Skocz do zawartości

Prośba


superes

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Zwracam się z prośbą o poradę, bo im więcej czytam Forum tym bardziej czuje się laikiem w sprawie sprzętu audio mianowicie:

Dokonałem już wyboru iż chce zakupić zestaw stereo (amplituner + 2 kolumny podłogowe) + gramofon

Załączam plan generalnie pokój z aneksem kuchennym ma 30,8 m^2

na planie zaznaczyłem żółtym kolorem gdzie postawie kolumny i teraz mam pytanie do Forumowiczów czy taki zestaw będzie dobrze grał ?

Yamaha NS-F350

Amplituner Yamaha R-N803D 

plan audio.jpg

Edytowano przez superes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od ustawienia w pokoju, myśle że nie masz innego rozwiązania. Martwi mnie tylko kwestia odslucjów, najlepiej jakbyś siedział naprzeciw kolumn, tworząc z nimi trojkąt o równych dwóch bokach. 

Zacznę od kolumn, tutaj niestety odradzam kolumny Yamaha NS-F350. Ładnie wyglądają, ale niestety kiepsko grają. W podobnym budżecie masz nieporównywalnie lepsze Heco Aurora 700, Pylon Audio Sapphire 25, Dali Zensor 7, Monitor Audio Bronze 6, Indiana Line Tesi 561, Tannoy Mercury 7.4 czy Fyne Audio F303. Wybór to kwestia i dywidualnych preferencji.

Elektronika - Yamaha R-N803D to flagowy model amplitunera Yamaha, zbudowany na bazie wzmacniacza A-S701 (chociaż gra od niego trochę gorzej). W tym jednak budżecie możesz złożyć lepszy dźwiękowo klasyczny zestaw oparty na wzmacniaczu i odtwarzaczu sieciowym. Dobrym przykładem jest Onkyo A-9150 z NS-6130, Pioneer A-40AE z N-30AE, Denon PMA-800NA z DNP-800NE lub trochę droższy Marantz PM6006 z NA6006. Dobrą alternatywą jest np. Audiolab 6000A lub NAD C356 BEE z Yamaha WXAD-10.

Podałem wiele rozwiązań, konkretna konfiguracja to kwestia doboru do Twoich preferencji. Wszystkie powyźsze modele oraz jeszcze dziesiątki innych mamy fizycznie w salonie, zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Gramofon - w podanym budżecie Audio-Technica AT-LP3 to dobry wybór, chociaż warto pomyśleć o troszeczkę droższy Pro-Ject Debut III lub zdecydowanie lepszy Rega Planar 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Co do gramofonu także obstawiam projekt. W każdym razie ustawienie kolumn względem tv jest ok. W gledem ciebie średnio. Nasz mieć rowne odległości do kolumn. Podstawa.

Co do kolumn to mam nadzieję że nie wybierzesz tych Yamahy. Bardzo słabe modele. Bardzo. W tej cenie masz mnóstwo innych ciekawych, znacznie lepszych. Skąd jesteś? Wpadniesz na odsłuch?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...