Skocz do zawartości

Pierwszy Gramofon. Jaki?


Sebastion

Recommended Posts

Witam. 

Jestem świeży na forum wiec sorry jeśli ten temat już był ale szukałem i nie mogę znaleść interesującej mnie informacji. 

Mam zamiar kupić swój pierwszy gramofon i nie wiem jaki wybrać. Szukam coś w przedziałach cenowych 1000-1700zl.

Podczas przeglądania forum napotkałem takie gramofony Donon dp-300f, TEAC tn300 i wiele innych. Jaki gramofon polecacie?

Dopiero wkraczam w świat płyt winylowych wiec potrzebuje waszej pomocy w postaci porady i opinii aby kupić pierwszy gramofon.

Slucham klasycznego oraz trochę współczesnego Rocka ale także trochę industrialu z tłustym bitem.

Dodam ze nie mam jeszcze porządnego sprzętu audio ale w niedalekiej przyszłości zamierzam sobie takowe sprawić, narazie podłączę gramofon do kina domowego wiec z tego co wiem musi być wbudowany przedwzmacniacz albo w cenie muszę go dokupić  

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

Edytowano przez Sebastion
Zły temat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Temat przerabiany wielokrotnie :)  W tym budżecie proponuję Regę Planar 1 lub Pro-Jecta Debut Carbon. Dwa najciekawsze gramofony w swojej cenie.  Jeżeli chciałbyś podłączyć go do amplitunera, sprawdź czy posiada wejście PHONO. Jeżeli nie, potrzebny będzie zewnętrzny pre-amp lub gramofon który posiada wbudowany pre-amp, np. Rega Plana 1 Plus.

Osobny sensowny przedwzmacniacz zaczyna się od kwoty ok 400zł, Może to być Pro-Ject Phono Box lub Vincent PHO-200.

Jakbyś miał jakieś pytania prosimy o kontakt telefoniczny.

 

Pozdrawiam,

Rafał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrącę się w temat i zapytam, czemu nie Denon? np DP-300F, akurat tez rozglądam się za gramofonem i taki mi wpadł w oko, ale również podoba mi się Pro-Ject Debut III S Audiophile, no i tak patrząc jeszcze to też Rega Planar 1, nie ukrywam że dużo dla mnie znaczy wygląd bo będzie stanowić też element wystroju salonu ale akurat wszystkie te wymienione spełniają wg mnie to kryterium. I jeszcze dla kontrastu Audio-Technica AT-LP120USBHC który też mi się podoba i chyba oferuje trochę więcej rzeczy niż pozostałe. Mając taki wybór na który lepiej postawić bo to jest akurat ten zakres cenowy 1000-1700.

Trochę mieszam ale jeszcze dla mnie interesująca jest taka opcja Audio Technica AT-LP5, trochę droższa opcja ale też wygląda bardzo ciekawie, rozumiem też że tylko AT-LP5 mogę podłączyć do np amplitunera bez wejścia phono?

Wybaczcie moja niewiedzę i ze mieszam ale pół nocy mi to nie dawało spokoju, zagłębiłem temat i zawęziłem wybór do dwóch gramofonów, Rega Planar 1 Plus, oraz AT-LP5, który będzie lepszym wyborem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowano przez Wojtek_Ajla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...