Skocz do zawartości

Czy jest sens kupna okablowania za 200 zł ?


piotria

Recommended Posts

Witam, posiadam wzmacniacz NAD 326bee i kolumny Dali Concept 6 i cd Arcam CDS27 , chce kupić do tego kable głośnikowe Melodika mdc2250 i interkonekt rca też od Melodiki MD2R05. Tu pojawia się moje pytanie, czy jest sens kupowania takich kabli ? do tej pory używam przewodu miedzianego po 5 zł za metr ze sklepu elektronicznego i interkonektu za 20 zł. Poratujcie radą albo polećcie coś od siebie

Edytowano przez piotria
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Moim zdaniem nie warto w tej klasie sprzętu wydawać dużych sum na okablowanie.U siebie używam Van Damme studio blue 13pln/mb, wcześniej marketowa miedź za 3,49pln/mb.Zestaw zdecydowanie lepiej gra na okablowaniu studyjnym.Mam też porównanie w odsłuchu do okablowania za 159pln/mb i nie słyszę różnicy wartej tej kwoty.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeżeli są to przewody dobrej jakości, z OFC, ale nie CCA. Używane, bo kupisz za ułamek ceny nowych. 

Czy wniesie coś do dźwięku, zależy nie tylko od klasy sprzętu, ale i od ucha słuchacza. Są tacy co słyszą zmiany i Ci co nie słyszą. Więc temat kontrowersyjny. 

Na początek możesz spróbować wziąć tylko przewód głośnikowy, bo on powinien więcej pokazać niż RCA. Ale są na forum tacy co twierdzą, że wręcz odwrotnie. 

Zmian w systemie audio powinno się dokonywać wymieniając tylko jeden element, by stwierdzić czy rzeczywiście są. Jak wymienisz kilka elementów, to nie będziesz wiedzieć, który składnik systemu audio wpłynął na dźwięk. O ile w ogóle taką różnicę brzmieniową usłyszysz. 

Jak byś był zainteresowany to mam niezły przewód głośnikowy na sprzedaż. Moim zdaniem lepszy od Melodiki. Przewód jest nowy. 5mb i kilka cm. Resztę informacji w PW. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz że to nie są jakieś mega dobre i drogie kable. Uważam że tak warto.

Wiele osób pomija kwestię kabli bo faktem jest to że wpływa to procentowo na dzwięk.

Jednak ostatnio osobiście przeprowadzałem krótki serwis w którym nie grały tyły od kina.

Podpięte to było właśnie kablami miedzianymi za 3,5 zł. Okazało się że musiałem obciąć końcówki zarówno przy ampli jak i przy głośnikach i zarobić na nowo. Zarobić.... po prostu skręcić. I gra.

Wtyki tak zaśniedziały (4 lata) że traciły połączenie. SERIO

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home a kiedy test in akustika Atmos Exellenz??

Wg. mnie dużo lepsze od Melodiki, którą polecasz. Ale Twoje uszy mogę stwierdzić co innego. ?

Masz ten przewód, więc o co chodzi?? Zrób konfekcję 2x 2,5m i sam oceń! Będziesz mieć później do wypożyczenia na odsłuchy dla forumowiczów. ?

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 1Ender napisał:

Wg. mnie dużo lepsze od Melodiki, którą polecasz.

Gdzie polecam?

Odnosiłem się do ceny nie konkretnie tego kabla ?:D

10 minut temu, 1Ender napisał:

Masz ten przewód, więc o co chodzi?? Zrób konfekcję 2x 2,5m i sam oceń! Będziesz mieć później do wypożyczenia na odsłuchy dla forumowiczów. ?

Mam i takowy kabel jest :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, S4Home napisał:

Uwierz że to nie są jakieś mega dobre i drogie kable. Uważam że tak warto.

Wiele osób pomija kwestię kabli bo faktem jest to że wpływa to procentowo na dzwięk.

Jednak ostatnio osobiście przeprowadzałem krótki serwis w którym nie grały tyły od kina.

Podpięte to było właśnie kablami miedzianymi za 3,5 zł. Okazało się że musiałem obciąć końcówki zarówno przy ampli jak i przy głośnikach i zarobić na nowo. Zarobić.... po prostu skręcić. I gra.

Wtyki tak zaśniedziały (4 lata) że traciły połączenie. SERIO

 

Piotr

W cenie do 200 zł można kupić coś lepszego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Wtyki tak zaśniedziały (4 lata) że traciły połączenie. SERIO

? Jaki to rejon naszego kraju...?

Jakieś kwaśne deszcze czy co ?

Kable z gołymi koncówkami leżały u mnie po naście lat .

