Skocz do zawartości

RXv-685


Radosław Bugiel

Recommended Posts

Witam...Od paru dni mam Yamaszke RX-V 685,Problem leży w wyjściach HDMI. Bluray Yamaha 1010 podpięty pod HDMI 1,bez problemu oglądam obraz na TV przez wyjście OUT HDMI 1....ale chcę to samo obejrzeć na projektorze Infocus x10 przez wyjscie HDMI OUT2 i niestety...brak obrazu i dźwięku{HDMI]...Na poprzednim ampli nie było tego problemu.Zamieniałem wyjścia,,,nic,w ustawieniach jest opcja zmiany HDCP na 1.4...nic..Wypiąłem w końcu kabel i podłączyłem projektor bezpośrednio do Blu...obraz jest!!!Rece opadły...myślałem że taki splitter będzie działać...a tu zonk. Czemu Amplituner nie widzi projektora...a moze 10cio metrowego kabla?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki...zamierzam wymontować projektor z sufitu i spiąć na krótko {HDMI 3 metry}...zobaczymy,sprawa HDCP 2.2 też myślałem nad tym.W ustawieniach menu jest coś takiego by wejście HDMI ustawić na 1.4...czy działa to też na wyjściu OUT HDMI? Co do kabla 10 metrów ok...ale jak wcześniej pisałem wpięty bezpośrednio w BluRaya wyświetla obraz...więc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Obstawiam kabel. 10m HDMI to sporo, producenci no-name nie potrafią utrzymać parametrów nawet przy 5 metrach. 

Najprostszy Audioquest Pearl 10m to koszt 900zł, ale tutaj masz gwarancje przesyłu nawet 4k. 

Zauważyłem,że najczęściej tak sklepy twierdzą.

Jako użytkownik kabla 15m HDMI-HDMI """4World""" koszt okolo 70zl. Kabel10m- koszt okolo 40zł Działa już kilkadziesiąt miesięcy bez zarzutu. Projektor Benq 1080. Amplituner Yamaha 683

Może będzie działać 2 lata? to można kupić 4 takie kable i tak będzie taniej :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc....po wpięciu projektora na krótko...2,5 m,po chwili pojawił sie obraz...czyli kabel!!!...niestety...radość trwała krótko i po przestawieniu na OUT2 sygnał już więcej sie nie pojawił...wydaje mi sie że HDCP robi swoje...Odpuszczam...wpiąłem projektor bezpośrednio pod BluRay a audio Spedifem....trudno...Zostaje jeszcze zastosowanie konwertera HDMI z 2.0 na 1.4...ale to w przyszłości....HDMI to bardzo kapryśny wynalazek....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...