Skocz do zawartości

Kino domowe do salonu


maverick2005

Recommended Posts

Witam.

Ponieważ budowa nowego mieszkania powoli idzie ku końcowi, potrzebuję porady w sprawie ustawienia i doboru sprzętu audio do salonu.

1.Amplituner, zastanawiam się nad Onkyo rz820 lub Marantz sr5012, ewentualnie może taka opcja:

 

https://allegro.pl/oferta/amplituner-marantz-sr7005-7-2-7303187205

Zależy mi by amplituner posiadał pre-out pod osobny wzmacniacz stereo oraz na możliwości korzystania z tidala 

2.Kolumny,posiadam obecnie Polk Audio s55(te zostają) i teraz pytanie czy iść w cały set tej serii czy może lepiej, coś wstawić z innej firmy(centralny, subwoofer,surround).

3.Ustawienie,poniżej wstawiam rzut salonu,nie sugerujcie się szkicem mebli oraz kominkiem to tylko zarys projektanta, jedynie aneks kuchni zostaje,reszta do ustawienia (meble i inne elementy dopiero będę dobierał).

4.Kwota,na całość planuję przeznaczyć około 7500zł przy sprzęcie nowym.

IMG_20190128_122005782.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witaj,

Jeśli szukamy amplitunera, który będzie miał spory potencjał w stereo a do tego dobre wyjście pre out uważam, że Marantz będzie lepszym wyborem. Onkyo co prawda jest silniejsze (chyba najbardziej wydajne prądowo w swojej klasie cenowej) ale to urządzenie bardziej kinowe. Marantz zawsze stawiał na dobre stereo w urządzeniach wielokanałowych. Podłączając zewnętrzny wzmacniacz zintegrowany z opcją pracy w trybie końcówki mocy będzie już naprawdę udany i wszechstronny system, który z powodzeniem może przerosnąć nawet możliwości posiadanych kolumn przednich.  Polk Audio w kinie domowym czuje się bardzo dobrze więc proponuję pozostać przy tej firmie dobierając resztę kolumn do kina domowego. Z czasem to kolumny przednie będą pewnie podlegały wymianie a centralny (S30E), tyły (S15E) czy wydajny subwoofer (HTS12) będą mogły zostać.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nastawiasz się na wyjście Pre Out to wystarczy Ci nowszy model, który ma bardziej rozbudowaną funkcjonalność, ale słabszą moc. Oczywiście pod warunkiem, że decydujesz się później na rozbudowę o końcówkę mocy.

Pozostałe głośniki (tyły i center) warto dobrać z serii, wypadają one bardzo fajnie. Co do suba, to można wybrać coś innego, choć dedykowany jest ok

Salon HiFi System

Warszawa, Ostródzka 273

www.hifisystem.pl

sklep@hifisystem.pl

tel. 503-157-500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,zależy mi na pre out, ponieważ przez ostatni rok korzystałem tylko z amplitunera stereo i w porównaniu do amplitunera KD, którego miałem wcześniej muzyka brzmi o wiele lepiej w moim odczuciu, także wolę zostawić sobie furtkę i cieszyć się dobrą jakością muzyki w połączeniu z kinem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to naturalne. Amplituner kina domowego wypada słabiej w stereo.

W takim razie polecam nowszy ale niższy model amplitunera z opcją rozbudowy przez zastosowanie końcówki mocy

Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy dobrać całość do zestawu

 

Salon HiFi System

Warszawa, Ostródzka 273

www.hifisystem.pl

sklep@hifisystem.pl

tel. 503-157-500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RZS820 to wyższy model od 5013. I tu raczej szedł bym w rym kierunku. Ewentualnie w Denona X3500 z bardzo dobrą kalibracją. A i tak zastosował bym zewnetrzny prosty nawet wzmak.

Co do reszty to możesz isć w polska są po prostu do kompletu. Cchesz coś lepszego to Klipsch 440C i 240S albo Monitor Audio Silver Center i Silver FX. Tutaj jest znacznie lepeiej niż w Polku.

Co do suba to na pewno coś innego, polk Tutaj nie jest za ciekawy. HEco Aurora SUB, Tannoy TS 2.10.

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr za odpowiedź, ciekaw byłem Twojej propozycji.Onkyo rz820 mówiąc szczerze jest moim faworytem, gra z lepszym wykopem w kinie niż Marantz,a stereo można załatwić wzmacniaczem(dobrze kombinuje?),co do reszty to raczej zostanę przy Polku bo granie ich mi odpowiada,opcja innych kolumn(droższych)jest też do ogarnięcia,ale to odwlecze się w czasie i musiał bym kompletować to stopniowo,przy założonym budżecie,ewentualnie rozważę jeszcze inne opcje z subwooferem.Ponieważ zawsze zalecany jest odsłuch, decyzję ostateczną podejmować będę po testach na moim uszach ?

