Skocz do zawartości

STEREO 5-7K PLN


Mateusz M

Recommended Posts

Witam Forumowiczów! 

Czas na pierwsze stereo nastał więc tym samym muszę prosić o poradę w celu odpowiedniego dobrania sprzętu do odsłuchu, by nie błądzić przez pół roku i nic z tego nie wynieść. 

Mianowicie, aspekty techniczne:

1. Sprzęt może być nowy/używany 

2. Budżet 5k -7k PLN +/- 10% 

3. Pokój: ~25m2 z czego jest to pokój szeroki na 3,5m, długi na 7m z otwartą kuchnią więc akustycznie bez rewelacji. Istnieje możliwość ustawienia kolumn w odległości 1,5m-2m od siebie. Głównie siedzisko od głośników oddalone o około 2,2m. 

4. Muzyka: głównie metal/rock, często post rock. Jako, że będzie używała tego również dziewczyna, która lubi Brodkę/Dawida Podsiadło, wolałbym coś bardziej wyważonego. Wiem, że coś "uniwersalnego" to bardziej marzenia ściętej głowy, więc jako główny nurt wybrałbym rock. Jeśli chodzi o upodobania to dźwięk bardziej ocieplony aniżeli analityczny. 

5. Skład zestawu:

-> Kolumny stereo (mogą być to zarówno kolumny podstawkowe jak i podłogowe)

-> Wzmacniacz Stereo - i tu mam pewną zagwozdkę, mianowicie: 

a) Cały sprzęt miałby zostać podłączony do PC w celu odtwarzania muzyki z serwisów streamingowych jak np. Tidal HIFI (oczywiście nie tylko bo mała kolekcję płyt CD posiadam i będę ją rozwijał) i tu następuje pytanie:

- DAC do PC 

- Czy wzmacniacz z wbudowanym modułem WIFI i bajerami typu Spotify (np. NAD)

- Czy istnieje inne rozwiązanie? 

Szczerze, to za bardzo nie wiem co z tym zrobić. Z realnego punktu widzenia, z pewnością często będziemy odtwarzać muzykę z serwisów streamingowych więc muszę znaleźć najlepsze rozwiązanie dla tej funkcji.  

-> Odtwarzacz płyt CD 

-> Kable, sensowne - nie dla audiofila. 

Generalnie, sprzęt ma być przyzwoity, fajnie grać i dobrze służyć. Nie mam zamiaru włóczyć się po sklepach przez 6 miesięcy i wybrzydzać więc fajnie by było poznać kilka konfiguracji, które warto posłuchać, jechać / wypożyczyć, sprawdzić w domu i kupić. 

Z góry dzięki za pomoc! 

Edytowano przez Mateusz M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od kolumn - biorąc pod uwagę ustawinie kolumn i wielkość salonu, sugerowałbym raczej konstrukcje podstawkowe. Idealnym dla Ciebie rozwiązaniem będzie jeden z modeli Focal, opcją tańszą jest Focal Chorus 706, natomiast lepiej Aria 906. Ciekawą opcją może być także Dynaudio Emit M20

Elektronika - odpuść sobie amplitunery sieciowe, znacznie lepiej zagra dobry klasyczny wzmacniacz połączony z Twoim komputerem lub zewnętrznym odtwarzaczem sieciowym. Spójrz na Audiolab 6000A, Cambridge Audio CXA60Atoll IN100SE, może troszeczkę spokojniejszy Advance Acoustic X-i105. Każdy z powyższych wzmacniaczy (oprócz Atoll) ma wbudowany przetwornik, na początku możesz wykorzystać komputer jako cyfrowe źródło, a w przyszłości dokupić dedykowany odtwarzacz z wyjściem cyfrowym np. Onkyo NS-6130 lub Yamaha WXC-50. Yamaha WXC-50 to urządzenie sterowane wyłącznie poprzez aplikacje Android lub iOS.

