Skocz do zawartości

Stereo do 3000


tlmas

Recommended Posts

Hej,

Napisz czego oczekujesz od sprzętu, jak ma grać, gdzie będzie grał, jak duże pomieszczenie. Na czym Ci zależy w sprzęcie?

Z tego co napisałeś wynika, że szukasz czegoś co polepszy co najwyżej dźwięk z TV, jeżeli tak, to za taką kwotę to kup dobry soundbar ;)  Polecam Focal Dimesion :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Sanecki napisał:

Hej,

Napisz czego oczekujesz od sprzętu, jak ma grać, gdzie będzie grał, jak duże pomieszczenie. Na czym Ci zależy w sprzęcie?

Z tego co napisałeś wynika, że szukasz czegoś co polepszy co najwyżej dźwięk z TV, jeżeli tak, to za taką kwotę to kup dobry soundbar ;)  Polecam Focal Dimesion :)

Pokój to salon pomniejszony o sypialnie przedzielony ścianka dzialowa, lecz nie do końca. Ogólnie cały pokój jakieś 20 metrow. Tam gdzie dźwięk będzie się odbijał od ścian to jakieś 4*3 metry. Chciałbym podłączyć telewizor i słuchać muzyki z płyt i sieci. Nie jestem żadnym melomanem . Każdy odradza soundbary więc nie wiem jak tak do końca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbar do muzyki się nie nadaje i każdy kto choć trochę ogarnia temat, tak Ci powie. Jeżeli do 3k to PianoCraft Yamaha n670d. Masz tu niezłej klasy wzmacniacz z CD i funkcjami sieciowymi, oczywiście jak na tą cenę. Do tv podłączysz go optykiem i będzie dobrze. Głośniki oryginalne od razu do wymiany. Ten Pianocraft często łączony jest w zestawy z niefabrycznymi monitorami.

W tej cenie masz ich dużo m.in. Indiana Line nota 260x lub nieco droższe Indiana Line tesi 261. To głośniki o ciepłej barwie z lepiej zaznaczonym basem. Nieźle mogą się zgrać Heco Aurora 300. Heco ma nieco lepszy środek i bardziej wyrównane pasmo, aniżeli Indiany. Wszystko zależy od Twoich preferencji tzn. czego słuchasz.

Sam miałem dylemat na co się zdecydować w podobnych pieniądzach i brałem pod uwagę tą Yamahę z tymi kolumnami. Poszedłem jednak dalej i zmieniłem podejście.

W Twoim wypadku jedynym problemem może tu być nieco za mala wydajność zestawu względem salonu. 

Warto zastanowić się, czy nie lepiej te 3k zainwestować w lepszy amplituner np, Yamaha RN602 z Elacami Debut B6 2.0 (nieco ponad budżet ok. 3600 zł), a później dokupić CD Yamahy np. CD-S300. Takie rozwiązanie zdecydowanie zagra lepiej tzn. czyściej, mocniej, szczegółowiej i wypełni salon dobrym brzmieniem.

Słuchałem Pianocraft'a N670d i zaraz po nim Yamahę R-N602, oba na Indianie Line Tesi 261 i różnica była kolosalna. Żona kompletny laik jak się domyślasz ;)  z miejsca podziękowała Pioncraftowi, a kwestia estetyki pudła zeszła na drugi plan. Już nie było tematu wyglądu klocka i gdzie go postawić :)

Inne podejście to zintegrowany wzmacniacz np. Nad c338 (ma funkcje sieciowe), albo NAD c326 (sam wzmak, więc trzeba dokupić odtwarzacz sieciowy np. Yamaha  Wxad 10 - cena ok 650 zł). Przy takim rozwiązaniu warto wybrać najpierw monitory, a później elektronikę, bo głośniki robią Ci 70% dźwięku i to od nich głównie zależy jakość i charakter brzemienia zestawu. 30% to wzmak/ampli.

Zobacz tu kilka podpowiedzi co do podobnego zestawu w granicach 3-4 tys.

 

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba i sugestia. Kup pianokrafta w Media Markt, masz 30 dni na zwrot. Zainstaluj i posłuchaj w domu tak ze 2-3 tygodnie. Jeżeli będzie Ci pasować i dobrze nagłośni Twój pokój to po sprawie. Jak coś nie będzie Ci odpowiadać, będziesz czuł jakieś niedostatki to oddasz do MM. A zmiany w dźwięku jaki chciałbyś uzyskać opiszesz na forum. 

Nikt nie jest wróżką i nie odpowie Ci jaki dźwięk, sprzęt będzie dla Twoich uszu dobry. 

Pozdrawiam 

PS. Zaoszczędzisz bezsensownego pisania i czasu kolegów. Bo doradztwo doradztwem, a nic nie zastąpi odsłuchów. To Ty musisz wiedzieć czego chcesz, a na razie to jesteś ja dziecko we mgle. Bez urazy. ?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...