Skocz do zawartości

Kino domowe do salonu


maverick2005

Recommended Posts

3 minuty temu, maverick2005 napisał:

czy faktycznie duża jest poprawa dźwięku,czy poprostu nie jest to przerost formy nad treścią

jeżeli weźmiemy w zestawienie jeden i ten sam model sub'a, to różnica między jedną sztuką, a dwiema, to są dwa różne światy, na pewno nie jest to audiovoodoo i zdecydowanie inwestycja jest warta zachodu. Ale w zestawieniu, do jakiego próbujesz romansować, czyli jeden lepszy, albo dwa słabsze w cenie tego jednego - tu musisz się liczyć, że jako dwa źródła dźwięku spełnią rolę i będą plusy wynikające właśnie z dwóch sztuk, ale jaka będzie jakość tego dźwięku?

A jeżeli chodzi o orzeszka Piotrka, uzupełnienie lepszego sub'a słabszym - robią ludzie i takie podchody. Ale tu też trzeba mieć na uwadze, że ten słabszy, będzie "gonił" lepszego, będzie bardziej wyżyłowany, żeby zrównać oba poziomem głośności, a to pójdzie rzecz jasna kosztem jakości brzmienia niskich tonów tego słabeusza.

Osobiście wychodzę z założenia, ze jak stawiać dwa, to identyczne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

57 minut temu, Markcox napisał:

jeżeli weźmiemy w zestawienie jeden i ten sam model sub'a, to różnica między jedną sztuką, a dwiema, to są dwa różne światy, na pewno nie jest to audiovoodoo i zdecydowanie inwestycja jest warta zachodu.

O,właśnie takie informacje mnie interesują, reasumując lepiej jak na początek pójdę odrazu w jeden lepszy subwoofer np.svs SB 1000 lub Tannoy 2.12 i ewentualnie z czasem dokupić drugi taki sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gdzie postawić tego kloca to w kinie jest to naprawdę dobry sub.

22 godziny temu, Markcox napisał:

A jeżeli chodzi o orzeszka Piotrka, uzupełnienie lepszego sub'a słabszym - robią ludzie i takie podchody. Ale tu też trzeba mieć na uwadze, że ten słabszy, będzie "gonił" lepszego, będzie bardziej wyżyłowany, żeby zrównać oba poziomem głośności, a to pójdzie rzecz jasna kosztem jakości brzmienia niskich tonów tego słabeusza.

Osobiście wychodzę z założenia, ze jak stawiać dwa, to identyczne

Też jestem takiego założenia. Ale widziałem już takowe rozwazania i niektóre..... kurcze miały rację bytu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bi-amping-czy warto?

Wiadome jest że w przypadku podłączenia większej ilości kolumn do amplitunera kina domowego,moc na każdy kanał spada i teraz zastanawia mnie czy jeżeli podłączymy fronty w bi-amp z wykorzystaniem dodatkowych kanałów surround to czy moc jeszcze dodatkowo na pozostałych kanałach się nie obniża?

Czy jest sens zastosowania bi-amp, czytałem trochę na ten temat,ale zdania są podzielone,co niektórzy piszą że dopiero bi-amp ma sens w amp.KD jak wykorzystujemy pre-out z dodatkową końcówką mocy.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak nie do końca tak jest. Możliwości zasilacza to jedno a możliwości końcówki mocy to zupełnie co innego. Zobacz nawet w testach audio. Chodź te ostatnio pod kątem pomiarów też są nieco wątpliwe. 