Jest jeszcze jeden bardzo ciekawy zestaw, który powinien Cię usatysfakcjonować tak dźwiękowo, jak i wyposażeniowo - spójrz na Primare I15. Świetne brzmienie, bardzo bogate wyposażenie sieciowe, elegancka nieduża konstrukcja, niestety w komplecie z kolumnami trochę ponad budżet. Ale Przemyśl. Zestaw ten polaczylbym z Dynaudio lub Kef Q350.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Im więcej rozmyślam i czytam o sprzętach audio tym częściej przed zakupem (na który chcę przeznaczyć do 6 tys) skłaniam się na porządny wzmacniacz z jakimś tunerem sieciowym lub na początek bt i jakieś dobre monitorki.

@Q21 jak uważasz, co z takiej kwoty mógłbym poskładać? Rozmawiałem z żoną i powiedziała mi, że na radio jej nie zależy mi w zasadzie też nie, ale jakby był moduł bt to na początek wystarczy lub kupić chromecast'a.

Skłaniam się coraz bardziej ku Cambridge CXA60 lub Advance Acoustic X-i75, czy do tych wzmacniaczy można podłączyć chromecasta lub Yamaha WXAD-10?

Sam moduł bt do obu wzmaków to kwota 400 zł to wolałbym kupić taniutkiego chromecast'a, a później kupić WXC-50 albo odrazu WXAD-10 i przy nim pozostać.

A właśnie, czy warto kupować za ponad 1000 zł więcej WXC-50 względem ceny WXAD-10 ? Czym one się różnią od siebie właściwie? Co ma 50 a nie ma 10.

Bardzo mnie interesuje charakter brzmienia Cambridge'a i AA X-i75. Dodam, że będę słuchał muzyki elektornicznej (house, techno ale  raczej tak do 130 bpm, żona polski i zagraniczny rock/pop). Zależy mi na ciepłym graniu, dobrym i zwartym oraz zróżnicowanym basie. Niezbyt jasnej górze, i dobrej średnicy (do wokali i oglądania filmów w TV).

Biorąc pod uwagę, że zdecydowałbym się na Cambridge'a w moim budżecie zostaje ok. 2500 zł, czy w takiej kwocie mógłbym kupić jakieś dobre monitorki? (z racji braku miejsca tylko one wchodzą w grę). Widziałem u Was na stronie, że do Cambridge'a CXA60 w promocyjnej cenie dobrac można głośniki. Jakiś słuszny rabat przy zestawie ;) myslę, że do 6 koła coś dobrego byście mi zaproponowali.

Takie rozwiązanie mnie interesuje, ponieważ w perspektywie kilku lat, gdy z żoną przeprowadzimy się do domu, potrzebowałbym czegoś większego i mocniejszego, więc chciałbym mieć na dziś solidną bazę do budowania dobrego audio i byłby to dobrej klasy wzmacniacz + jak najlepsze w swojej klasie monitory do 2500 zł za parę, sparowałoby się z jakimś małym all-in-one typu cambridge audio one i wsadzić to do sypialni, czy pokoju dziecka :)

Jednakże na ten moment chcę się zmieścić w kwocie (nieprzekraczalnej) 6 tys złotych. Tym bardziej, że żonie zależy na odtwarzaczu CD, więc to byłby pierwszy z kolejnych wydatków do budowania zestawu stereo. Na ten moment chcę mieć wzmacniacz + monitory + najtaniej łączność bt, co by odpalać spotify, tidala, youtuba, muzykę z laptopa i radia internetowe.

Pomożecie? ;)

Edytowano przez Mariusz Sanecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 25 metrów podstawki? No duże ryzyko

 

Mam swoje typy jak magnat mr780 który już ma dac do kompletu z usb. Do niego komplet CD + magnat 725. Podłogowe kolumny z energią.

Chcesz koniecznie monitory to ok dynaudio m20 mogą być ale do nich musiał by być wydajny wzmak. Cxa60 będzie za słaby. 80tka albo nad 356. 

Bardzo dobra konfiguracja jest także Marantz pm6006 + cd6006 + monitory elac unifi. 

Ale i tak obstawiam podłogowe. 

Możesz u nas wypożyczyć sprzęt i posłuchać w domu. 

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, S4Home napisał:

Do 25 metrów podstawki? No duże ryzyko

 

Mam swoje typy jak magnat mr780 który już ma dac do kompletu z usb. Do niego komplet CD + magnat 725. Podłogowe kolumny z energią.