Pytanie co do kolumn surround,czy duża jest różnica w jakości dźwięku między Polk Audio s15,a s10 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwości zakupienia w bardzo dobrym stanie Onkyo 809 za 1300 czy warta propozycja przemyślenia,a za oszczędzone pieniądze dorzucił bym odrazu wzmacniacz stereo i pytanie jeżeli kupię do tego chromecast audio to załatwi sprawę z Tidalem,czy jednak lepiej iść w nowy amplituner choć tyle bajerów nie potrzebuje,zakładam kino 5.1+ dobre stereo,jedno co przy nowym sprzęcie do mnie przemawia to gwarancja.

W sobotę będę miał na 7dni do testów Marantza sr5011 , Pioneera sc2024, chcę porównać granie tych dwóch amplitunerów, jestem ciekaw różnicy w dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedna opcja Marantz sr7007+ chromecast audio?

Reasumując:

Sprzęt używany+chromecast

1.Onkyo 809-tu tylko zastanawia mnie jak z wadliwymi hdmi

2.Marantz 7007

Sprzęt powystawowy,ale z gwarancją 

1.Onkyo rz820

2.Marantz 5012

3.Pioneer sc2024

Weekend zapowiada się ciekawie do testów dostałem jeszcze Onkyo tx686 dzięki uprzejmości Promat Audio,tak wiem amplituner KD bez pre-out,ale po dzisiejszym odsłuchu w bezpośredniej konfrontacji amplituner stereo,a KD czyli Onkyo tx8250,a tx686,albo mi słoń na ucho nadepnął,czy staję się głuchy ?, między jednym a drugim w stereo+ kolumny Polk Audio s55,prawie nie odczułem różnicy w graniu. Pamiętam jak kupiłem tx8250 to między moim starym amplitunerem kd Pioneer vsx-919, była spora różnica na plus Onkyo,a tu jakby dwa bliźniacze amplitunery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend minął, jestem po odsłuchu wyżej wspomnianych amplitunerów, Marantz sr5011 i Onkyo tx-nr686, postaram się opisać moje odczucia.Sprzęt testowałem narazie w stereo,przy wykorzystaniu tidal hifi, kolumny polk audio s55,artyści:Celin Dion, Annie Lennox, Beth Hart, LP, Pink Floyd, Queen, Motley Crue, Phil Collins, Bajm, Dżem, Suduaya, Schiller, Enigma, Aron Chupa, Armin Van Buuren, także repertuar różny. Zależało mi na tym, by sprawdzić jak te amplitunery kina domowego poradzą sobie w odtwarzaniu muzyki w stereo i jaka będzie między nimi różnica, ponieważ ostatni amplituner kd jaki słuchałem w stereo był Pioneer vsx-919,więc trochę leciwy. 

 

Marantz sr5011 wizualnie(faworyt mojej żony), mały wyświetlacz, przez co trochę mniej czytelne informacje,ale duży plus za polskie menu po podłączeniu do TV, to co najważniejsze dźwięk: tu Marantz mi, żonie i córką bardziej się spodobał od Onkyo,fajna przestrzeń, dynamika,trochę pełniejszy i cieplejszy dźwięk,ale kiedy trzeba z pazurem, góra fajnie lekko zaokrąglona niekuła w uszy, szczególnie jak się mocniej rozkręciło potencjometr tak na 65-75%, tu Onkyo powoli zaczynało być krzykliwe i nieprzyjemne dla ucha, mało tego, bardzo mnie zaskoczyła wydajność Marantza, kręcąc potencjometrem tak na 50-60% uzyskałem lepszą głośność niż w Onkyo przy 60-70%. Druga sprawa idąc w kierunku maksymalnego wykorzystania pokrętła głosu, gdzie Marantz fajnie się rozkręcał i dawał niezłego kopa, aż ściany drżały i trzymał spójność w piosenkach to Onkyo powoli wysiadało i stawało się mocno nieprzyjemne. Oczywiście są to moje odczucia porównując te dwa modele, także na chwilę obecną skłaniam się na wybór amplitunera coś ze stajni Marantza.

Ciekaw jestem waszej opinii? 

IMG_20190203_153854995.jpg

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki słucham głównie ja(kiedy czas i cisza w domu), czasem córka, żona to raczej w tle przy pracach domowych,a tak to głównie tv i filmy,czyli patrząc na wykorzystanie ogólne wyjdzie 80%kino,tv,20%muzyka w stereo.

