Skocz do zawartości

Kino domowe do salonu


maverick2005

Recommended Posts

Dzisiaj dopiero udało mi się podłączyć sprzęt i wykonać pierwszą kalibracja, ale nie odbyło się bez problemów,. Mianowicie jak podłączyłem dekoder nc+ kablem hdmi do Onkyo i dalej kablem hdmi do telewizora pod arc to pod względem obsługi jest okej, sprzęt się włącza, wyłącza, ale jest problem z dźwiękiem, kanały na nc+, które nadają w Dolby amplituner odtwarza w cały czas w pcm, pomimo włączenia wszystkich elementów odpowiedzialnych za odbieranie Dolby Surround,dopiero jak podłączyłem dodatkowo kabel optyczny z dekodera do amplitunera to wychwytuje sygnał nadawany w Dolby. Zastanawia mnie czy wina leży po stronie dekodera nc+ i dźwięk 5.1 można uzyskać tylko kablem optycznym, czy kabla hdmi choć podłączyłem dwa i zero poprawy, bo w ustawieniach próbowałem już wszystkiego. W instrukcji dekodera pokazane jest ze podłączenie z kinem kablem optycznym,może tak być że dekoder nie jest przystosowany do obsługi dźwięku 5.1 po kablu hdmi,jak myślicie? 

IMG_20190214_233228661.thumb.jpg.8b22c50ec6e8d30adf2bc514c5c3f9f3.jpg

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To mam wszystko zmienione w ustawieniach  i po samym kablu hdmi amplituner cały czas pokazuje pcm,dopiero jak dodatkowo podłączyłem optyczny to wykrywa sygnał 5.1

W sieci znalazłem podobny temat i tam też ktoś opisywał że działało u niego dopiero po zastosowaniu hdmi+optyczny,był jakiś problem z kompatybilnością sprzętów po podłączeniu samym kablem HDMI przez arc.

Zastanawia mnie jeszcze jedno ustawienie,dzisiaj muszę to sprawdzić.Jest taka opcja w amplitunerze "pcm fixed mode" to mam na "off" czy powinno być na "on"?

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za dekoder? skoro znalazłeś podobne tematy, to może coś być na rzeczy. 

Ja w każdym razie do listopada zeszłego roku byłem wieloletnim klientem nc+i nie miałem nigdy problemu w uzyskaniu na ampli sygnału DD. Ale zawsze korzystałem z "najwyższych" na dany moment proponowanych przez nich modeli dekoderów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable wypożyczone jak sprawdzę to dam znać czy coś pomogło. 

Co do samego amplitunera Onkyo rz830 po pierwszych testach, jestem mega zadowolony. 

Tu śmiało mogę powiedzieć:

Jest moc, jest petarda!!! Jest efekt Wow!! 

Opisując ten amplituner, kieruję się wyłącznie swoimi odczuciami słuchowymi i porównuję go do testowanych przeze mnie wcześniej amplitunerów kd. Onkyo tx 686 i Marantz sr5011 oraz do Onkyo tx8250, jakiś czas biłem się z myślami czy warto dopłacać taką gotówkę, czy aż taka będzie różnica w jakości dźwięku w stosunku do tego co oferują tańsze amplitunery, ale test i odsłuch pokazał mi że było warto. 

Odsłuch zacząłem od przeprowadzenia kalibracji z której na początku nie byłem zadowolony(to trochę potwierdza opinie że kalibracja onkyo nie należy do najlepszych),tu polecam skorzystać z opcji pomiaru wielopunktowego w 3 lokalizacjach,ja zrobiłem to tak że ustawiłem microfon w trzech miejscach których najczęściej oglądam filmy i wprowadziłem na słuch swoje poprawki w ustawieniach,także po tym zabiegu jestem zadowolony. Przejdźmy do najważniejszego: kino i stereo. 

Test Onkyo rz830 zrobiłem na tych samych filmach, teledyskach i utworach, które wykorzystałem testując wcześniejsze amplitunery, zależało mi na tym by wychwycić jak najwięcej różnic. 

Filmy, tu porównując do Marantza w końcu pojawił się ten przysłowiowy "kop", dużo lepsza dynamika, przestrzeń, więcej słychać szczegółów z kolumn surround, dialogi z centralnego wyraźne, czyste, odrazu pojawił mi się banan na twarzy . 

Koncerty, teledyski i muzyka w stereo, porównując do Onkyo tx 686 czy nawet amplitunera stereo Onkyo tx8250,tu rz830 bardzo miło mnie zaskoczyło w moim odczuciu gra dużo lepiej, góra jest trochę łagodniejsza, mniej krzykliwa , bas potężny i co najważniejsze bardzo dobrze kontrolowany, no i ta moc, ją czuć dosłownie na klatce piersiowej i po ścianach, tam gdzie 686 i 8250 stawały się nieprzyjemne dla ucha, tu 830 gra pełną parą, trzymając pełną kontrolę nad dźwiękami. Porównując w stereo Marantza do rz830, tu w końcu znalazłem to czego szukałem tzw. złoty środek, jest szczegółowo, analityczne, ale mniej krzykliwa góra, lepiej kontrolowany bas i dużo lepsza moc niż w 686 czy 8250, którego słuchałem przez ostatni rok. 

