Skocz do zawartości

Awaryjność Onkyo


Bubus

Recommended Posts

Witam. Praktycznie byłem nastawiony na zakup Onkyo NR686 jednak odstraszyła mnie "plaga" jaka trapiła poprzednie modele. Chodzi o wadliwe porty/plytki HDMI. Czy coś zostało poprawione w nowej lini 686? Jak wypada pod względem "niezawodności" główny rywal nad krtórym również się zastanawiam czyli Denon? Bo mam jeszcze w tym budżecie alternatywe w postaci Denon 2500h. Pozatym zastanawiam się z czym ładniej zagrają głośniki jakie posiadam. Mianowicie Kruger&Matz Path 5.0 (Wiem pseudo marka). Jakieś sugestie?Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamień z serca ? Natomaist, wiem że to porada na odległość ale który z wyżej wymienionych ampli "ładniej" zagra do moich głośników? Generalnie pokoj około 27m2, używane będzie do muzyka 50%/ ps4 40%/ film 10%. Choć jak było wspominane wczesniej Onkyo jest najbardziej uniwersalne i ku niemu się skłaniam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary problem sprzed kilku lat, obecne modele są praktycznie bezawaryjne. Wybór między Onkyo i Denon powinien zależeć od Twoich indywidualnych preferencji brzmieniowych. Onkyo jest bardziej szybkie, analityczne, dokładne, mocne. Denon natomiast oferuje dźwięk bardziej plastyczny, gęsty, pełny, ciepły. Do Twoich kolumn moim zdaniem lepiej sprawdzi się Onkyo, ale jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny do naszego salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Onkyo 686. Zakupu dokonałem dziś w salonie Q21 i jako gratis otrzymam słuchawki :-) czekam teraz na dostawe. Osobiście również wydawało mi się że do charakterystyki moich głośników lepeij zagra 686. Co do samych głośników (zestaw 5.0), zakupiłem je na dużej obniżce z 5 tysięcy na 2,5 tysiąca. Powiem tak, cena bez promocji przestrzelona i urwana z kosmosu. Natomaist za 2,5k jestem bardzo zadowolony bo to nawet gra dobrze. Głośniki typowe do muzyki rozrywkowej. Jeśli ktoś lubi jazz lub klasyke to czuć wyraźny podział między basem, średnimi a wysokimi. Basu tym kolumną nie można odmówić i jest przyjemny. Wysokie tony też są naprawde dobre ale brak im "blasku". Może wszystko nabierze lepszych kolorów po wpięciu do nowego Onkyo 686 :-). Narazie kolumny są wpięte do weterana Yamaha htr 5630 rds :-). Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, modelarz01 napisał:

A przelanczales kablem hdmi podczas gdy urządzenie bylo uruchomione?.  Jak tak spalilem jedyny port hdmi kiedys w projektorze optoma i w serwisie wymienilimi na szczescie na drugi taki sam projektor

Albo tak. Częsty problem. Albo wsadzanie amplitunera w szafki.

Denon miał dokładnie to samo.  Tylko o ile dobrze pamiętam wyraźnie na pierwszych stronach instrukcji zaznaczył aby zachować oddech amplitunera. A Onkyo chyba zepchało to na dalsze strony.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, maxredaktor napisał:

Onkyo raczej nie, za to niektóre sklepy - owszem. Jak kupowałem swój amplituner, 636, to wziąłem tzw. rozszerzoną gwarancję z dwóch na pięć lat. Dopłaciłem bodaj 300 zł do tego.

Przydała się rozszerzona gwarancja? Czy sprzęt działał/ działa bez problemowo? Pozdrawiam

Edytowano przez Bubus
Poprawa sformułowanego zdania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten model BTech'a również patrzyłem. Jednak ostatecznie zdecyduje się na vogels'a. Jakoś bardziej przemawia do mnie "podpora" przednia. Pozatym kolumny tylne Path mają dość specyficzny kształt co sprawia że w moim przypadku głośniki bedą "pewniej" siedziały w uchwycie marki Vogel's. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bubus napisał:

natomiast chciałbym jeszcze zapytać o Wasze zdanie/ opinie na temat uchwytu Vogel's VLB200

Mam ten uchwyt od kilku lat i kolumny jeszcze nie spadły to chyba dobrze o nim świadczy :) 

Przed zakupem sprawdź czy zmieści się kolumna / max.rozstaw uchwytu /

Fajną sprawą jest możliwość obrotu w płaszczyźnie poziomej oraz pochył w pionowej. Wadą jest fakt , że stabilność kolumny w uchwycie jest raczej wątpliwa. U mnie sprawdza się jako uchwyt pod surroundy , pod fronty / monitory/ bym go nie zastosował.

 

IMG_2570.JPG

IMG_2571.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...