Skocz do zawartości

rozstaw glosnikow kina domowego


sasik

Recommended Posts

Witam jako ze jestem na etapie wykanczania domu pomyslalem o polozeniu kabli do kina salon to 7x4 narysowalem jak mniej wiecej chcialbym polozyc kable czy taki uklad bedzie dobry szczegolnie chodzi mi o te glosniki z tylu bo beda jakies 3 metry za plecami moze 2.5 i drugie pytanie czy taki kabel moze byc?? 

IMG_20190127_214124.jpg

Screenshot_20190127_214256_pl.allegro.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj umieścić za sofą. I blisko ścian. Mogą być na stojakach albo przyczepione do ściany "uchwyt ścienny do głośników" na wysokość uszu

A teraz zaoszczędzę Ci wiele godzin jak to prawidłowo rozstawić ponieważ pomieszczenie mam podobne do twojego.

Kolumna lewa i prawa od ściany bocznej 0,85m  i 2m od ściany przedniej. Centralna na środku i około 1,75m. Surround blisko ściany bocznej i odległość od ściany przedniej 5,15m. Ustaw tak jak napisałem. Subwoofer co do centymetra! Od ściany bocznej 0,4m i 1,15m od ściany przedniej. Ściana przednia - to ta gdzie jest TV.

Ustaw tak raz włącz korekcje akustyki "mikrofon" załącz film ze sceną akcji. Później w krótkim czasie zrób ustawienie po swojemu - włącz "mikrofon" i się przekonasz ,że moje ustawienie jest zdecydowanie lepsze. Kolumny, surround i centralny nie muszą być co do centymetra ale najlepiej jakby się mieściły w tym przedziale.

ps. miejsce odsłuchu to 4m od ściany przedniej.

 

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że mogą być tak z tyłu. Oczywiście, że mogą być nawet i na wysokości 2m, a nawet w suficie. Ale to wszystko "mogą", ale jeżeli masz inną opcję, to nie powinny. Takie jest moje zdanie.

Widzę, że już to sobie w głowie rozplanowałeś i nie bierzesz pod uwagę żadnych zmian w tym planie, szukając u kogokolwiek aprobaty na takie ustawienie, co pozwoli Ci "z czystym sumieniem" wcielić je w życie, żyjąc później w przekonaniu, że jest zaje**ście ;) 

audio to nie wazony żony, nie powinno się go rozstawiać tam, gdzie akurat wizualnie pasuje. Ma spełniać swoją pewną rolę. Rozumiem też, że jest to salon, pokój dzienny i pewne kompromisy wtedy muszą wchodzić w grę. Ale masz możliwość ustawić to w miarę poprawnie, to rezygnujesz z tego rozwiązania, gdyż nie będziesz musiał "kombinować".

Cóż, zrobisz kolego, jak uważasz. Ja się poddaje. Powodzenia :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Markcox napisał:

oczywiście, że mogą być tak z tyłu. Oczywiście, że mogą być nawet i na wysokości 2m, a nawet w suficie. Ale to wszystko "mogą", ale jeżeli masz inną opcję, to nie powinny. Takie jest moje zdanie.

Jeszcze jak nie miałem głośników atmos to surroundy miałem trochę wyżej od wysokości uszu. I było całkiem przyjemnie :) Teraz jak mam atmosy w suficie to musiałem surroundy opuścić niżej bo dźwięk się zlewał i żadne ustawienia amplitunera nie pomagały.

sasik - więc z tą kalibracją też bym cudów nie oczekiwał.

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ten filmik , duzo wytłumaczy o co tak naprawde chodzi z tymi kablami. Co do tych kabli to jak pisał S4HOME cena tych kabli jest coś za niska. Ja sie szykuje do instalacji nowego kina w nowym pomieszczeniu i potrzebuje około 50m kabla i 2x2.5mm znalazlem godny kupienia w cenie 4zł . 

Co do głośników tylnich to też uważam że są za daleko . Pomyśl moze o montażu ich pod sufitem jak na zdjeciu ponizej ?

celling speaker.jpg

Edytowano przez SiciuwyspaPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przed podjęciem decyzji jakie mam kable podłączyć spróbowałem sam przetestować. Kable od 2zł do 40zł za 1mb. Wyszło ,że nie słyszę różnicy i kupiłem najtańsze OCC od speckable na allegro. Polecam każdemu samemu sprawdzić i wybrać wg. własnych upodobań. Różny kabel , różny wzmacniacz , różne kolumny , różne odczucia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...