Chcesz koniecznie monitory to ok dynaudio m20 mogą być ale do nich musiał by być wydajny wzmak. Cxa60 będzie za słaby. 80tka albo nad 356. 

Bardzo dobra konfiguracja jest także Marantz pm6006 + cd6006 + monitory elac unifi. 

Ale i tak obstawiam podłogowe. 

Możesz u nas wypożyczyć sprzęt i posłuchać w domu. 

Zapraszam

Piotr

Cześć, 

Piotrze @S4Home to typy dla mnie, czy autora wątku? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mariusz Sanecki napisał:

Witam,

Im więcej rozmyślam i czytam o sprzętach audio tym częściej przed zakupem (na który chcę przeznaczyć do 6 tys) skłaniam się na porządny wzmacniacz z jakimś tunerem sieciowym lub na początek bt i jakieś dobre monitorki.

@Q21 jak uważasz, co z takiej kwoty mógłbym poskładać? Rozmawiałem z żoną i powiedziała mi, że na radio jej nie zależy mi w zasadzie też nie, ale jakby był moduł bt to na początek wystarczy lub kupić chromecast'a.

Skłaniam się coraz bardziej ku Cambridge CXA60 lub Advance Acoustic X-i75, czy do tych wzmacniaczy można podłączyć chromecasta lub Yamaha WXAD-10?

Sam moduł bt do obu wzmaków to kwota 400 zł to wolałbym kupić taniutkiego chromecast'a, a później kupić WXC-50 albo odrazu WXAD-10 i przy nim pozostać.

A właśnie, czy warto kupować za ponad 1000 zł więcej WXC-50 względem ceny WXAD-10 ? Czym one się różnią od siebie właściwie? Co ma 50 a nie ma 10.

Bardzo mnie interesuje charakter brzmienia Cambridge'a i AA X-i75. Dodam, że będę słuchał muzyki elektornicznej (house, techno ale  raczej tak do 130 bpm, żona polski i zagraniczny rock/pop). Zależy mi na ciepłym graniu, dobrym i zwartym oraz zróżnicowanym basie. Niezbyt jasnej górze, i dobrej średnicy (do wokali i oglądania filmów w TV).

Biorąc pod uwagę, że zdecydowałbym się na Cambridge'a w moim budżecie zostaje ok. 2500 zł, czy w takiej kwocie mógłbym kupić jakieś dobre monitorki? (z racji braku miejsca tylko one wchodzą w grę). Widziałem u Was na stronie, że do Cambridge'a CXA60 w promocyjnej cenie dobrac można głośniki. Jakiś słuszny rabat przy zestawie ;) myslę, że do 6 koła coś dobrego byście mi zaproponowali.

Takie rozwiązanie mnie interesuje, ponieważ w perspektywie kilku lat, gdy z żoną przeprowadzimy się do domu, potrzebowałbym czegoś większego i mocniejszego, więc chciałbym mieć na dziś solidną bazę do budowania dobrego audio i byłby to dobrej klasy wzmacniacz + jak najlepsze w swojej klasie monitory do 2500 zł za parę, sparowałoby się z jakimś małym all-in-one typu cambridge audio one i wsadzić to do sypialni, czy pokoju dziecka :)

Jednakże na ten moment chcę się zmieścić w kwocie (nieprzekraczalnej) 6 tys złotych. Tym bardziej, że żonie zależy na odtwarzaczu CD, więc to byłby pierwszy z kolejnych wydatków do budowania zestawu stereo. Na ten moment chcę mieć wzmacniacz + monitory + najtaniej łączność bt, co by odpalać spotify, tidala, youtuba, muzykę z laptopa i radia internetowe.

