Skocz do zawartości

Kino domowe do salonu


maverick2005

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 godzin temu, maverick2005 napisał:

Dlatego bardzo byłem ciekaw konstrukcji zamkniętej i chciałem to przetestować, ponieważ nie miałem okazji jeszcze słuchać takiego subwoofera i jak się okazuje nie jest to sub dla mnie. 

Jaki zatem kolejny krok, co tym razem do testów, z czym będziesz porównywał ?

Ile m2 ma Twoje pomieszczenie w którym testowałeś SB 1000 ?

Nie ukrywam że po tym jak po niezależnych odsłuchach kolumn Heco i Polków  miałem bardzo podobne wrażenia jak u Ciebie to i teraz jestem ciekaw Twoich opinii o subach  , bo chyba szukamy bardzo podobnych wrażeń dźwiękowych 

Sam się zastanawiałem nad wypożyczeniem SVS SB2000 i RELa HT 1205 ale po Twojej opinii o SB 1000 to chyba będę brał na testy coś z otwartą konstrukcją, bo podejrzewam że Rel HT 1205 to zagra tak samo jak SB 2000 , w końcu to obudowy zamknięte . Podoba mi się PB 2000, jest kolos ale ładny :) i jest wiele opinii że w muzyce też sobie radzi jako tako 

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2019 o 21:17, maverick2005 napisał:

Moja opinią do końca się nie sugeruj, 

Nie no, na pewno nie kupie suba tylko i wyłącznie na podstawie Twoich opinii , ale tak samo jak było z wyborem Polków to po prostu Twoja opinia mnie ukierunkował na modele do odsłuchu i porównań. Tego samego brakowało zarówno Tobie jak i mnie w Heco 700 i okazało się że Polki mi się najbardziej podobały, przynajmniej z tych kolumn które odsłuchałem. Co do amplitunera to miał być 686 ale że wpadła premia w pracy to poszło na RZ 830. Nie żebym się odgapiał  :)

Teraz wybór suba ale muszę zaczekać z tydzień może dwa bo trochę salon mam rozdłubany . Jak już skończę to zabiorę się za wypożyczanie i testowanie 

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak PB 2000 jest w jak najbardziej brany pod uwagę do odsłuchu , za dużo dobrego się naczytałem o nim żeby go skreślić . Do tego ten tanooy TS 2.12 , też mnie kusi Piotrze :) .

A co do Rela to ta konstrukcja zamknięta mnie trochę zaczyna przerażać jeśli chodzi o suba do KD  no chyba że T9i bo mogę go mieć w dobrej cenie i ma też pasywną membranę jak Tannoy  ale miałem okazje posłuchać go tylko w muzyce , nie wiem jak sie spisuje w KD . Wiele opinii jest że to sub bez kompromisów i w muzyce i w kinie sie sprawdzi ale czy napewno? Są też opinie o podskakujących T9-tkach 

I ostatni który mnie bardzo kusi to Velodyne EQ Max 12 ale znowy nie wiem czy ta moc 225 W RMS , czy to nie za mało 

Aaa no i Klipshe przecież , coprawda słuchałem tylko r100sw i tego bym nie kupił ale miał taki fajny sprężysty bas robił fajne ciśnienie ąż ciało drżało a mimo to głęboko i nisko dosyć . Jak pomyśleć to r112 sw mogłby być też dobrym wyborem 

Echh za dużo tego 

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, też jestem na etapie wyboru suba, bardzo pozytywne opinie zbierają suby https://www.xtzsound.eu/product/sub-12-17-edge?altProd=9841162#/product/

Nic nie sugeruje, tylko informuje. Na mojej liście był REL, SVS oraz Velodyne, narazie odsłuchałem jedynie Rela T7, T9 oraz HT 1205

Dobre ceny na Velodyne mają https://www.hifisound.de/Hifi-Components/Hifi-Loudspeaker/Subwoofer/2/

Edytowano przez wlochaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xtz gdzie tego odsłuchać? Velodyne ma świetną kalibrację. Faktycznie nie są to demony mocy ale suby na prawdę dobre.

Rel seria t mają wzmacniacze w klasie AB. Mniejsze.membrany o dużym skoku. Świetne w stereo. W kinie nie zejdą tak nisko. Jeśli gdzieś jeszcze znajdziesz to heco new phalanx 302. No i ciekawi mnie twoja opinia o tannoy. 

Kiedy odsłuch?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XTZ obrali troszkę inną politykę marketingową, nie korzystają z dystrybutorów, sieci sprzedaży oraz sklepów. Pozwala to ograniczać prowizje w wyniku czego otrzymujemy produkt bez sztucznego pozycjonowania ale z realna polityką cenową. Produkty XTZ można wypożyczyć https://www.xtzsound.eu/page/buy-and-try-policy Mnie zaciekawili 🙂

Zrzut ekranu 2019-03-28 o 10.27.36.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, przepraszam ale Ty powinieneś najlepiej wiedzieć kto odpowiada za przesyłke. NADAWCA 🙂 Kupowałem w Argentynie, Brazylii kupuję czasami w Japonii czy USA, o Europie nawet nie wspominam. Ostatnio moje kolumny zamiast do kraju docelowego wysłano do innego kraju (sklep wysłał ponownie moje zamowienie a wyjaśnienie zaginionej paczki zostawił firmie kurierskiej) innym razem zamówiłem serwery dla klienta i DHL dostarczył pod niewłaściwy adres ( wartość 27000 euro) Po mojej interwencji w zarządzie DHL-a nie mogę narzekać na jakość usług DHL-a. Są to wszystkie przygody jakie miałem z kurierami, a przesyłek mam około 50-60 rocznie przez ostatnie kilkanaście lat. Nie mam najmniejszych obaw o dostawę, zresztą Wy jako sklep też korzystacie z kurierów. Jest się czego obawiać zamawiając u Was?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wlochaty napisał:

