Skocz do zawartości

Kino domowe do salonu


maverick2005

Recommended Posts

Okej,to może tak,

Budżet max.4500-5000, sprzęt nowy, ponieważ tą część zestawu czyli sam amplituner lub ampl+wzmak stereo,muszę wziąć w ratach.

I teraz dwie opcje:

1. Onkyo 830-tu zakup narazie samego amplitunera ze względu na zakładany budżet.

2. Yamaha 685+wzmacniacz stereo

i tu mam prośbę do Was z większym doświadczeniem jakie wzmacniacze stereo byście polecili do Yamahy przy założonym budżecie na całość.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przede wszystkim żeby sensownie połączyć wzmacniacz stereo z amplitunerem A/V, wzmacniacz powinien posiadać wejscie main in(direct in, bypass). A tu juz pole poszukiwań się zawęża. I obawiam się, ze za 2000 PLN może być problem ze znalezieniem takiego wzmaka (nowego). Ostatnio będąc w sklepie pan pokazywał mi wzmacniacz ATOL za ok 1700 zł, który posiadał wejście bypass. Ale myślę, że panowie z branży będą wiedzieć więcej :).

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Zapewne chodzi ci o 60w na Ampli i wzmaku. To jest inne 60w.

Piotr

Nie ma czegoś takiego.

60W zawsze będzie równe innemu 60W. To tak jakby zmierzyć napięcie w jednym gniazdku 230V a potem w innym też 230V i twierdzić, że to są różne napięcia.

Chyba, że miałeś na myśli różnie skalibrowane potencjometry głośności w urządzeniach.. gdzie przykładowo wskazanie -60dB w jednym i drugim będzie skutkowało oddawaniem różnej mocy do odbiornika (kolumny)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Zapewne chodzi ci o 60w na Ampli i wzmaku. To jest inne 60w.

nie, chodzi mi o kwestię podjętą przez autora wątku

Dnia 4.02.2019 o 03:31, maverick2005 napisał:

bardzo mnie zaskoczyła wydajność Marantza, kręcąc potencjometrem tak na 50-60% uzyskałem lepszą głośność niż w Onkyo przy 60-70%.

i zauważoną przez kolegę Momo (ampli KD vs. ampli KD)

20 minut temu, Momo napisał:

Chyba, że miałeś na myśli różnie skalibrowane potencjometry głośności w urządzeniach.. gdzie przykładowo wskazanie -60dB w jednym i drugim będzie skutkowało oddawaniem różnej mocy do odbiornika (kolumny)?

gdzie przy starciu ampli KD vs. wzmacniacz stereo to  jest jeszcze inna inszość. Rozkręcenie gałki we wzmacniaczu stereo do połowy, a w ampli KD na 50 (w skali 0-100), to są dwie różne "pięćdziesiątki". To dokładnie miałem na myśli :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

685 + wzmak stereo. 

Nie oszukujemy się. Tani wzmak zagra lepiej niż topowy amplituner. 

Druga sprawa odciąża kanały tak że zasilacz może wydajniej prsciwac dla centralnego i tyłów.

Piotr

Halo halo. Nie musi mieć Main in podłącza się do klasycznego wejścia. Wystarczy tylko ustawić odpowiedni poziom głośności i go nie ruszać. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kręcisz gałą w kinie. a jeżeli będziesz użytkował źródła podpięte bezpośrednio pod wzmak, to wtedy możesz sobie tą gałą we wzmaku również kręcić do woli, pamiętając, że chcąc wrócić z powrotem do użytkowania kina, będziesz musiał gałę we wzmaku wrócić do poziomu, jaki miałeś ustawiony przy kalibracji ampli KD. 

Main in jest zdecydowanie wygodniejsze, ale jego brak nie wyklucza zastosowania wzmacniacza na preout w ampli KD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seba3002 napisał:

Czyli "podkręcając" głośność w amplitunerze przy oglądaniu filmów osobno będę musiał kręcić gałką we wzmacniaczu, zeby kolumny frontowe zagrały głośniej ?

 

17 minut temu, Markcox napisał:

będziesz musiał gałę we wzmaku wrócić do poziomu, jaki miałeś ustawiony przy kalibracji ampli KD. 

Markcox Ci to wyjaśnił , ustawiasz gałkę głośności wzmacniacza połowę , kalibrujesz amp. KD . Jak słuchasz stereo ze wzmaka to głośność amp.KD cię nie interesuje , jak chcesz ponownie wrócić do filmów na amp.KD to znowu ustawiacz gałkę wzmaka na połowę a głośność regulujesz już samym amp. KD.

Albo stosujesz Switch RCA i masz dwa niezależne systemy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się podłączyć i przeprowadzić trochę testów w kinie Marantza sr5011+Polk Audio Signature w 5.0 (fronty s55,cent. s30,sur. s10)

Odsłuch zacząłem od koncertu Schillera oraz Johnny Hallyday,tu Marantz zagrał bardzo przyjemnie, dźwięk lekko ocieplony,dobra przestrzeń oraz fajnie słyszalne instrumenty,naprawdę miło było słuchać.Później przeszedłem do filmów i tu...

No właśnie

Ujmę to tak, brakło tego efektu wow.

Dźwięk jakby trochę przymulony brakowało tej przestrzeni ,przy szybszych scenach nie było tego kopa,miałem wrażenie że dźwięk z Marantza czasami nie nadąża za akcją,dialogi z centralnego momentami troszkę z pod koca,a ponieważ amplituner w 80% będzie grał w kinie oraz tv, to Marantza odpuszczam.

Mój stary Pioneer vsx-919 w kinie bardziej mi się podobał.

Zobaczymy co pokaże Onkyo rz830.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, seba3002 napisał:

Czyli "podkręcając" głośność w amplitunerze przy oglądaniu filmów osobno będę musiał kręcić gałką we wzmacniaczu, zeby kolumny frontowe zagrały głośniej ?

No właśnie nie.

23 godziny temu, seba3002 napisał:

No własnie, a kiedy przyjdzie mi fantazja zgłośnić coś lub przyciszyć to co wtedy ?

Ale co , system?

No to przecież wszystko się zglasnia. Nie sterujesz osobno wzmakiem. 

11 godzin temu, maverick2005 napisał:

Podsumowując, krótko: Marantz

muzyka,stereo-tak

kino,tv-nie

Podpisuje się. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...