Podsumowując, na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony, kolejnym moim planowanym etapem jest zakup subwoofera, by uzupełnić kino do 5.1,w tym rok daje sobie czas , by sprzętu posłuchać i ewentualnie później zobaczę czy coś poprawić, tu dlatego zostawiłem sobie furtkę w postaci pre-out. 

Dziękuję Wszystkim za pomoc oraz zainteresowanie moim tematem, oraz szczególnie, trochę będzie reklamy,ale wydaje mi się że trzeba promować firmy godne polecenia, szczerze polecam Promat Audio Szczecin, która umożliwiła mi odsluchy, wypożyczenie sprzętu, pomoc, dobrą kawę oraz ostatecznie zakup mojego sprzętu. 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

Jeżeli miałbym sam wybierać to szukałbym czegoś od Samsung’a lub od Sony, sam korzystam z modelu Samsung HT-J5550W i świetnie się sprawuje, jeśli zależy Ci na najwyższej jakości to warto aby kino domowe było wyposażone w odtwarzacz Blu-ray, wiadomo cena trochę wyższa ale jakość filmów na prawdę MEGA, fajny poradnik jest również tutaj może znajdziesz coś dla siebie, generalnie za dobrej jakości kino trzeba liczyć to 1500 zł minimum, takie jest moje zdanie :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maverick2005 napisał:

A tu chyba kolega pomylił tematy?

wiele na to wskazuje ;)

tak obstawiałem, że RZ-ka spełni Twoje wymagania. Szczerze mówiąc, gdyby był wyposażony w Audyssey, to byłby moim zdaniem bezsprzecznym liderem w swojej klasie. A tak, każdy ma swoje plusy i minusy i żeby wybrać właściwie, tak jak z kolumnami, tak i z ampli warto trochę poromansować i potestować pod swoim kątem. Niech cieszy ucho jak najdłużej ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt kalibracja nie jest mocną stroną Onkyo,ale jest bardzo podobna do MCACC z Pioneera 919, którego użytkowałem przez 7 lat,także tu można powiedzieć że czuję się jak ryba w wodzie co do ustawień.Jeszcze tylko muszę ogarnąć z tym dźwiękiem dolby digital po hdmi, jeśli podmiana kabla nic nie pomoże to chyba wymienię dekoder na nowszy,bo w ustawieniach włączyłem już wszystko co jest odpowiedzialne za dźwięk 5.1,a takie same problemy miałem przy połączeniu tego dekodera z Pioneerem.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli trafiłeś na trop w innych tematach z podobnym problemem, to obstawiam, że to jednak będzie kwestia dekodera.

U siebie przez naście lat przerabiałem różne dekodery od teraźniejszego nc+ i zarówno na HK AVR260, jak i obecnym SC-LX87 nigdy nie miałem problemu z uzyskaniem DD. Szkoda, że nie mieszkasz bliżej, wala mi się jeszcze jeden dekoder od nich, który miałem wykupiony do multiroom na własność. Stary klocek, ale na pewno w DD działał, więc miałbyś jakiś szerszy pogląd na sytuacje. A może masz szanse od kogoś ze znajomych pożyczyć na chwil kilka inny dekoder, żeby sprawdzić tę kwestię?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O,masz rację z tego wszystkiego nie pomyślałem o podmianie dekodera, przecież mam drugi dekoder, który używam do multiroom.

Teraz sprawdzałem w drugim pokoju na tv i sygnał DD idzie po hdmi na drugim dekoderze,jutro muszę podmienić kable,dekoder i zobaczymy.

Mała aktualizacja,dzisiaj zamieniłem kable i mieliście rację nic to nie pomogło, później przełożyłem dekoder z drugiego pokoju od multiroom i tu sukces działa, także czeka mnie wymiana dekodera.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat tutaj zarzuciłes. Możemy go nieco rozwinąć? Z mojego punktu widzenia są pewne skoki jakościowo cenowe w subach. I to nie małe.

I teraz tak w kwocie 2.5

Miescimy się z 2x klipsch r10sw, magnat sub 302 a, tannoy ts 2.8 i pewnie kilka innych. Natomiast 1x mamy svs sb1000, heco aurora 30a, co jeszcze ciekawego? Ta 2.10

2.5 k to taka newralgiczna cena. 

Nie jestem pewien czy jednak dwa te niższe nie zagrają lepiej. Mówimy oczywiscie i nowych. 

