Skocz do zawartości

Amplituner + kolumny do 1000 zł


Mr Harry

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pokój 5.5x5x3.5 dość spory spełnia funkcję salonu

Własnie zacząłem czytać że są amplitunery które pozwalają na słuchanie muzy z internetu ale jest to dla mnie obcy temat :(

Byłbym bardzo zobowiązany za pomoc

 

:(

miałem nadzieję że uda mi się zmieścić w tym budżecie, ale myślę że udało by mi się dorzucić jeszcze ok.500 zł

Czy to już zmieniłoby sytuację i dałoby nadzieję na miły dzwięk?

;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż przeszukałem zasoby internetu i jedynie DALI 450 JEST OSIĄGALNE ALE CIĘŻKO SIĘ DOGADAĆ Z GOŚCIEM :(

Może jakaś inna propozycja dla kolumn?

Denon pma860 czyYamaha ax500 - skłaniałbym się w kierunku Yamahy ma płynną regulację Loudness -wydaje mi się że to przydatna funkcja

Ale i tak potrzebowałbym jeszcze tuner -tak?

Bo rozumiem że amplitunera dobrego z kolumnami w cenie ok.1500 nie znajdę?Czy też raczej nie skłaniać się w tym kierunku?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu - cały czas się zastanawiam nad tym czy zestaw stereo czy kino domowe i mam spory problem :(

Czy coś takiego do 2000 zł mógłbym poskładać ?

Coś co mógłbym podłączyć do tv i oglądać tv a jednocześnie słuchać muzy tak 50% na 50% :)

- i nie chodzi mi o agresywne ostre granie tylko miły i głęboki czysty dzwięk

Już byłem przekonany do tej Yamahy ax 500 ale ponoć ma ona ostry,metaliczny dzwięk ?

I głośników podanych wcześniej nie daje się namierzyć :(

Najchętniej bym podjechał gdzieś żeby odsłuchać taki zestaw ale gdzie..........

Jestem z Bytomia i nie bardzo się orientuję gdzie gdzie może być w pobliżu taki salon

Prosiłbym o info jeżeli ktoś się orientuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Harry - dobrze Cię rozumiem, bo niedawno byłem w takiej samej sytuacji, a jakiś czas temu tez miałem dylemat - kino czy stereo.

Odpowiedzieć musisz sobie na jedno pytanie: bardziej filmy czy bardziej stereo? 

Budżet jaki planujesz na zakupy jest dość szczupły. W tej cenie osobiście darowałbym sobie kino domowe i skupił bym się na stereo. Kupiłbym wzmacniacz. kolumny i ew. jakiś napęd DVD/blueray. Wierz mi, to całe Dolby Digital itd to trochę ściema. Owszem efekty są super ale pomyśl, za te same 800 zł kupujesz - dwie końcówki mocy we wzmacniaczu audio i 5 lub więcej końcówek w amplitunerze kina domowego.5 kolumn do kina albo dwie do stereo...  Cena ta sama, sam odpowiedz sobie jaka jest ich jakość...

Do tego mam np. NC+ i HBO GO. No i co? Ano filmy są owszem ale dźwięk tylko 2.0. Czyli twój amplituner i 5 głośników nie pokaże co potrafi... Tak samo jest w programach telewizyjnych. Nawet jeśli jakiś się trafi w Dolby Digital to zaraz się okazuje, że bez lektora PL tylko z napisami... A i tak mało jest takich filmów/audycji. Trochę lepiej jest podobno na Netflix... Uwierz także, że oglądanie filmów w stereo na wzmacniaczu i dobrych kolumnach tez jest bardzo przyjemne i podnosi komfort odbioru...  

Owszem, jeśli jesteś kinomaniakiem, kupujesz dużo filmów na DVD/BLUERAY, masz subskrypcje któregoś z serwisów VOD itd, a muzyka to tylko kilka procent - czasem przy imprezce ze znajomymi, wtedy rozważaj kino, Jeśli jednak muzyka jest dla Ciebie ważna, to na pewno stereo. 

