Skocz do zawartości

AKG K550 MKIII + DAC


Recommended Posts

Witam wszystkich. Jest to mój 1 post i pewnie zaraz mnie zjedzą zawodowi hejterzy... No cóż, do rzeczy. Już dawno Znudziło mi się słuchanie marnej jakości MP3 z telefonu. Sam przeskok na format FLAC czyni Cuda!  Nazbierałem fundusze ok 1000 zł i po przeczytaniu dziesiątek stron mam upatrzone w dobrej cenie AKG K550 MKIII (poniżej 700 PLN) + DAC  NuForce uDAC-3 (350 PLN). Uważam, że wydając 1000 ma taki zestaw to dobra cena. Czy ktokolwiek poleci taki zestaw? Lub nawet posiada? Czy to nie zagra ze sobą? Muzyka wyłącznie elektroniczna  i sporo rapu. Zalezy mi na balansie między jasnym analitycznym graniem pełnym niuansów a ciepłym graniem z dobrym basem. Zależy mi na wysokiej jakości budowy słuchawek, najlepiej metalowy pałąk. Absolutnie odpada wszystko co bezprzewodowe. Zestaw będzie pracował wyłącznie w domu ale musi być mobilny (FLACi ze smartfona/laptopa) Ktoś coś poradzi doradzi odradzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Parogen napisał:

Znudziło mi się słuchanie marnej jakości MP3 z telefonu. Sam przeskok na format FLAC czyni Cuda

Różne opinie są na ten temat. Podobno mp3 320kbps brzmią równie dobrze ;) Ten komplet podobno stanowi w miarę udany duet (fora int.) ze względu, że te AKG nie są zbyt wymagające prądowo. Patrząc na parametry techniczne można znaleźć wzmakodaca z lepszymi parametrami w podobnej cenie, np. Sabaj DA3, którego używam. Najlepiej gdybyś posłuchał czy pasuje Ci taki duet. Nawet jak ktoś ma i coś napisze to może mieć inne preferencje dotyczące dźwięku czy nawet inną wrażliwość słuchową. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 i K551 mimo dużego podobieństwa zewnętrznego to inne słuchawki.

K550 Mk I

k550-stock.png

K551

l-r-k551-stock.png

W nowej edycji mają mieć bardziej detaliczne brzmienie. Jednak stare K550 w połączeniu z ciepło grającym Nu Force-m grały bardzo liniowo z dobrze dociążonym basem. Na pewno nie powiedział bym o takim połączeniu że gra jasno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 MkI uważałem za bardzo dobrze zrównoważone i ich bas schodził naprawdę głęboko. Mk II to więcej basu bo na to narzekało wielu ludzi. Mk III to z tego co wiem są nowe przetworniki zapewniające brzmienie bardziej detaliczne. Z wykresów widać ze K551 to słuchawki z dość płaską charakterystyką w zakresie użytecznego basu i średnich tonów . Bardziej niż w K550. Z wycofanym zakresem niższego zakresu góry i mocno podkreślona góra pasma. Takich różnic raczej nie wprowadził kabel. Prędzej szukał bym tu udziału innego strojenia przetworników i obudowy w których pracują.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...