszę o zamknięcie wcześniejszych. Chciałem uporządkować moje przemyślenia i skupić się na tych amp/wzm i monitorach. To mój ostateczny krąg zainteresowania mam nadzieję. Ale proszę o pomoc. Tamte wątki są nieaktualne bo wyjściowo co innego chciałem kupić ale tak to jest, apetyt rośnie w miarę jedzenia ?

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rafalik1 napisał:

Jeśli stawiasz Yamahe i Nada to pomyśl o Onkyo tx 8250. Yamaha to zupełnie inne dźwięk i nie gra tak ciepło jak NAD według moich odłsuchów Onkyo jest po środku. Osobiście mi też zależało na ciepłym brzmieniu i według mojej oceny Yamaha z kolumnami jakimi słuchałem się do tego nie nadaje. 

Nie Onkyo nie biorę pod uwagę, ma wiele opinii, że gra sucho i płasko. Względem Yamahy 803d na pewno ustępuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na odsłuchach wybierałem miedzy 803d i Onkyo 8270. Według mnie Onkyo gra cieplej, analitycznie i plastycznie. Na pewno nie sucho i płasko. Wiec jeśli chcesz polegać tylko na opinii na forum to kiepski pomysł. Pamiętaj że amplitunery Onkyo graja inaczej niż ich wzmacniacze.

Sam miałem brac w ciemno 803d czytając te fora ale wybrałem sie na odsłuch  i z wybranymi głośnikami Onkyo mimo tańszej kwtoy w moim odczuciu gra dla mnie lepiej i nie jestem jedyny na tym forum co tak twierdzi (poczytaj moje wpisy) .

 

Edytowano przez rafalik1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rafalik1 napisał:

Byłem na odsłuchach wybierałem miedzy 803d i Onkyo 8270. Według mnie Onkyo gra cieplej, analityczniej i plastycznie. Na pewno nie słucho i płasko. Wiec jeśli chcesz polegać tylko na opinii na forum to kiepski pomysł. Pamietaj że amplitunery Onkyo graja inaczej niż ich wzmacniacze. 

Sam miałem brac w ciemno 803d czytając te fora ale wybrałem sie na odsłuch  i z wybranymi głośnikami Onkyo mimo tańszej kwtoy w moim odczuciu gra dla mnie lepiej i nie jestem jedyny na tym forum co tak twierdzi (poczytaj moje wpisy) .

 

Hmmm to mi dałeś teraz zagwostkę. Dochodzi mi kolejny ampli do obadania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla Ciebie cieplejszy dźwięk z Nad i Magnatem bardziej podejdzie (sam nie wykluczam że kiedyś pójdę może w tą stronę) ale póki co właśnie wybrałem taki środek z jednej funkcjonalność sieciowa z drugiej barwa dźwięku którą przyjmuję. Nie ukrywam że zawsze myślałem że będę miał sprzęt Yamahy a po jednym odsłuchu (ta sama muzyka i te same głośniki) stwierdziłem że to nie to.... padło na Onkyo. Wiec w ciemno nie bierz bo możesz dać mniej i mieć lepiej. A to że 803d zbudowana prawie jak wzmacniacz oh ah ... to nic jak dźwięk może nie podchodzić lecz bez porównania tego nie zweryfikujesz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2019 o 09:37, Mariusz Sanecki napisał:

Nie Onkyo nie biorę pod uwagę, ma wiele opinii, że gra sucho i płasko.

To od siebie dodam, że te opinie możesz  sobie do kosza wyrzucić, bo są nic nie warte.

Zapraszam Cię w wolnej chwili do lektury mojego wątku nt. wyboru wzmacniacza/amplitunera stereo:

Miałem podobne dylematy, które po wypożyczeniu sprzętu do domu i odsłuchach zostały rozwiązane. 

I zobacz jaki sprzęt ostatecznie wybrałem ?, ale oczywiście, ostateczny wybór będzie należał do Ciebie ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...