Skocz do zawartości

Amplituner do Polk Audio TL1600


MojNick

Recommended Posts

Cześć,

 

Długo przymierzałem się do kupna kina domowego i wybrany miałem zestaw Polk Audio T15 x 2 lub x4 + T30 + ewentualnie T50 na front (jak nie T15). Przy meblowaniu okazało się, że jednak cenne centymetry uciekły a dodatkowo żona nie była zachwycona wielkością i ciężkością wybranych kolumn więc musiałem szukać czegoś innego. Udało mi się trafić za lekko ponad 1100 zł zestaw Polk Audio TL1600 który miał całkiem dobre opinie, wstępnie go zarezerwowałem, Czy będzie on dobrym wyborem? Bądź też czy znajdzie się coś podobnego, lepiej grające w formacie slim i do tego w podobnej cenie? Potrzebuję też dokupić do tego amplituner. Preferowałbym coś w formacie SLIM aby weszło w szafkę (przy standardowym zmieści się tylko on i dekoder, na Bluray nie będzie miejsca co jest problemem).

Cały zestaw będzie używany w 80% do oglądania TV, 15% to firmy bluray, 5% to muzyka. Od razu dodam, że nie jestem audiofilem i zestaw nie musi być w 100% wypasiony, gdyż i tak nie odczuję jego mocy i różnicy. Pomieszczenie ma około 30m2, natomiast strefa TV - kanapa to około 4m (odległość od TV do oparcia kanapy) x 4-5m (skrajna odległość satelitek z tyłu od siebie).

Chciałbym, aby amplituner obsługiwał podstawowe rzeczy jak Spotify, DLNA, BT i radia internetowe i dobrze współpracował z wybranym zestawem.

Główna propozycja to oczywiście standardowo Pioneer VSX-S520. Czy znajdzie się coś lepszego, a tym bardziej tańszego godnego polecenia? W ostateczności rozważam też opcje zakup Denona AVR-X1500H, którego mogę dorwać za około 1400 zł, a więc sporo taniej, ale niestety duży rozmiarem.

 

I druga kwestia, jako pytanie prawdziwego laika, który nie do końca to wszystko łapie. Jak ten zestaw podłączyć pod amplituner? W przypadku Pioneera widzę, że jest wejście na suba, natomiast nie widzę takiej opcji w Denonie (oznaczenie SUB jest tylko przy PRE out, czy tam się go podłącza?). Dodatkowo patrząc na sam tył SUBA z zestawu to nie widzę tam gdzie by podłączyć kabel, który miał by się podłączyć z amplitunerem. I przyznam szczerze, że trochę zgłupiałem, jednak jako laik nie znam się na tym stąd też prośba o wyjaśnienie tego.

 

Trzecia kwestia - satelitki z wybranego zestawu wg opisu na necie mają wbudowany uchwyt do powieszenia, czy cały komplet jest w zestawie czy trzeba coś dokupić? I jak dokupić to prośba o polecenie kompatybilnej części.

 

Ostatnia kwestia - jak długi jest kabel to tylnych głośników? Do jednego potrzebuję ciągnąć kabel na około więc pewnie zejdzie koło 20metrów, co polecicie na wymianę aby dobrze działało?

 

Przepraszam, jeżeli pytania są zbyt oczywiste lub były już udzielane odpowiedzi, jednak nigdzie nie znalazłem w 100% odpowiedzi, która by rozwiała wszelkie moje wątpliwości.

 

Dzięki za pomoc 

 

Paweł

 

edit:

 

Ewentualna 2 opcja jako kino domowe to Canton Movie 75/95/135, jednak ciągle skłaniam się ku wskazanemu w temacie.

Edytowano przez MojNick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw tl1600 mam zarezerwowany, jeszcze nie kupiony. 

Tannoy który wskazałeś wygląda ciekawie, heco niestety za drogie... 

Poczytam dziś jeszcze o tych Tannoy, a jakby je porównać między sobą, tj polk audio, Tannoy i canton 75/95 to co będzie najlepsze z tej trójki? 

Denon jest moim faworytem, jednak jego rozmiar przeraża ale oszczędność spora... Tutaj jeszcze myślę. Ale dzięki za potwierdzenie. 

 

Ponawiam również pytanie o podłączenie. 

 

Dzięki 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MojNick napisał:

Preferowałbym coś w formacie SLIM aby weszło w szafkę (przy standardowym zmieści się tylko on i dekoder, na Bluray nie będzie miejsca co jest problemem).

czyli będziesz bardzo bliski ugotowania całego sprzętu. Nie zapominaj, że elektronika, a zwłaszcza takie klocki, jak ampli KD muszą mieć zapewnioną odpowiednią cyrkulację.

Co do kabli, to pamiętaj, że do każdej pary kolumn długość kabla powinna być taka sama

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Dzięki za informację.

 

W takim razie  zrobię, aby miał tam trochę luzu nad sobą.

Zdecydowałem się ostatecznie na Polk Audio TL1600 i Denon AVRX1500H. Mam nadzieję, że nie jest to zły wybór. I czy nie będzie tu sytuacji, że coś z czymś koliduje i to nie zagra ok?

