Skocz do zawartości

Glosniki Atmos 5.1.2/3.1.2 do 4-5k pasujace do Y RX-V685


AaaA

Recommended Posts

Rozgladam sie za zestawem glosnikow do kina domowego dobrze grajacych z Yamaha RX-V685
Gdziekolwiek zaczynam poszukiwania koncze na bardzo mocno promowanym zestawie (tak w koncu EISA Awards robi swoje...): Jamo S 809 HCS + S 8 ATM + S 810 SUB - generalnie ciekawy pomysl z nadstawkami i odbiciem od sufitu, cena zestawu tez bardzo atrakcyjna 4k...
Odsluchalem tego zestawu i do filmow powiedzmy ze nie mam czego im zarzucic (wlasciwie to nawet lepiej niz sie spodziewalem) ale do sluchania muzyki to dosc sporo mi brakuje, szczegolnie jesli chodzi o glebie (muzyka brzmiala troche sztucznie jak z plastikowych glosnikow), mysle ze lepsze fronty sporo by pomogly:) no i stad pomysl post (widze ze pare linijek nizej jest pytanie o przednie glosinki do RX-V685 ale ja mysle mam mniejszy budzet:) ):

Mysle ze w podobnej cenie czyli okolo 4-5k bede w stanie znalezc cos ciekawszego co sprawdzi sie z tym aplitunerem. Muzyka (cale spektrum bez techno)/Filmy=40/60% Pomieszczenie ciut ponad 30m2, przody raczej pelnowymiarowe stojace, nie jestem pewien czy zastosuje od razu tylne glosniki efektowe (troche niefortunne miejsce na kable - ale nie nie chce zadnych bezprzewodowych) - jesli 3.1.2 sprawdzi sie w filmach tyly moga zostac w kartonie do remontu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj sobie kolego spokój z tymi odbijanymi atmosami. Albo montaż kolumn, jak należy,na/w suficie, albo wcale.

I lepiej w pierwszej kolejności zadbać o prawidłowe 5.1, a dopiero do tego dokładać (oczywiście prawilny) atmos, niż iść w jakieś kastracje 3.1.2

Natomiast fronty w kinie do słuchania muzyki stereo to temat rzeka. I miej na uwadze, że nie obejdzie się bez odsłuchów.

Coś od MA, Heco, Magnat, a może z Polk'a?! Sam musisz zdecydować, jakie brzmienie jara Twoje uszy ;)

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz wybrać - albo w założonym budżecie kupisz kompletny system do kina domowego z nastawkami Dolby Atmos, albo porządny system 5.0, który zapewni Ci wyraźnie wyższą jakość dźwięku szczególnie podczas odsłuchu muzyki. 

Jeśli opcja pierwsza, to pozostań przy Jamo S 809 HCS z Dolby Atmos, jedynie wymień na subwoofer Klipsch R-100SW lub R-120SW, będzie lepiej. Jeśli natomiast zależy Ci na muzyce, to takie minimum to Heco Aurora 700 / 300 / Center 30, może Magnat Shadow w konfiguracji 5.1. A głośniki Dolby Atmos wbuduj sobie w sufit i będziesz miał świetne kino domowe i bardzo dobre stereo.

Zapraszam jednak serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie czulem, ze S809 troche przereklamowane:) tak potrzebuje cos bardziej muzycznego, z heco sluchalem tylko heco victa prime 702 i to wlasnie z tym samym zestawem, dzwiek przy muzyce mniej sztuczny ale mysle ze tez odrobine za malo muzyczne:) - moze to kwestia wnetrza? brzmialy bardzo sucho i jakos tak technicznie szczerze mowiac po tych heco spodziewalem sie wiecej - duzy gabaryt i waga, niezle parametry na papierze, jak na ta cene swietnie wykonane i dbalosc o szczegoly - no ale tego wszystkiego sie nie slyszy:)

Edytowano przez AaaA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, modelarz01 napisał:

ostatnio testowałem dla jakiegoś użytkownika z forum i powiem ,że nie było aż tak źle jak się zdaje. Myślę ,że nawet lepiej niż 3.1.

Przede wszystkim odsłuch

Tak, ale zanim sie odslucha warto sobie troche zawezic czytajac opinie;) Przy okazji dowiedzialem sie ze polecany tutaj Magnat Shadow 209 tez ma swoje nadstawki Atmos pod nazwa: Magnat Shadow 102 ATM.

Moge prosic o inne typy?

Edytowano przez AaaA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co??

Aż z ciekawości zapytam gdzie czytasz że schodzisz na te kolumny? Na pewno nie tutaj. Nikt ich tutaj nie poleca :/

Zawsze mnie to ciekawi skąd ludzie biorą takie wybory. Jak poprzednio z S606.

Zdecydowanie odpuść Atmos a wybierz sprzęt lepszej jakości.

Ten Sub S810? Nie no serio?

Ok zostawmy to.

Magnat Shadow 207 + Magnat Sub 302A który jest lepszy od 100tki czy R10 Klipscha nawet a tańszy!

A zawsze tutaj rozbudujesz o komplet do atmosa.

Zapraszam po lepsze ceny.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem suba Magnata 302 parę dni po czym go oddałem. Skusiłem się na niego po przeczytaniu dobrych opinii ludzi na temat owego subwoofera lecz niestety nie pod pasował mi, w moim odczuciu on nie grał tylko buczał a w muzyce była już totalna klapa.

Po przemyśleniu sprawy przeznaczyłem większy budżet na suba i wybór padł na Klipsch SPL-100 CE i to jest to :). 

Ja do swojej Yamahy RX-V685 mam podpięte kolumny Tannoy eclipse, lecz w tej kwestii popełniłem błąd(po zestawie stereo zostały mi fronty Tannoy eclipse three więc postanowiłem dokupić centralny i surroundy też z tej serii) do muzyki są idealne lecz w kinie mało "krzykliwe", są za spokojne.

 

Najlepiej umów się na wizytę w salonie Audio posłuchaj i dokonaj wyboru.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wyższa i to i wiele ale warto dopłacić moim zdaniem . Tym bardziej ze w kinie sub to jeden z ważniejszy elemenrów.  A cena jaką zapłaciłem. Za niego to 1999zl. Wiec sporo więcej niż magnat.  Ale nie żałuję. Warto było. A autorowi tematu sugeruje żeby udał się do salonu audio i posłuchał a z pewnością coś mu podejdzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Hejka, ja mam Magnat 707 front,  909 centrum , sub SVS PB 2000 , na tyłach właśnie te S 809 z tego Jamo, na tyłach u mnie się sprawdzają, ale odradzam na frontach,  do muzyki na tyłach nie możesz mieć podstawek a też duże kolumny do dźwięku dookólnego, jeżeli chodzi o ampli to marantz sr 5015, tylko takie grają podobno muzykę z ampli, na górze jako tylko uzupełnienie do przodu w kinie wziąłem atm 202 magnata 😈😈

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...