Tym bardziej, że jeśli kupić wzmacniacz i kolumny teraz, potem możesz kupić amplituner, dokupić głośniki i spiąć to wszystko razem. Wtedy do stereo masz wzmak plus fronty a do kina amplituner i resztę gratów.

Jeśli zależy Ci na muzyce z internetu, spokojnie możesz kupić Chromecasta audio jak radził 1Ender lub AudioCasta, którego mam ja - niczego więcej nie potrzebujesz, sterujesz wszystkim ze smartfona. 

Jeśli zdecydujesz się na stereo, jak polecam Ci zestaw np:  Denon PMA 980R lub 925R - jeśli nie będzie w zestawie pilota spokojnie kupisz zamiennik obsługujący większość funkcji, Wydasz na to około 600 zł. Do tego kupisz kolumny podłogowe np Mission VX3 - nowe za około 1000 zł. I masz naprawdę fajny zestaw. Możesz także używane kolumny - choćby takie jak mam ja - Jamo Classic 8  Z denonem powinny zagrać oki, u mnie z Denonem PMA 608R zagrały całkiem ładnie, a to niższy model. W cenie do 1000 zł masz dużo używanych kolumn dobrej klasy, Dali, Tannoy, KEF itd. Tutaj zdaj się na bardziej doświadczonych Kolegów z forum. Musisz jednak określić jaki dźwięk lubisz. Ja lubię żywe dynamiczne brzmienie, z wyraźnymi skrajami pasma, ale i z ładną średnicą. Ty możesz mieć zupełnie inny gust. Potem z czasem kupisz jakiś odtwarzacz DVD i Chromecasta albo Audiocasta i masz naprawę fajny zestaw do salonu.

Tak czy inaczej nie zniechęcaj się i powodzenia.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bardzo dziękuję za podpowiedź i myślę że właśnie tak zrobię.Proszę jeszcze  o odpowiedź czy lepszy byłby Denon  ~jeśli tak to który ~ czy też Yamaha ax-500. Do tego myślę dać kolumny Dali 450 lub tannoy F4. Co myślicie o tym? Mam jeszcze jedno pytanko, bo tak właśnie sobie myślę skoro te wzmacniacze mają głośniki dwa plus dwa żeby dać przy telewizorze większy głośniki typu Tanoya lub dali ~jako nagłośnienie salonu ~natomiast przy biurku przy którym zazwyczaj spędzam większość czasu dać jakieś mniejsze. Jeśli tak może być to proszę o podpowiedź  jakie mniejsze głośniki mógłbym użyć żeby to grało dobrze. Mam również pytanko odnośnie ulubionej muzy ~do tej pory puszczam z laptopa lub pendriva w jaki sposób rozwiązać ten problem. 

Audiocast Wydaje mi się że to jest dosyć ciekawe wyjście z mojej sytuacji aczkolwiek pytanie czy to się da jakoś podłączyć do tego wzmacniacza czy tylko przez telewizor chciałbym też słuchać muzyczki w pomieszczeniu w którym nie mam telewizora czy to tak działa czy też nie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem jaki masz układ mieszkania, ale stereo żeby miało sens, musi spełniać pewne kryteria. Poczytaj trochę o podstawowych zasadach akustyki. Miejsce odsłuchowe oraz kolumny powinny tworzyć układ trójkąta równobocznego - podstawa tego trójkąta nie może być zbyt długa, tzn odległość między kolumnami nie powinna być zbyt duża itd. Nie bardzo zatem wiem, gdzie chcesz rozmieścić drugi zestaw głośników? Wiesz jest pewna różnica, między czymś co można nazwać wypełnieniem przestrzeni dźwiękami a świadomym słuchaniem muzyki.

To pierwsze to akcja pt: puszczam coś i zajmuje się czymś innym np. pracą na kompie. Jeśli biurko masz w tym samym pomieszczeniu to na co druga para kolumn? Plumkać będą główne.