W każdym razie przy 2kanalach a 7. Podłączasz 3 razy więcej kolumn. Ale moc na frontach nie maleje 3 krotnie. Chodzi o to że dane fronty nie wykorzystują pełnego potencjału zasilacza. Ich klasa na to nie pozwala. Więc bi amoing w amplitunerach kinowych wnosi na plus. Jak duży to już inna kwestia. Ale na pewno nie na minus.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No właśnie też się zastanawiałem nad tym Elac s10 EQ po tym jak go polecał i zachwalał Piotr z S4home. Ta kalibracja może być fajną sprawą ale  zastanawia mnie co jest ważniejsze i na co zwracać uwagę bo Elac ma pasmo przenoszenia od 28 Hz i teraz jak się to ma do np Tannoy TS2.12 gdzie jest od 21 Hz lub SVS PB 1000 gdzie jest od 19Hz albo klipsh r115sw od 18Hz 

Pochwal się jak już dokonasz zakupu. Będę  miał jakiś punkt zaczepu  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pozytywnych opinii i parametrowo też fajnie wygląda. Ja bym go kupił i  nie przejmował się  przerostem formy nad treścią tylko boje się żebym nie osiągnął gorszego efektu niż przy jakimś bardziej rozsądnym rozmiarami subem np z membraną 30cm 

Cały czas nie wiem czy można przesadzić z wielkością i mocą suba , czyli pogorszyć doznania odsłuchowe niskich częstotliwości względem mniejszego, słabszego suba ( mówie cały czas o pomieszczeniu 20m2).  Bo jeśli im większy i mocniejszy tym lepszy to pewnie kupie tego r115sw bo tyle jeszcze mogę dać za suba 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja od siebie mogę dodać,że przeżyłem wybór subwoofera. A wyglądało to tak. Mam stary set 5.1 Taga Harmony. Po trochu wymieniam. Jak kasa pozwala. Sub Tagi już dawno mi nie wystarczał więc zacząłem się interesować wymianą na coś lepszego chociaż o jedną półkę. Po głębszej analizie padło na Klipscha R-112 SW. Zmiana w kinie spora. Po jakimś czasie koledzy z forum podpowiedzieli mi abym podłączył sobie też ten stary subwoofer i zobaczył czy jest jakaś różnica. I była. I to spora. Tak mi się to spodobało że kupiłem drugi taki sam. Teraz jest mega wypełnienie. Bas jest w każdym kącie, w każdym miejscu pokoju. Pokój 17m2. Ampli też stary Denona. Polecam dwa suby. Uważam, że dwa średniej wielkości lepiej zagrają niż jeden większy. Sam kiedyś do tego podchodziłem sceptycznie. Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2019 o 18:27, Markcox napisał:

a cena Klipscha 115 chyba nieśmiało zaczyna spadać ;) 

Zgadza się. Nic nie wiadomo czy firma wprowadziła odnowiony design. Modele 110 i 112 się doczekały. Te same suby w zmienionej obudowie aby pasowały do nowych frontów. A w 115 cisza. Może zastąpią go nowe suby klipscha? Ta calkiem nowa linia. Nie miałem jeszcze przyjemności.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
15 godzin temu, Piotr1 napisał:

Pochwal się jak  już go przetestujesz, zwłaszcza czy daje rade w KD

Dzisiaj wieczorem opiszę wrażenia. 

Dzięki uprzejmości Promat Audio jestem po weekendowym teście subwoofera SVS sb-1000, mogę podsumować to dwoma słowami "mały ale szatan" bas jest mocny, szybki dobrze kontrolowany, ale mi nie przypadł do gustu i na niego nie postawię, zapytacie pewnie dlaczego:

To naprawdę bardzo dobry subwoofer i wielu osobą może się podobać, ale mi zabrakło tej głębi basu w kinie, oglądając np. Battleship-bitwa o ziemię w finałowej scenie z pancernikiem USS Missouri,uderzenia fal, wystrzały z głównych dział, zabrzmiał ten bas jakby to opisać "ciasno" bez tego odpowiedniego zejścia i przestrzeni, takie poprostu krótkie mocne bum,nawet w muzyce słuchając np. Enigmy "Gravity of love" moje Polki s55 dużo lepiej same oddały głębię basu w tym utworze niż wspierane przez subwoofer. 

Oczywiście są to tylko i wyłącznie moje odczucia i spostrzeżenia co do SVS sb-1000 z którymi nie każdy może się zgodzić, dlatego polecam w miarę możliwości słuchać i testować jak najwięcej sprzętu, bo to wam ma się podobać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...