Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pokoju do słuchania jazzu/rapu


Mm Food

Recommended Posts

Dzień dobry,

Szukam pomocy w dobraniu odpowiedniego sprzętu. Będzie on służył głównie do słuchania rapu(ten stary i nowy) oraz jazzu nie bardzo głośno. Bardzo liczę na konkretne linki do aukcji np na olx jeśli to możliwe. Lub dokładne nazwy o ile taka aukcja gdzieś aktualnie jest.

Czy cambridge CXA60 za 2700zł jest rozsądnym wzmacniaczem i czy za 2300zł dopasuję do niego jakieś sensowne kolumny?

2. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz.

do 3 tysięcy za cały zestaw. Ewentualnie do 5 jeśli będzie ogromna różnica przy jakimś zestawie

3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy.

używany

5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane).

około 20-25m^2. Pokój z aneksem kuchennym i w nim płytki ceramiczne na podłodze a reszta to panele. Brak obrazów na ścianach/dywanów.

WTkcCXs.png

6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw.

Chciałbym rozbudować o gramofon w przyszłości

7. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3.

Głównie chciałbym puszczać muzykę z laptopa fajnie jak by była możliwość słuchania płyt CD ale to nie jest wymaganie konieczne.

8. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia.

Katowice

Edytowano przez Mm Food
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć z Katowic masz bliziutko do naszego kolegi @Pumpurek. Ma komis audio w Myślenicach. Umów się na odsłuch, a z pewnością coś razem wybierzecie. ? Kolega @Pumpurek pomoże w skompletować zestaw włącznie z wszystkimi przewodami. 

Pisać można wiele, ale nic nie zastąpi odsłuchu na własnych uszach. 

Napisz jak wrażenia odsłuchowe i co wybrałeś. 

Pozdrawiam 

PS. Weź ze sobą kilka płyt lub pliki, z muzyką którą dobrze znasz. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, w budżecie don5 tys. zł. proponowałbym wzmacniacz Cambridge Audio CXA60 lub Audiolab 6000A. To dwa urządzenia, które powinny Ci dźwiękowo odpowiadać. Do nich dobralbym kolumny Monitor Audio MR6 lub Indiana Line Tesi 561.

Zapraszam serdcznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny, czasami kupując zestaw możesz liczyć na cenę pakietową, która często zbliża się do urządzeń używanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Piszesz o 3k od razu zaznaczasz że możliwy przeskok do 5k i podajesz przykłąd za 5k :D

Widzę że zdajesz sobie sprawę że w przypadku sprzętu używanego różnica będzie znaczna.

W tej cenie dostaniesz bardzo dobry sprzęt używany. Faktycznie lepszy niż zaproponowany jako nowy.

Używany CXA60 za 2700 zł to nie jest dobra cena.

Skąd jesteś? Będziesz kupował w konkretnym komisie czy na allegro? Od jakiegoś znanego sprzedawcy? Chodzi o to abyśmy poszukali gotowych produktów a nie przeszukiwali neta.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 1Ender napisał:

@Q21

masz używane audio? Nie wiedziałem. A od kiedy handlujecie używkami? Może i ja coś od Ciebie wypożyczę??

Nie mamy używanego audio, ale tak jak Piotrek napisał, CXA60 w cenie 2700 zł. za używany sprzęt to nie jest dobra cena. Nie ma co się denerwować i atakować, wystarczy dokładnie przeczytać. Kolega chce kupić konkretny sprzęt w konkretnej cenie i dostał od nas konkretną propozycję. A czy wybierze sprzęt używany, czy fabrycznie nowy, to pozostawmy koledze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 1Ender napisał:

@Q21

Z całym szacunkiem, autor tematu wyraźnie napisał, a nawet wytłuścił używane. 

No właśnie.

Gdyby napisał że dopuszcza nowe i używane to bym się nie odezwał. 

