Skocz do zawartości

bezprzewodowe głośniki Pilips Fidelio A9 (AW9000)


erebere100

Recommended Posts

Witam

Próbuję podłączyć bezprzewodowe głośniki Philips Fidelio A9 (AW9000) do wzmacniacza kina domowego Marantz sr 5011. Ale kolumna, która ma wbudowany  wzmacniacz nie gra jak podepnę ją zwykłymi kablami głośnikowymi do maratnza. Kolumna druga bez wbudowanego wzmacniacza gra dość ładnie (nie naturalnie ale do KD jest ok). Czy jest jakiś sposób na podłączenie tego zestawu kolumn aby grały one na samych kablach głośnikowych. Oczywiście mogę podłączyć kolumnę (tę w wbudowanym  wzmacniaczem)  kablem optical do marantza i kablem głośnikowym połączyć drugą kolumnę aby obie grały. Ale mam dość dobre kable głośnikowe (kimber 8TC. Wiem wiem przesada takie kable do mojego zestawu ale dostałem je w spadku po bogatszym bracie :) za free więc nie marudzę. Kolumny zresztą też i stąd moja determinacja do podpięcia takiego a nie innego zestawu). I dość fajnie gra ten zestaw na tych kablach (a przynajmniej ta jedna kolumna). Proszę o ewentualne sugestie. Czy też pozostaje tylko wymiana kolumn. Zestaw głównie służył będzie w KD (łącznie z subem). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podłączenie kolumny aktywnej pod wyjście pre out amplitunera marantza czymś grozi ? Bo na innych formach coś takiego wyczytałem ale jedni piszą ze jest to normalne połączenie bez problemów a inni piszą że pójdzie dym z ampli albo z kolumn i sam już nie wiem. 

Edytowano przez erebere100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Masz dwie kolumny. Jedna jest pasywna. Tę podłącz do wzmacniacza pod wyjście głośnikowe, ale upewnij się, że jest aktywne (włączone) i że jest na nim dźwięk.

Drugiej NIE PODŁĄCZAJ w ten sposób, bo to jest wyjście, nie wejście. 

Do kolumny aktywnej do złącz RCA możesz podłączyć wyjście pre out z amplitunera.

Jeśli chcesz przetestować, możesz także podłączyć wyjście optyczne z amplitunera (albo telewizora) do wejścia optycznego w kolumnach.

Edytowano przez yahoo111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yahoo111 napisał:

Masz dwie kolumny. Jedna jest pasywna. Tę podłącz do wzmacniacza pod wyjście głośnikowe, ale upewnij się, że jest aktywne (włączone) i że jest na nim dźwięk.

Drugiej NIE PODŁĄCZAJ w ten sposób, bo to jest wyjście, nie wejście. 

Do kolumny aktywnej do złącz RCA możesz podłączyć wyjście pre out z amplitunera.

Jeśli chcesz przetestować, możesz także podłączyć wyjście optyczne z amplitunera (albo telewizora) do wejścia optycznego w kolumnach.

Dzięki za odpowiedź. A czy jakość dźwięku nie będzie cierpieć na tym, ze obie kolumny podłączone będą w różny sposób?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...