Skocz do zawartości

Który odtwarzacz CD ostatecznie wybrać?


binkool

Recommended Posts

Cześć koledzy.

Mam do Was kolejną prośbę, tym razem o pomoc doboru odtwarzacza CD. Budżet to około 1300 zł. Biorę pod uwagę sprzęt używany, może być vintage. Będzie grał z Marantzem 2216B i Kenwood KL-5090. Nie musi mieć ciepłego brzmienie (same kolumny i amplituner grają ciepłym brzmieniem) ale fajnie jakby dodał od siebie trochę basu. No i musi być... srebrny :D

Moje typu to:

1. Denon DCD-1500AE 

2. MARANTZ SA7003

Powyższe playery mają SACD, mi na tym nie zależy, ale może kiedyś się przyda.

3. Sony cdp xb 930 qs 

4. MARANTZ CD-72 MKII  już staruszek

 

No i tutaj pytanie do Was, bardziej zaznajomionych, osłuchanych... Który z tych sprzętów na moim miejscu byście wybrali?

 

Z góry dzięki! :D

Edytowano przez binkool
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2019 o 12:36, binkool napisał:

Będzie grał z Marantzem 2216B

 

Dnia 28.01.2019 o 17:16, S4Home napisał:

Denona z modelu 1500 ma świetne brzmienie.

Zgadzam się w pełni :) Denon DCD 1500 II grał u mnie z Marantzem 2226B ,a obecnie z Sony V5. Ma to co lubię, a więc ciepło i muzykalność idealnie wpasowywał się w sygnaturę dźwięku Marantza / jak dla mnie też ocieploną/ oraz o dziwo Sony / może dlatego , że to Sony z 1978r. :) /. Dwa tygodnie temu słuchałem w komisie Sony CDP XB 920 QS i muszę przyznać , że też mnie oczarował , dynamika , detaliczność na plus. Ale raczej nie oczekiwałbym jednoznacznej opinii , który z tych CD będzie Ci odpowiadał, bo to sprawa czysto indywidualna i sam musisz podjąć decyzję.

IMG_2573.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...