Pozdrawiam 

Nie za bardzo rozumiem jaki jest problem, jeśli w podobnych finansach może kupić urządzenie fabrycznie nowe, to nie widzę problemu, żeby taką ofertę przedstawić. Inaczej jest w drugą stronę, jeśli ktoś wyłącznie chce urządzenia fabrycznie nowe, to po prostu nie jest zainteresowany urządzeniami używanymi.

Ale chyba nie ma co drążyć tematu, niech kolega sam decyduje. A na odsłuchy i dobrą kawę zapraszam do nas, miło będzie poznać osobiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że na OLX znalazłem wzmacniacz który wg sprzedawcy był tylko odpakowany i uzyty kilka razy i posiada jeszcze gwarancję niemal na dwa lata(podczas gdy nowy ma gwarancję własnie na dwa lata) i chcę go kupić zwłaszcza że ten model pojawił się wymieniony w pierwszym poście więc nie jest to cena za uzywany wzmacniacz.

Teraz chciałbym dopasować pod niego jakieś głośniki. Nie odrzucam niczego nowego ale wole lepszy sprzęt używany

Edytowano przez Mm Food
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mm Food

Jeżeli masz możliwość to posłuchaj tego wzmacniacza przed zakupem. Jeżeli rzeczywiście branża zrobi Ci dobrą cenę to weź na odsłuch do domu wraz z kolumnami. Zobaczysz czy będzie Ci odpowiadać. 

Musisz określić jakiego dźwięku oczekujesz i jakiej muzyki słuchasz. 

Popieram, że wolisz sprzęt używany. Dobre jest to że nie zamykasz się na nowe. 

Możliwości jest dużo. W przypadku sprzętu nowego dołóż 30%-50% i wtych widełkach odsłuchuj. A zakup już zrobisz używanego. 

Pozdrawiam 

Ja wybrałbym się na odsłuch przed zakupem, do Myślenic masz blisko, do Oświęcimia ciut dalej, do Pabianic chyba za daleko... 

Myślenice używany, Oświęcim i Pabianice nowy. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę słuchał głównie rapu(nowego i starego) i jazzu. Reszta gatunków ma niższy priorytet bo najprawdopodobniej nie będą słuchane. Ewentualnie jakieś stare polskie nagrania.

Ja wcześniej nie miałem żadnego sprzętu stereo i używałem tylko słuchawek i wydaje mi się że nie będę w stanie tak łatwo powiedzieć czy dany wznaczniacz mi pasuje czy nie. Chciałbym coś co będzie parametrami pasować do mieszkania i gatunku muzyki i nie okaże się że dobrałem urządzenia zupełnie do czegoś innego. Nie mam preferencji co do dźwięku i jakieś drobne różnice są dla mnie na razie bez znaczenia. Może przy wyborze kolejnego sprzętu w przyszłości będę miał porównanie gdy się osłucham na pierwszym. 

 

Cytat

Ja wybrałbym się na odsłuch przed zakupem, do Myślenic masz blisko, do Oświęcimia ciut dalej, do Pabianic chyba za daleko... 

Do myślenic mam 3x dalej niż do oświęcimia ^^ Pisałem że Katowice a nie Kraków

Edytowano przez Mm Food
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wpadaj na odsłuch do @S4Home.

Tak nie zobowiązująco. Na kawę podobno mają dobrą. Weź kilka płyt lub pliki, te które dobrze znasz. 

Posłuchaj też sprzętu wychodzącego poza budżet nawet w okolicach 8-10 tysięcy to z używanymi powinieneś zmieścić się w budżecie. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh zabawny ten temat , najpierw 1Ender 2x piszę iż kolega jest z Katowic a potem piszę iż ma bliżej do Myślenic niż do Oświęcimia :D atlas geograficzny by się przydał , albo jakiś globus PL jak w uchu prezesa :D 

Spójrz może na takie kolumny , bardziej chodzi o kształt oraz parametry łatwe do wysterowania - sklep w Krakowie / Warszawie , mają też wzmacniacze itp. tematy - w drodze do Myślenic możesz też zajrzeć :D

https://allegro.pl/oferta/cabasse-sloop-m2-7453770098

https://allegro.pl/oferta/sansui-sp-1700-7240231857

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...