Skocz do zawartości

wzmacniacz do Tannoy XT 6


Franc Mauerski

Recommended Posts

Porada potrzebna, jaki wzmacniacz będzie ok do Tannoy XT 6 w tej chwili gra to z Yamaha A-S 500

- Muzyka całe spektrum to co leci w radio ,jakaś płytka ogólnie brak preferencji

- Co się nie podoba teraz  mało basu mało soczystości brzmienia jest czysto i wyraźnie ale nie soczyście

Zmiana kolumienek czy wzmacniacza ???

 

Edytowano przez Franc Mauerski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoje pomieszczenie nie ma więcej niż 22 m2, kolumny zostaw i poszukaj lepszego wzmacniacza. Ta Yamaha bardzo ogranicza system.

Jesli szukasz dynamicznego, świeżego, swobodnego dzwięku, na pewno polecam wzmacniacz Audiolab 6000A, ewentualnie Cambridge Audio CXA60 lub lepszy CXA80. Więcej dociążenia, basu uzyskasz z Cyrus One, ewentualnie jeden z modeli wzmacniaczy Atoll (najlepiej jednak model IN100SE). 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania, wypożyczenia oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Q21 napisał:

Jeśli Twoje pomieszczenie nie ma więcej niż 22 m2, kolumny zostaw i poszukaj lepszego wzmacniacza. Ta Yamaha bardzo ogranicza system.

Jesli szukasz dynamicznego, świeżego, swobodnego dzwięku, na pewno polecam wzmacniacz Audiolab 6000A, ewentualnie Cambridge Audio CXA60 lub lepszy CXA80. Więcej dociążenia, basu uzyskasz z Cyrus One, ewentualnie jeden z modeli wzmacniaczy Atoll (najlepiej jednak model IN100SE). 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania, wypożyczenia oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

pięknie tylko zapomniałem dopisać o budżecie nie chce wydawać tyle może 1500 za wzmacniacz ? więc tylko używany wchodzi w grę i to z jakiś denon ,marantz ,onkyo ,pioneer itp  coś z czego skompletuje tuner i cd

 

Edytowano przez Franc Mauerski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wzmacniacz. Tutaj Yamaha AS500 nie pasuje. To jasno grający wzmak, zbyt Vkowy. Podobnie będzie z Audiolabem. Cambridge nieco lepiej bo trzyma kontrole ale to też granie dokładne. 80tka lepiej.

Magnat MT780 jak najbardziej tu spasuje. A Cena na 356BEE stawia go na pozycji numer 1 zdecydowanie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie wzmacniacz. Tutaj Yamaha AS500 nie pasuje. To jasno grający wzmak, zbyt Vkowy. Podobnie będzie z Audiolabem. Cambridge nieco lepiej bo trzyma kontrole ale to też granie dokładne. 80tka lepiej.

Magnat MT780 jak najbardziej tu spasuje. A Cena na 356BEE stawia go na pozycji numer 1 zdecydowanie.

Piotr

dzięki jedyna rzecz to sprzęt ma byc srebrny i nie NAD brzydki plastikowy jakiś taki jest .

Tannoyi nie chce się pozbywać pomimo innych problemów nie związanych z brzmieniem pasują mi .Wole wzmacniacz i resztę zmienić i najlepiej na używany a jakieś Onkyo Pioneer ? może Marantz czy też Denon ? to nie są super mocne głośniki więc czy wzmacniacz musi być demonem mocy ?

Piotrze piszesz że Yamaha jest zbyt V czyli powinno być dużo góry i dużo basu a ty ciągle tego basu mało mało soczystości mało mięsa gra ładnie ale nie mięsiście .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Q21 napisał:

Jak srebrny, to poszukaj także używanego Audiolab 8300A, może 8200A. Też będzie dobrze pasował.

Piotr ciągle jesteśmy w za wysokim przedziale cenowym  1500 zł to max a do tego jeszcze tuner  i puźniej odtwarzacz 

góra i czytelność czystość scena stereofonia itd  mi się podoba brakuje tylko troszkę wiecej dołu

a Onkyo A-9050 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grał z melodiką BL40 w moim nieakustycznym salonie  nie pasowało mi  robił się chałas nie było czytelności sprzedałem wszystko w chwili zwątpienia ale po jakimś czasie zrobiłem kąt w sypialni i teraz tam mam sprzęt tam akustyka jest ok ale pokój mały myślałem że ta yamaha starczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 3 months later...

Miałem taki zestaw i sprzedałem Yamahę AS-501. Gra skrajami pasm. Poszukaj używanego np. Vincenta. Ja swojego SV-500 sprzedaję za 2900 zł. Mogę coś tam opuścić. Te kolumny jak wszystkie Tannoy-e dobrze grają z lampami oraz hybrydami. A jak nie ten to może Taga Harmony HTA-800 ? Zobaczyłem też wzmacniacz polskiej firmy Nostromo. Ale on jest bez DAC. Nówka 1600 zł. https://nostromo.audio/pl/wzmacniacze-przedwzmacniacze/110-wzmacniacz-nostromo-ws1.html

U mnie te kolumny zostały i grają z ...Pier Audio MS-680 AE. Ale to inna liga. W każdym razie mój pokój to właśnie owe mityczne  22 m2. I naprawdę kolumny na tej powierzchni grają bardzo dobrze. Chociaż ... goniąc za króliczkiem myślę o Tannoy Stirling lub Definition DC8Ti. Ale to na razie myślę ...

 

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...