Skocz do zawartości

Sub do RN803D


T Z6

Recommended Posts

Witam.Moje pytanie dotyczy subwoofera do Yamahy 803D.Podpiete kolumny Melodika BL 40.Do muzyki basu jest wystarczajaco duzo choc zdarzaja sie takie realizacje plyt, plikow gdzie przydaloby sie do niskich tonow jakies dodatkowe wsparcie.Ale pomyslalem nad subem bardziej do ogladania filmow.Nie chce kupowac KD bo az tak wiele nie ogladam a poza tym nie chce miec miliona glosnikow i plataniny kabli.Temat umieszczam w dziale stereo poniewaz jak wspomnialem czasem chcialbym tez uzyc suba do muzyki.Z tego co wiem to sub do filmow i sub do muzyki to dwa rozne urzadzenia.Ale moze jest jakis ktory dobrze sie sprawdzi do jednego i drugiego.Budzet powiedzmy do 2 tys.Moze byc uzywany.Sprzet u mnie gra w pomieszczeniu okolo 20 metrow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowana tematem. Mam tą Yamahę z Cantonami Ergo RC-L i mam też piekny bas. Ale, że mam lekki "odchył" na punkcie basu, to ciągle zastanawiam jakby to wyglądało jakbym jeszcze troszkę dołożyła :) Czytałam, że Subwoofery Velodyne z serii EQ-MAX są rewelacyjne, ale troche kosztują.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz subwoofera uniwersalnego, który także dobrze sprawdzi się w muzyce, gdzie dużo większą rolę odgrywa szybkość, kontrola, dokładność, spójrz proszę na SVS -SB-1000. To konstrukcja zamknięta. Ewentualnie jako alternatywa można rozważyć konstrukcję otwartą PB-1000. Basu będzie jeszcze trochę więcej, ale jest to kosztem kontroli i szybkości. Ewentualnie także bardziej kinowy Klipsch SPL-100.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Aneta OJ napisał:

Też jestem zainteresowana tematem. Mam tą Yamahę z Cantonami Ergo RC-L i mam też piekny bas. Ale, że mam lekki "odchył" na punkcie basu, to ciągle zastanawiam jakby to wyglądało jakbym jeszcze troszkę dołożyła :) Czytałam, że Subwoofery Velodyne z serii EQ-MAX są rewelacyjne, ale troche kosztują.

 

Tez dawniej mialem taki basowy odchyl.Ale sie wyleczylem.Sporo tu wyczytalem zlych opinii na temat RN803.Nawet sam osobiscie na poczatku psioczylem ze jest taki i siaki.Uzywam go od lipca ub roku i po minionym czasie jestem bardzo zadowolony.Podoba mi sie brzmienie yamahy.Jedyny minus to roznicowanie nagran.Slabe realizacje od razu slychac.Mozna by to uznac za pozytywna ceche ale potrafi tez troszke zdenerwowac.Dlatego pomyslalem o subie zeby go w takich przypadkach uzywac i wspomoc tez czasem ogladanie filmow.Tak czy siak yamaszki nie zmienie na inne urzadzenie dlugo.Poki sie nie popsuje na tyle mocno by naprawa nie okazala sie zbyt kosztowna.Czasem jak widac do nowego dla nas innego brzmienia trzeba dojrzec by potem bylo ono dla nas niemal idealnym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...