Skocz do zawartości

Wzmacniacz/Amplituner do Dali Zensor 7


pfolti

Recommended Posts

Cześć, 

Stałem się posiadaczem Dali Zensor 7. Póki co grają sobie z Yamahą Pianocraft MRC-E410 ale myślę już o zmianie na jakiś lepszy wzmacniacz lub amplituner.

Po wstępnych poszukiwaniach wyłoniłem takie modele:

Yamaha A-S501 (A-S701)

ONKYO A-9050

Marantz PM6006

NAD C338 (Chociaż już trochę przekracza budżet)

 

Yamaha RN602 lub ONKYO TX8250.

 

Możecie doradzić z czym najlepiej zagrają tę kolumny. Oczywiście odsłuchy mam w planie ale chciałbym się co nieco ukierunkować.

Zależy mi na naturalnym brzmieniu. Pokój 22m2. Muzyczka rock, blues, jazz (Dire STraits, Sade, Marillion itp.)

Z góry dzięki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrać zagrają ze wszystkim pytanie które brzmienie przypadnie Tobie do gustu

My polecamy Ci zestawienie z Marantz PM6006 lub Denon PMA800NE

Yamaha jest bardzo ciekawą alternatywą, ale pytanie czy w tym zestawieniu nie będzie ona dla Ciebie za ostra. Yamaha lubi grać skrajami pasm i dla niektórych jest zbyt natarczywa, szczególnie w górnych zakresach pasma.

Jeżeli porównać podane przez Ciebie dwa modele amplitunerów stereo, to Yamaha według nas wypadnie ciekawiej. Oczywiście wiadomo, że jest to bardzo subiektywna ocena. Onkyo zagra mocniej dołem i środkiem a Yamaha wyeksponuje bardziej górne zakresy pasma.

Podsumowując wzmacniacz stereo będzie najlepszym rozwiązaniem, ale jeżeli zależy Ci na funkcjonalności to Yamaha R-N602 będzie warta uwagi

Zapraszamy do naszego Salonu na prezentację, chętnie doradzimy i pomożemy coś dobrać dla Ciebie. Prosimy o kontakt przed przyjazdem w celu umówienia odsłuchu

 

Salon HiFi System

Warszawa, Ostródzka 273

www.hifisystem.pl

sklep@hifisystem.pl

tel. 503-157-500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zdecydowanie PM6006. Dobry klasyczny wzmacniacz.

Co do PMA800 to nie rozumiem jak można dokładać 1000 zł względem identycznego PMA720 za DACa :D

I Denon do DALI? Ehhh koledzy koledzy :/

Nie tutaj nie polecam.

Możemy Ci wypożyczyć wzmak do domu żebyś nie wtopił przy zakupie. Bo jak widać różnie można trafić ze sprzedawcą.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Dali Zensor 7 bardzo dobrze sprawdzi się wzmacniacz Marantz PM6006, to uniwersalne i bezpieczne połączenie. Bardziej jasny, analityczny dźwięk uzyskasz ze wzmacniaczy Onkyo i Pioneer - modelu A-9150 i Pioneer A-40AE. Każda z powyższych propozycji będzie dźwiękowo na pewno lepsza od amplitunerów sieciowych. 

Z moich propozycji natomiast zaproponowałbym Ci na pewno Advance Acoustics X-i50BT lub model wyższy X-i75. To bardziej plastyczne, spokojniejsze, dociążone granie, klasa wyżej. Jeśli zbliżamy się do kwoty 3000 zł., koniecznie warto posłuchać Cyrus One oraz Audiolab 6000A.

Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pfolti ładuj kolumny do bagażnika i wpadaj do nas, z Sremu daleko nie masz.

Kolumny popularne i kilka razy przewinęły się przez naszą salę odsłuchową, za każdym razem klieci wybierali do nich Yamahę, także dziwię się kolegom że polecają wszystko naokoło tylko nie Yamahę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Top Hi-Fi Poznań Dzięki za zaproszenie ! Jak się zrobi cieplej to pewnie trzeba będzie spakować kolumny i wybrać się do Was. Póki co wizualnie i możliwościami przemawia do mnie Marantz PM6006 - naczytałem się dużo dobrych opinii o tym wzmacniaczu. Mam nadzieję, że będziecie mieć na miejscu wymienione przeze mnie egzemplarze :) Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...