10 godzin temu, piotria napisał:

Arcam CDS27

Bardzo fajny, ciekawy odtwarzacz. Uważam że niedoceniony "u nas"

weź gołe kable kup "studyjne" lub takie ałdiofilskie - myślę że 200zł to nie jest kasa która zrujnuje budżet (w odniesieniu do sprzętu który już masz)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź polecany wcześniej van damm po 13 za metr. Na zagranicznych forach ludzie opisują takie historie. "Po wypróbowaniu van damm oddałem na aukcje wielokrotnie droższy kabel i cieszę sie, że znalazł się łoś, który to kupił...." ? Mi akurat pasuje, że jest mega elastyczny jak na swoją grubość. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem Cordiala za 200zl.W zasadzie nie wyczytalem o nim niczego wsrod tak zwanych audiofilow.A okazal sie byc bardzo fajny i wygral z melodika i kilkoma innymi drozszymi ktore testowalem.I przez przypadek w zasadzie odkrylem ze dlugosc ma tez znaczenie.Przemeblowalem pokoj i potrzebowalem dluzszych przewodow.Wczesniej po 1,5m na kanal a teraz po 3m na kanal.I wydluzenie przynioslo spora poprawe na plus.Tak samo interkonekt.0,3m a potem 0,5m.I tez duzo lepiej.Interkonekt z MB Audio Cable Aurora.Dociazony dol bez obcinania reszty pasma.Jak widac w niektorych systemach wydluzenie dlugosci przewodow tez daje dobra zmiane.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MariuszZ napisał:

Weź polecany wcześniej van damm po 13 za metr. Na zagranicznych forach ludzie opisują takie historie. "Po wypróbowaniu van damm oddałem na aukcje wielokrotnie droższy kabel i cieszę sie, że znalazł się łoś, który to kupił...." ? Mi akurat pasuje, że jest mega elastyczny jak na swoją grubość. Pozdrawiam

@MariuszZ

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7682304945

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7483349048

Który ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mar Ka napisał:

Cześć

Moim zdaniem nie warto w tej klasie sprzętu wydawać dużych sum na okablowanie.U siebie używam Van Damme studio blue 13pln/mb, wcześniej marketowa miedź za 3,49pln/mb.Zestaw zdecydowanie lepiej gra na okablowaniu studyjnym.Mam też porównanie w odsłuchu do okablowania za 159pln/mb i nie słyszę różnicy wartej tej kwoty.

Bo może zwyczajnie, ten droższy kabel nie zagrał się z systemem? Jak w lodowaty poranek, ze śniegiem po kolana ,wyjedziesz Mercedesem S to też będzie słabo jechał...w takich warunkach 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, piotria napisał:

Który ??

Elastyczny jest ten niebieski, ten drugi też opisują jako świetną alternatywę do dużo droższych.

 

1 minutę temu, Miras23 napisał:

Bo może zwyczajnie, ten droższy kabel nie zagrał się z systemem? Jak w lodowaty poranek, ze śniegiem po kolana ,wyjedziesz Mercedesem S to też będzie słabo jechał...w takich warunkach 

Bardzo możliwe. Z dyskusji wynikało, że mieli ludzie po kilka kabli, a ten o którym wspomniałem był i tańszy i lepszy wg nich. Najlepiej wypróbować osobiście. Niemniej jednak kable markowane jako van damm wykorzystywane są przez liczne studia, co nie jest żadna tajemnicą. Może właśnie za sprawą, że te niebieskie są mega elastyczne i super się zwijają co nie jest bez znaczenia w studiach i na estradach. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miras23,tak mi podłączyli w salonie Q21 podczas odsłuchu.Nie śmiem więc twierdzić, że to okablowanie nie zgrywające się z systemem.

@piotria

Dokładnie ten

https://www.czakmusic.pl/van-damme-blue-series-studiograde-speaker-studyjny,3,9189,11522

W planach zakup także Hifi Grade, podobno jest "lepszy".Na chwilę obecną nie odczuwam potrzeby zmiany okablowania.Jednak niebawem zapewne sprawdzę,bo posiada równie dobre recenzje.

9 minut temu, MariuszZ napisał:

Elastyczny jest ten niebieski, ten drugi też opisują jako świetną alternatywę do dużo droższych.

 

Bardzo możliwe. Z dyskusji wynikało, że mieli ludzie po kilka kabli, a ten o którym wspomniałem był i tańszy i lepszy wg nich. Najlepiej wypróbować osobiście. Niemniej jednak kable markowane jako van damm wykorzystywane są przez liczne studia, co nie jest żadna tajemnicą. Może właśnie za sprawą, że te niebieskie są mega elastyczne i super się zwijają co nie jest bez znaczenia w studiach i na estradach. Pozdrawiam

Tak, konkretnie Abbey Road studio i BBC używa tego okablowania.Jak dla mnie to wystarczająca rekomendacja niepoparta "klakierstwem"

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...