Skocz do zawartości

Jaki AV pod Dali Zensor 7 (marantz, yamaha)


Jarek8

Recommended Posts

Witajcie,

Pierwszy post na forum - tematy ciągle się przewijają, użyłem szukajki i nadal nie wiem co kupić.

Planuję stworzyć namiastkę kina domowego uniwersalnego  - a więc film (głównie), muzyka, gry.

Na początek w planach zawitał mi Dali Zensor 7 - narazie tylko te 2 kolumny (później może vokal center) - muszę poznać/posłuchać.

Po tym czytałem sporo o AV i nie mogę się zdecydować. Początkowo odrzuciłem Denona (seria 2500) gdyż kilka osób wspomniało że 

nie jest to najlepsze połączenie - choć jak dla mnie laika w tych sprawach pewnie bym różnicy nie zauważył. Po tym myślałem o Yamaha rx-v685 - i takie były plany. 

Czyli już wiadomo że budżet jaki założyłem to około 5500zł. Onkyo 686 narazie odsunąłem na bok - z uwagi na gusta.

Kluczowe pytanie - gdybym szedł w Martanz to jaki był by odpowiednik powyższej konfiguracji. Zakładam że on może troszkę więcej kosztować więc tak ostatecznie +- 1000zł.

A może po prostu Martanz nie jest dobrym połączeniem? Chciałbym uzyskać jakieś porady które nakierują mnie na właściwy zakup.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to wszystko kosztuje a w planach myślę też o rozbudowie - narazie nie wiem jak to zagra.

Dokupienie głośnika centralnego, oraz dwóch tylnych jeśli będzie taka potrzeba.

Chociaż nie wiem czy czasami nie kupić od razu całego zestawu - ale też nie chcę jakoś przesadzać bo mieszkam w bloku i sąsiadów też muszę uszanować. 

-----

edit: jeszcze nic nie mam kupionego - planuję

Edytowano przez Jarek8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21m2

Patrzyłem online poniższe zestawy - ale kompletnie nie wiem co to jest. Słuchałem tylko Zensor 7 + Denon 2500h i złego słowa powiedzieć nie mogę - pewnie dlatego że innych nie słuchałem - ale audiofilem nie jestem.

5080 PLN  NR1609 + Zensor 7
5930 PLN  SR5013 + Zensor 7
6010 PLN  AVR-X550BT + Zensor 7/Vocal/1
6570 PLN  NR1509 + Zensor 7/Vocal/1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po roku grania dali zensor 5 (mniejszy brat zensor 7) z denonem x1400h teraz ten zestaw głośników gra z amplitunerem marantza nr1509. Panowie z salonów audio-video nie polecają zestawiania zensorów z denonem aczkolwiek mi ten zestaw odpowiadał. Jednak z marantzem w mojej opinii głośniki te grają lepiej. Zwłaszcza w stereo. Ale jestem laikiem i to wyłącznie moja subiektywna opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona od razu odpada i niech cię ręką ...... Jak weźmiesz ta 550. Daj pan spokój powinno się powiedzieć.

Optymalna konfiguracja to Yamaha 685 i masz tu pre auta..

5013 to model bardziej dźwięczny. Lepiej w muzyce. Yamaha zagra żywiej, ciekawiej. Bardziej emocjonalnie. 

Reszta to niższe modele.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...