Skocz do zawartości

Zestaw Stereo - TX-8250 czy TX-8220


KARASU

Recommended Posts

Witam,

Na wstępie chciałbym się przywitać :) Zalogowałem się na forum, w poszukiwaniu porady i wsparcia od bardziej doświadczonych (jak pewnie wielu z was). Od lat używam kiepskiego zestawu audio, tj. amplitunera Yamaha RX-V350 z kolumnami Pioneera (budżetowy model). Od dawna chodzi mi po głowie zmiana systemu na stereo. NA pierwszy rzut postanowiłem zakupić nowy amplituner. Kopiąc w internecie, na forach, w testach, wszędzie bardzo pochlebnie wypowiadano się nt. Onkyo TX-8150 oraz TX-8250. Zastanawiam się jednak nad potrzebą stosowania amplitunera sieciowego, stąd zwracam również uwagę na TX-8220. Posiada on bluetooth, dzięki któremu np. spotify można strumieniować z telefonu. Jako że posiadam TV-BOX z androidem i wyjściem cyfrowym to również pliki audio, czy to z usb czy z serwera dlna mógłbym odtwarzać za jego pomocą.

Dlatego mam pytanie dotyczące odsłuchu. Czy ktoś miał okazje wsłuchać się w TX-8220 oraz TX-8250? Czy ich brzmienie mocno się różni, czy jest na tym samym poziomie? Czy nie warto mi dołożyć tę parę stówek różnicy w cenie, w lepsze kolumny?

Pomieszczenie w jakim będzie to grać, to salon o powierzchni 35mkw, tak więc mocy powinno wystarczyć w jednym i drugim przypadku. Muzyka jakiej słucham, to rock, jazz. Nie słucham disco, techno itp. i nie jest dla mnie najważniejsze dużo basu. Wręcz przeciwnie zależy mi na czystym, zrównoważonym odbiorze. Tak więc jestem otwarty również  na inne sugestie amplitunera z bluetooth.

Z góry dziękuje za udział w dyskusji, i pozdrawiam,
Jarek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie urządzenia podobne, ale inne. W bezpośrednim porównaniu TX-8220 jest bardziej twardy, ostry, nie tak dokładny. 

Wspomniałeś o odtwarzaniu Spotify przez Bluetooth, to nie jest dobra opcja. Oczywiście jako okazjonalny odsłuch jest OK, ale na co dzień po pierwsze pewne kompromisy w jakości dźwięku, druga sprawa to blokowanie telefonu do odtwarzania muzyki, drenaż baterii w telefonie. Możesz natomiast wykorzystać telewizor jako źródło dźwięku, jeśli jest wyjście cyfrowe, to mamy problem rozwiązany. W takim razie może warto pomyśleć o klasycznym wzmacniaczu. W podobnych budżetach masz np. Marantz PM6006, Onkyo A-9150 czy Pioneer A-40AE. Każdy z nich zagra lepiej niż amplituner.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu oraz indywidualne oferty dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...