 

Ostatnie pytanie o podłączenie, nie będzie z tym problemów? Tak jak wspomniałem, w tym amplitunerze nie widzę złącza do podłączenia sub'a, tak samo jak z suba nie widzę wyjścia do podłączenia do amplitunera, ale się na tym nie znam więc pewnie gdzieś to jest... :/

A kable jakie polecacie? Oczywiście bez przesady z ceną, skoro przy takim zestawie pewnie tego nie wykorzystam. Coś taniego co nie popsuje dźwięku,

 

Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko jasne. Dzięki wielkie. Sprzęt zamówiony, zostały kable:

- do głośników, przeglądam różne i on powinien być 2x1,5mm czy 2x2,5mm? Długość do tylnych kolumn to 16-17 metrów. I czy wymieniając fabryczne tylne należy też wymienić fabryczne przednie czy nie ma takiej potrzeby? Na allegro są od 1zł do kilkunastu za metr. Z tymi drogimi nie chcę przesadzać bo różnicy nie odczuję, tym bardzie przy budżetowym zestawie. Czy te tanie dadzą radę czy szukać kompromisu pomiędzy? I jakie powinien mieć oznaczenia? Na allegro mają po kolei: CCA, OFC, 

- do subwofera to np  TAGA HARMONY TAVC-SY będzie ok? Potrzebuję taki 3m, choć nie wiem czy odległość robi różnicę.

 

I ponowię jeszcze pytanie o uchwyt montażowy - satelitki z wybranego zestawu wg opisu na necie mają wbudowany uchwyt do powieszenia, czy cały komplet jest w zestawie czy trzeba coś dokupić? I jak dokupić to prośba o polecenie kompatybilnej części.

 

Dzięki

Paweł

Edytowano przez MojNick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga,Melodika,Oehlbach do suba ja mam kilka lat Melodike .Co do kabli na przód daj 2,5 na tyły 1,5 OFC miedz beztlenowa albo miedziane  utlenianie jest na poziomie 1% miedzy nimi więc różnica znikła. CCA nie kupuj bo to aluminium powlekane miedzią mają dużą rezystancje i pojemność

Edytowano przez spinacz66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2019 o 17:57, MojNick napisał:

Ok, rozumiem. Dzięki za informację.

 

W takim razie  zrobię, aby miał tam trochę luzu nad sobą.

Zdecydowałem się ostatecznie na Polk Audio TL1600 i Denon AVRX1500H. Mam nadzieję, że nie jest to zły wybór. I czy nie będzie tu sytuacji, że coś z czymś koliduje i to nie zagra ok?

 

Ostatnie pytanie o podłączenie, nie będzie z tym problemów? Tak jak wspomniałem, w tym amplitunerze nie widzę złącza do podłączenia sub'a, tak samo jak z suba nie widzę wyjścia do podłączenia do amplitunera, ale się na tym nie znam więc pewnie gdzieś to jest... :/

A kable jakie polecacie? Oczywiście bez przesady z ceną, skoro przy takim zestawie pewnie tego nie wykorzystam. Coś taniego co nie popsuje dźwięku,

 

Dzięki.

Niedawno kupiłem ten sam zestaw. Czy myślałeś o dwóch kolejnych satelitach umieszczonych na suficie do Dolby Atmos?

Edytowano przez lukczu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, spinacz66 napisał:

Taga,Melodika,Oehlbach do suba ja mam kilka lat Melodike .Co do kabli na przód daj 2,5 na tyły 1,5 OFC miedz beztlenowa albo miedziane  utlenianie jest na poziomie 1% miedzy nimi więc różnica znikła. CCA nie kupuj bo to aluminium powlekane miedzią mają dużą rezystancje i pojemność

Wszystko wiem, dzięki wielkie! 

11 godzin temu, lukczu napisał:

Niedawno kupiłem ten sam zestaw. Czy myślałeś o dwóch kolejnych satelitach umieszczonych na suficie do Dolby Atmos?

Nie, nie myślę o tym. ale w przyszłości, jak sytuacja pozwoli na kupno większego mieszkania to przy większym salonie będę pewnie kombinował z lepszymi kolumnami, także wtedy może coś się wymyśli ciekawego. Ale to melodia przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2019 o 09:25, S4Home napisał:

...

A macie jakieś dedykowane lub idealnie pasujące uchwyty do tych kolumn?

Chce je powiesić dość wysoko i albo będę musiał je zamontować do sufitu albo na dość nietypowym uchwycie z dużym obrotem

 

image.png.81b6bccc7b998a10a05e0b1719920c92.png

Zdjęcie po lewej pokazuje montaż do sufitu, zdjęcie po prawej to widok z góry i montaż do ściany w taki sposób, że głośnik miałby być obrócony z powrotem do pomieszczenia, które ścianka dzieli. W drugi wariancie głośnik też miałby być skierowany w dół.

image.png.d1a06b5091ceef7b51e562a7780fc980.png

Tutaj poglądowy widok jak ta ścianka na głośnik wygląda, poglądowo kanapa oraz TV

 

Dołączam też tył głośników jeżeli to w czymś może pomóc.

 

Dzięki.

IMG_20190207_192042.jpg

IMG_20190207_192047.jpg

Edytowano przez MojNick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...