Na obecną chwilę zamówione mam Polk Audio centr s30 i surround s10,na ten tydzień mam Marantza sr5011 od znajomego,także jak odbiorę kolumny to podłącze do tego amplitunera i zobaczę jak to zagra w 5.0,narazie bez suba,który ze względu na finans dołożę później, rozważam jeszcze Onkyo rz830,ale tu cieplejszy wzmak do stereo,mam do poniedziałku przyszłego czas na odsłuch i przemyślenia. Chciałoby się wiele odrazu,ale jak zawsze na przeszkodzie stoi kasa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz marantza. Ja mam o wiele niższy model (nr1509) i jestem z niego mega zadowolony zarówno w kinie jak i w stereo. Flaki puszczane przez siec z komputera wg mojej opinii brzmią bardzo dobrze, to samo jeśli idzie o CD, które odtwarzam z marantza CD5005 podłączonego do amplitunera. A do kina koniecznie dokup suba. Ja nie mam (jak narazie) głosników efektowych ale kiedy dokupiłem suba twierdzę, ze w kinie z nim a bez niego to przepaść. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantza nie miałem nigdy także się nie wypowiadam.  Onkyo miałem i Yamahy 2x

Jeśli 80% kino to dlaczego nie odsłuchiwałeś go w kinie?

I ciekawy mnie ,że tak głośno lubisz słuchać? :) pokój ile ma m2 ?

Wizualnie i w stereo leszy Marantz. Żona też go chce to bierz, będziesz miał czyste sumienie :).. Jeszcze odsłuchaj jak możesz 830 - podziel się wrażeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Modelarz01 nie wiem czy czytałeś temat od początku,tam jest wrzucony projekt salonu z aneksem 30m2.

2.Test w stereo, ponieważ miałem przez ostatni rok ampl.stereo Onkyo 8250,a w piątek w bezpośrednim starciu ampl.kd Onkyo 686 nie słyszałem jakiś ogromnych różnic w graniu, troszkę lepsza przestrzeń i bas na korzyść 8250,a że Marantz jest z opinii bardziej muzykalny i lepiej daje radę w muzyce, postanowiłem to sprawdzić na własne uszy i mnie przekonał że tak jest.

Dlaczego nie w kinie-kolumny surround+centralny będę miał koło środy,czwartku,wtedy sprawdzę sprzęt w 5.0,narazie bez suba ze względu na finans.

Również opisywałem w temacie że głównie ja słucham muzyki,jak mam czas i chata wolna,bo przy córkach bywa różnie,a ponieważ czeka mnie jeszcze trochę inwestycji z nowym lokum,to muszę to odpowiednio sobie poukładać z kasą i na jakiś czas chcę by ten amplituner kina dawał radę w stereo, stąd też pisałem o pre-out bym miał furtkę na późniejsze zmiany(wzmacniacz stereo)jak finans pozwoli,na ten rok plan jest taki: amplituner, surround, centralny i subwoofer.

3.I ciekawi mnie ,że tak głośno lubisz słuchać?-nie,tak głośno nie słucham sprzęt przeważnie grał u mnie na 30-50%,ciekaw byłem tylko jak Marantz da sobie radę przy mocniejszym graniu,jak z jego kontrolą, ponieważ Onkyo 8250 przy mocniejszym rozkręceniu stawało się nieco nieprzyjemne, podobnie 686 i tu Marantz pokazał że pomimo mocnego uderzenia nadal się go da słuchać, więc wydaje mi się że jest bardziej wydajny i powinien też lepiej sobie poradzić przy spokojnych wieczornych odsłuchach.

4.Onkyo 830 biorę pod uwagę, jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji,także spokojnie,tu tylko cena jest sporo wyższa w porównaniu do Marantza sr5013,a ponieważ podjąłem decyzję że jednak idę w sprzęt nowy na gwarancji to też oprócz dźwięku co najważniejsze to kolejny plus na korzyść Marantza.

5.Marantz,tak otrzymał zielone światło od mojej żony i córek, też bardziej im się podoba,muzycznie i wizualnie,tu jest też argument za,ale żona podchodzi do tego na luzie i ostateczną decyzję mam ja podjąć.

 

 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z natury jestem straszną gadułą ?

Jeszcze jedno wpadło mi do glowy,czy w kwocie 4500zł,można skompletować od razu nowy sprzęt,amplituner z pre-out,który zagra w kinie bardziej żywiołowo niż Marantz i do tego wzmacniacz stereo, który zagra cieplej niż Onkyo.

Może Yamaha 685 i do tego cieplejszy wzmacniacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...