Piotr, przepraszam ale Ty powinieneś najlepiej wiedzieć kto odpowiada za przesyłke. NADAWCA 🙂 Kupowałem w Argentynie, Brazylii kupuję czasami w Japonii czy USA, o Europie nawet nie wspominam. Ostatnio moje kolumny zamiast do kraju docelowego wysłano do innego kraju (sklep wysłał ponownie moje zamowienie a wyjaśnienie zaginionej paczki zostawił firmie kurierskiej) innym razem zamówiłem serwery dla klienta i DHL dostarczył pod niewłaściwy adres ( wartość 27000 euro) Po mojej interwencji w zarządzie DHL-a nie mogę narzekać na jakość usług DHL-a. Są to wszystkie przygody jakie miałem z kurierami, a przesyłek mam około 50-60 rocznie przez ostatnie kilkanaście lat. Nie mam najmniejszych obaw o dostawę, zresztą Wy jako sklep też korzystacie z kurierów. Jest się czego obawiać zamawiając u Was?

U nas nie bo jak powiedziałeś bierzemy to na siebie. Ale jest gruba kurierów nie będę mówił z nazwy. Która nagminnie paczki niszczy. 

I uwierzcie spotkałem się z sytuacją gdzie kolumny dojechały dosłownie rozsypane w mak. Po Polsce!! Sytuacja skrajna. 

Tu jest inaczej bo już bujasz się z innym krajem o zwrot pieniędzy. Nie wiem jak jest z tą firmą. Być może nie robią żadnych problemów i super. Do czego zmierzam. Na nasz rynek leci więcej audio niż do uk. Mamy tego pod dostatkiem i aż przesyt. Więc rozumiem jeśli byłby to produkt bez marzy 50 procent i rewelacyjny. Ale czy taki jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up napewno macie większe doświadczenie regionalne z kurierami niż ja, zresztą jak czasami kupuje w Polsce to nie rozumiem wielu rozwiązań 🙂

Nie ma najmniejszego problemu z zwrotem pieniędzy, płacisz Paypalem i ewentualny problem krnąbrnego sprzedawcy masz z głowy.

To jaki poziom reprezentują te subwoofery to jeśli dobrze kojarzę to ani ja, ani Wy nie wiemy. Jak dla mnie, są warte sprawdzenia, a chyba sprawdzenie sugerujecie każdemu borykającemu się z wątpliwościami zakupowymi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mała aktualizacja w moim temacie, jakiś czas temu poszukiwałem subwoofera do kina domowego, koniec końców cztery miesiące temu zakupiłem Jamo J12, który bardziej mi podszedł w kinie niż testowany svs sb1000,ale ponieważ cały czas zastanawiał mnie temat, który tu poruszaliśmy,czyli zastosowanie dwóch subwooferów oraz różnicę zdań,czy postawić na dwa słabsze czy jeden lepszy,ciekaw tego przedwczoraj zakupiłem drugi subwoofer Jamo J12 i choć nie są to suby najwyższych lotów, dzisiaj po takich szybkich wstępnych testach muszę przyznać że zastosowanie dwóch subwooferów w kinie znacznie poprawia jakość w filmach oraz nawet w muzyce pomimo otwartej konstrukcji.Czekam jeszcze na nową szafkę rtv żeby móc to wszystko poprawnie ustawić,ale już teraz śmiało mogę potwierdzić że warto zastosować dwa subwoofery, pomimo tańszej konstrukcji jakim jest Jamo J12, osobiście jestem zadowolony z zakupu i efektu,a chyba o to w tym chodzi.

Kończąc te moje wypociny, chciałem wszystkim podziękować za pomoc,rady i zainteresowanie w moim temacie.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wzmacniacza jest tymczasowo zamrożona na ten rok, ponieważ jest to trochę większy wydatek około 4k,mam swojego małego faworyta,a ponieważ mamy jeszcze trochę wydatków z wykończeniem pewnych rzeczy w domu to wspólnie z żoną stwierdziliśmy że przełożymy to na przyszły rok,a głównie amplituner ostatnio i tak gra z tv,filmy, Xbox to udało mi się przeforsować drugi subwoofer 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dobrze byłoby zakończyć temat, więc trochę go odkopie dla zainteresowanych wcześniej.

Ostatecznie postawiłem na konfigurację 5.2.2

Amplituner Onkyo rz830+obecnie przez preout wzmacniacz Cambridge audio cxa60

Fronty-Polk Audio Signature s55

Centralny-Polk Audio s30

Tył-Polk Audio S10

Atmos-Magnat Interior ic62

Subwoofer-2xJamo j12

Poniżej wstawiam dwa filmy poglądowe,jak gra u mnie ten set,fakt nagrywane telefonem,ale na słuchawkach daje radę,a i nagranie samego Onkyo bez cxa60, który obecnie pożyczyłem znajomemu na odsłuch.

Old Guard z atmos

Spiderman uniwersum

Na koniec chciałem podziękować wszystkim za pomoc,rady, ciekawą dyskusję w moim temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...