Pomożecie? ;)

Dzięki za odpowiedź,

oczywiście do powyższych wzmacniaczy można podłączyć google chromecast lub Yamaha WXAD-10. Moduł Bluetooth natomiast jest wbudowany we wzmacniacz Audiolab 6000A, wyjątkowo dobrze pracuje jakościowo w tym wzmacniaczu. To już kwestia wyboru - google chromecast opiera się na streamingu z programów, wspierających chromecast (jest ich bardzo dużo), Yamaha opiera się natomiast na platformie MusicCast. Na pewno możliwości platformy MusicCast są większe. Zapytałeś o różnicę pomiędzy WXAD-10 i WXC-50, przede wszystkim WXC-50 ma wyjście cyfrowe, czyli możesz urządzenie podłączyć pod zewnętrzny lub wbudowany we wzmacniacz przetwornik, zagra to znacznie lepiej niż WXAD-10. Ale możesz to spokojnie dołożyć w przyszłości, teraz skupić się na możliwie najlepszym wzmacniaczu i dobrać optymalne kolumny.

Audiolab 6000A to brzmienie stosunkowo równe, dobrze wypełnione, analityczne, szybkie, swobodne. Cambridge Audio jest bardziej ofensywny, wyraźniej eksponuje skraje, szczególnie górne rejestry. Advance Acoustic natomiast jest bardziej dociążony, plastyczny, gęsty.

Kolumny - w takich konfiguracjach proponuję Dynaudio Emit M20 lub będziemy mieli w bardzo atrakcyjnej cenie Dynaudio Excite X18, to klasa wyżej, ale też trochę drożej. 

Podaj proszę na priv kontakt do siebie, łatwiej będzie porozmawiać. Zapraszam oczywiście na odsłuchy do naszego salonu, jeśli z tym będzie problem, zawsze możemy wysłać i wypożyczyć zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, S4Home napisał:

podłogówki oo ueczed yn

śliczne ;)

@Mateusz M - jedyne co chciałbym podpowiedzieć to kwestia "user friendly" całości. Może być tak że jeżeli będzie zbyt wiele elementów do przełączania , włączania to druga połówka będzie miała kłopoty z obsługą tego.

Myślę że spokojnie możesz władować całość we wzmacniacz (najlepiej z DAC na pokładzie- kwestia właśnie łatwości obsługi) i kolumny, później dokupisz jakiś tani CD

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

śliczne ;)

@Mateusz M - jedyne co chciałbym podpowiedzieć to kwestia "user friendly" całości. Może być tak że jeżeli będzie zbyt wiele elementów do przełączania , włączania to druga połówka będzie miała kłopoty z obsługą tego.

Myślę że spokojnie możesz władować całość we wzmacniacz (najlepiej z DAC na pokładzie- kwestia właśnie łatwości obsługi) i kolumny, później dokupisz jakiś tani CD

Też tak mi się wydaje, że zbyt komplikacja do niczego nie prowadzi. 

Kupię kompa z MINI ITX i zrobię z tego centrum rozrywki, podłączając do TV + Stereo. Do tego Tablet jako pilot do PC i mam wszystkie funkcje sieciowe jakie potrzebuje. 

Dylemat który się pojawia to używki czy nowe ponieważ:

1. Cambridge Audio CXA80 - NOWY: 4780PLN vs Używka na OLX 3400PLN 

2. Kolumny podłogowe, tutaj za bardzo nie mam typów ale np. bardzo dużo osób polec KEF R300 podstawkowe, więc jeśli miałbym się skupić na KEF i np. KEF R700 na OLX są w cenie 6,5K PLN oraz 6,3K PLN do negocjacji więc pewnie za 6K by wyrwał.

Tym samym jest stereo za używane za 9,4K PLN vs nowe za 12K PLN / 2,6k PLN piechotą nie chodzi. 

Pytanie również czy ten wzmacniacz jest dobry do tych kolumn itp. stąd patrze, błądzę, szukam rozwiązań :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fafniak napisał:

druga połówka będzie miała kłopoty z obsługą tego.

 

7 godzin temu, S4Home napisał:

Całe szczęście. Wtedy tam nie maca, nie kombinuje ?

 

Ło matko... co z wami ? " Wara od ołtarzyka"?

 

7 godzin temu, Mateusz M napisał:

Kupię kompa z MINI ITX i zrobię z tego centrum rozrywki, podłączając do TV + Stereo. Do tego Tablet jako pilot do PC i mam wszystkie funkcje sieciowe jakie potrzebuje. 

hmmm... pogadaj z małżowinką (nie wiem jak wiekowo u was jest i jak "ogarnia nowe technologie") ale może potrzebować prostszych rozwiązań...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...