Skocz do zawartości

Dali Oberon 7 + NAD C356BEE (muda44) + ?


radek2272

Recommended Posts

Jestem w trakcie kolekcjonowania swojego zestawu stereo, miałem Yamahe RN602, teraz zamówiłem przerobionego NAD C356BEE by muda44, mam zamiar podłączyć go do Dali Oberon 7, ale mam problem z wyborem przedwzmacniacza, klocka który będzie zarówno DAC`iem jak i strumieniowaniem np. spotify

Mam pytanie o yamaha wxad-10 nie będzie zbyt wąskim gardłem dla tego zestawu ? może ma ktoś doświadczenie z NAD C356BEE by muda44 + wxad 10 ?

Może jakieś inne propozycje z czym ten NAD dobrze się zgrywa bez wydawania większych pieniędzy  (powierzchnia pokoju ok 30 m2) ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zamawiałeś tez usługę modyfikacji potencjometru głosności. Jeżeli nie to przygotuj się na dość duże skoki głosności przy pojedyńczym nacisnięciu pilota. Ja mam Nad356 bez moda i streamer/DAC Pioneer N-50AE. Niestety jest on bez regulowanego wyjścia czyli nim głosnością nie posterujesz. Aby nad tym zapanować dokupiłem jeszcze DAC Pro Ject Pre box S2 digital. Jest OK, ale jakbym teraz kupował to bym dozbierał kasy i kupił cos jak Cambridge Audio CXN (V2). Taniej to Yamaha wxa-50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modyfikacja potencjometru głośności też została zrobiona. O Cambridge Audio CXN (V2) czytałem - ale chyba już nie chce tyle $$ dokładać do zestawu - przynajmniej teraz. Patrzyłem też na tańszego CA stream magic 6, używkę można już za 1600 zł kupić.. ale dość popularny jest wcześniej wspomniany WXAD10 w parze z C356BEE tylko że wszystkie wpisy/opinie dotyczą NAD`a bez modyfikacji.. dlatego zastanawiam się czy to dobry kierunek - czy znacząca różnica jest między yamaha za 600 zł a CA za 1600 zł.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku streamer będzie miał najmniejsze znaczenie. To świetne głośniki i świetny wzmacniacz więc one + akustyka zrobią tutaj 95% roboty. Mam obecnie u siebie C326BEE + WXAD-10 właśnie i te NAD mają coś w sobie ( dźwiękowo oczywiście bo przecież nie funkcjonalnie a i wygląd dyskusyjny :) )  WXAD-10 jest super tylko pamiętaj,że nie ma żadnego wejścia cyfrowego więc nic tam nie podepniesz i DSD nie odtworzysz. Poza tym super, DAC Burr-Brown robi robotę, jest DLNA, bluetooth, ethernet, Airplay, WiFi i co tam jeszcze potrzeba :) to co jest tam nie wygodne to obsługa Tidala z aplikacji Musiccast, dobrze,że można stremować z innych i jest to odbierane jako muzyka z servera. Za tą cenę to super opcja. Alternatywnie masz iEast M30 PRO z większymi możliwościami ( USB, Jack, Budzik i timer ) ale nie miałem go dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co Ci przedwzmacniacz skoro on zostaje w NADzie? Rozumiem że poprawiacie stopnie końcowe ale on i tak tam będzie.

Chyba że chcesz go całkowicie ominać? To po co robiłeś modyfikacje potencjometru?

N50AE od Pioneera Albo Cambridge CXN V2.

No gra to lepiej od Yamahy WXAD10 Co Ci będę mówił.

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

To po co Ci przedwzmacniacz skoro on zostaje w NADzie

racja - przedwzmacniacz będzie zbędny..

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

N50AE od Pioneera Albo Cambridge CXN V2

domyślam się, że będzie to znacznie lepiej grało od Yamahy - ale czy faktycznie jest to taka uderzająca różnica w jakości, żeby płacić 6 x wiecej ? Chyba już nie chciałbym (przynajmniej na razie) wychodzić poza budżet 1800 zł.. 

Zastanawiam się jeszcze nad WXC-50, 3 razy droższa od WXAD10 ale już ma więcej możliwości podłączenia - tylko nie wiem jak w różnicy jakości dźwięku.. 

Edytowano przez radek2272
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WXC-50 vs WXAD10 wg mnie nie znaczacej roznicy w jakosci dzwieku (sluchalem z NAD 356 ale bez moda). Sam wybralem WXAD10 bo w moim przypadku jest w pelni wystarczajacy. Jak komus zalezy na dodatkowych mozliwosciach podlaczenia sprzetu to warto, w innym wypadku moim zdaniem nie. Kwestia do czego Tobie bedzie on potrzebny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slaw0001 napisał:

Powiedz mi prosze czy jestes zadowolony z tej modyfikacji? Właśnie głeboko sie zastanawiam nad jej zrobieniem w moim C356.

dopiero w weekend będę go miał u siebie, jeszcze nie mam też urządzenia, które będzie do niego podpięte - jak już skompletuje wszystko - dam znać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no gra lepiej. Yamaha jest takim uzupełnieniem  do systemów które nie mają sieci. CXN czy N50 to klasowe sieciówki.

W nich orócz samej sieci płacisz za DACa.

Chcesz samą sieć? To na prawdę przeanalizuj Malinkę + dobry DAC. Za 2000-3000 zł masz odtwarzacz który jest adekwatny do takiego w granicach kilku dobrych tysięcy.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Yatza napisał:

Czy podpinając WXAD10 pod NAD 356bee po ustawieniu głośności „na godzine 10” (czy tam inną) jest możliwość regulacji głośności tylko za pomocą aplikacji musiccast ?

NIe. WXAD10 nie ma regulowanego wyjścia. I przy żadnym położeniu nie możesz jesj regulować z poziomu aplikacji. Taką możliwość daje dopiero WXA-50

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...