Skocz do zawartości

Czy jest sens kupna okablowania za 200 zł ?


piotria

Recommended Posts

Uważam, że trzeba kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Myślę, że kable grają, przynajmniej u mnie różnica była słyszalna.Poprawiła się stereofonia, separacja instrumentów, scena w swojej szerokości,oraz źródła pozorne. Dźwięk stał się przestrzenny. Środek pasma na wspomnianym tanim kabelku był jakby przykryty kocem. Dużo pozytywnych zmian przy naprawdę niewielkim nakładzie finansowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło do mnie to okablowanie, przewód głośnikowy Van Damme 2x2.5 jest zrobiony z cieniutkich żył miedzianych ofc, przedtem miałem zwykły kabel miedziany 2x2.5 z grubych "włókien". Przedtem miałem założone na starym kablu banany za 5 zł sztuka i po ich zdjęciu różnica w basie była zauważalna ale cały czas mówie o zwykłym przewodzie miedzianym. Porównując oba przewody bez bananów mam wrażenie że bas jest bardziej odczuwalny na kablu Van Damme, ale to jest moje subiektywne odczucie. Za to między interkonektem Melodiki za 115zł  a takim za 20 zł różnicy wogóle nie słyszę.  

Edytowano przez piotria
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w s4home kable głośnikowe Melodika 1525 i inter Wireworld Luna, progi cenowe takie w które celujesz.Efekt fajny dźwięk ale...

Różnicę dźwiękową w droższych kablach nie stwierdziłem, tak jak i w droższym przetworniku, poczułem za to różnice , gdy kolega puścił winyla, a potem cyfrówkę.

IMHO kupuje teraz DACA w cenie max 700zł i idę w gramofon koszt ok 2tys, thorens plus akcesoria.  nie wiem czy myślałeś na takowym kierunku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MDMA66 napisał:

Ja kupiłem w s4home kable głośnikowe Melodika 1525 i inter Wireworld Luna, progi cenowe takie w które celujesz.Efekt fajny dźwięk ale...

Różnicę dźwiękową w droższych kablach nie stwierdziłem, tak jak i w droższym przetworniku, poczułem za to różnice , gdy kolega puścił winyla, a potem cyfrówkę.

IMHO kupuje teraz DACA w cenie max 700zł i idę w gramofon koszt ok 2tys, thorens plus akcesoria.  nie wiem czy myślałeś na takowym kierunku?

Teraz nie, kupiłem dopiero Arcam cds27 i jeszcze go nie sprawdziłem do końca, do tej pory jestem zadowolony. O winylu myślę od dłuższego czasu , ale na to trzeba przeznaczyć około 3 tysięcy a ja płyty nie mam ani jednej co dodatkowo generuje nie małe koszty. Narazie kupuje używane albo starsze wydania cd bo to co robią z tymi remasterami to jakiś nieśmieszny żart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...