Co sądzisz?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem sub w budżecie do 1,2k niestety niesie za sobą co najwyżej średnią "jakość" brzmienia i postawienie takich dwóch nieznacznie zmieni tą sytuację. Ja osobiście na taki ruch bym się nie zdecydował. a już suby na 10" przetworniku jak dla mnie odpadają z urzędu.

Ale prawdą jest - abstrahując od przedziału cenowego - że dwa sub'y, w porównaniu do jednego, to jest jednak inny świat. Na pewno występuje większa tolerancja na niedoskonałości akustyczne pomieszczenia, jest lepsze jego wypełnienie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie to zainteresowało po przeczytaniu tego tematu

https://www.svsound.com/blogs/svs/75040195-why-go-dual

Zaciekawiły mnie takie sprawy:

- większa swoboda w znalezieniu dobrego miejsca w pomieszczeniu dla dobrego odsłuchu niskich częstotliwości

- mniejsze lokalizowanie źródeł dźwięku, dzięki czemu wydaje się, że bas wydobywa się z całego otoczenia

-optymalna jakość dźwięku przy większej liczbie pozycji słuchania

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie jestem pewien czy jednak dwa te niższe nie zagrają lepiej. Mówimy oczywiscie i nowych. 

Tak,chodzi mi o nowy sprzęt,stąd moje pytanie,czy może stosując dwa odpowiednio dobrane subwoofery uzyskamy lepszą jakość dźwięku, niż przy jednym.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

2.5 k to taka newralgiczna cena

Spokojnie tu cenę podałem mniej więcej jaką myślałem wydać,ale jeżeli dokładając do tego trochę więcej, oczywiście w granicach rozsądku np.1000zl czyli mamy 3.5k to co powinno teoretycznie lepiej zdać egzamin patrząc na punkty u gory,jeden czy dwa subwoofery w podobnej kwocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopowiem jeszcze tak... gdyby stał np. przed wyborem pomiędzy 2x 112SW, a 1x115SW to wtedy by była duża zagwozdka (z resztą przed taką niedawno stałem) i tu poszedłbym pewnie w 2x 112SW. Ale przy tak dużym rozstrzale cenowym i stosunkowo niskim budżecie (wspominane 1,2k w przypadku dwóch sztuk - tak, wiem, że budżet już się trochę zwiększył, ale odnoszę się do pierwotnego pomysłu) różnice w jakości brzmienia pomiędzy subami mogłyby być znaczne. Więc jeżeli będzie sub średnio grający,to w dalszym ciągu będzie to średniej jakości dźwięk niskich tonów, tyle, że razy dwa, czyli spełniający wspomniane plusy takiego rozwiązania:

32 minuty temu, Markcox napisał:

Na pewno występuje większa tolerancja na niedoskonałości akustyczne pomieszczenia, jest lepsze jego wypełnienie. 

 

30 minut temu, maverick2005 napisał:

- większa swoboda w znalezieniu dobrego miejsca w pomieszczeniu dla dobrego odsłuchu niskich częstotliwości

- mniejsze lokalizowanie źródeł dźwięku, dzięki czemu wydaje się, że bas wydobywa się z całego otoczenia

-optymalna jakość dźwięku przy większej liczbie pozycji słuchania

2 godziny temu, S4Home napisał:

Przeczytałem jeszcze kiedyś takie słowa, że kupując sub'a, w założonym budżecie szukaj takiego z możliwie największym przetwornikiem i najmocniejszym wzmacniaczem. I coś w tym szaleństwie jest ;)

I tu zakończę już wyświechtanym frazesem, ale pewnie pozostanie CI tylko wypożyczyć obie opcje i przetestować je u siebie w domu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Miescimy się z 2x klipsch r10sw, magnat sub 302 a, tannoy ts 2.8 i pewnie kilka innych. Natomiast 1x mamy svs sb1000, heco aurora 30a, co jeszcze ciekawego? Ta 2.10

Myślałem, bardziej o czymś takim na przykład 2xKlipsch R-12SW lub 1xSVS SB-1000 , TANNOY TS2.12 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyśmy stali przed wyborem dwóch lepszych nie ma sprawy. Sprawa oczywista. Ale jak jest w niższej cenie? To jest zagdka. Dodam jeszcze kolejny orzech do przełknięcia.

2 suby ale jeden tani Magnat sub 302A i zostaje na drugi około 2k Tutaj Tannoy TS2.10 czu Heco Aurora.

2 suby różnię brzmiące. Wypełnienie lepsze? Czy właśnie gorzej bo nie są kompletem?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to napewno temat zagadka, ponieważ nie miałem okazji testować dwóch subwooferów jednocześnie, stąd moje pytanie do osób które korzystają z takiego rozwiązania, ewentualnie do branży która posiada sporą ilość sprzętu oraz odpowiednie miejsca odsłuchu i może takie testy przeprowadzali czy gra jest warta świeczki,czy faktycznie duża jest poprawa dźwięku,czy poprostu nie jest to przerost formy nad treścią jak niektóre tematy voodoo w audio np. kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...