To drugie to fotel. coś do picia. okładka płyty w dłoń, i zanurzenie się w dźwięku, smakowanie ulubionych utworów, obcowanie z nimi. Zamykasz oczy, sprzęt rysuje przed Tobą scenę muzyczną, wokal masz w środku, można rozróżnić, gdzie stoją poszczególni muzycy, pewne smaczki masz w jednym kanlae, inne w drugim. Jeśli zatem zamierzasz ciągnąć kable głośnikowe do następnego pomieszczenia, to nie ma to sensu. Oczywiście, technicznie możesz to zrobić, wzmacniacze o których myślisz mają podwójne zaciski głośnikowe, i możliwość podpięcia dwóch par kolumn, możesz słuchać jednych, drugich lub obu par naraz. Pytanie tylko czy to ma sens? Nie rozdrabniaj posiadanych środków. Kup wzmacniacz i kolumny najlepsze na jakie możesz sobie pozwolić. A przy biurku. jeśli stoi w drugim pokoju... zastosuj np słuchawki i kartę z komputera.

2. Co do puszczania muzyki z laptopa lub pendrive. Rozwiązanie zasugerował Ci 1Ender. Ja tylko powtórzę: kupujesz za 150 zł Chromecasta audio lub AudioCasta. To małe urządzonka wielkości pudełka od pasty do butów. Podłączasz je do zasilania a z drugiej strony łączysz wyjście mini jack w urządzeniu z portem AUX wzmacniacza. Potrzebujesz kabel: Mały jack-RCA. 

Sciągasz stosowną aplikację na smartfona lub tablet ze sklepu Google lub Apple. Łączysz urządzenie ze swoją siecią WIFI i dajesz mu dostęp do internetu. Teraz pozostaje wykupić subskrypcje w którymś z serwisów streamingowych np.  Tidal, Spotify etc. i muzykę całego świata masz na wyciągnięcie ręki. Puszczasz ją z laptopa, tabletu, smartfona...  A jeśli masz bogatą kolekcję płyt CD, to z czasem dokupisz sobie jakiś rozsądny odtwarzacz CD. Inne rozwązanie jeśli ten pendrive i filmy są ważne, możesz kupisz dobry odtwarzacz DVD z portem USB - będziesz miał i filmy i muzykę z CD. Ale spokojnie, wszystko w swoim czasie. najpierw za to co masz kup wzmacniacz i kolumny no i może Chromecasta. Potem odłóż na napęd CD lub DVD. A potem może skusisz się na gramofon i poznasz smak słuchania płyt winylowych?

3. Doradztwo w sprawie doboru wzmacniacza do kolumn zostawiam bardziej doświadczonym i osłuchanym Kolegom. Denon PMA 860 niestety nie ma obsługi z pilota, ale uznawany jest za bardzo dobrze brzmiący wzmacniacz. Denony z literką R jak remote na końcu to wzmacniacze ze zdalnym sterowaniem, ale jeśli jest ono dla Ciebie ważne to uważaj, bo np bardzo dobry wzmacniacz Denam PMA 1500R ma zdalne sterowanie, ale już źródeł, czyli CD, TUNER, AUX itd zdalnie nie przełączysz. Może to mieć znaczenie. Modele z serii x80 czyli 880 980 czy 1080 uznawane są  za gorsze, ale moim zdaniem, jeśli lubisz dynamiczny dźwięk, a nie nader spokojne plumkanie, to i seria x80 jako pierwszy wzmacniacz Ci się spodoba. 

Żeby Ci pomóc w doborze pary wzmak-kolumny napisz jakiej muzyki słuchasz, jaki lubisz dźwięk jasny czy ciemny, więcej góry czy raczej dołu, a może lubisz bardzo neutralne granie?

Naprawdę do tego wiele zależy. A i tak na końcu będziesz musiał posłuchać sam i wybrać się na odsłuch do salonu, Tam posłuchasz nowego sprzętu ale jak określisz jaki zestaw nowy ci się bardzo spodobał, to tu na forum podpowiedzą Ci sprzęt używany grający podobnie. 

Pozdrawiam serdecznie

         

   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż słucham bardzo różnorodnej muzyki od metalu czyli na przykład w acdsee Metallica Tessa bluesa Dżem starego Polskiego Rocka aż po muzykę poważną typu Pawarotti Botticelli także trudno mi jest określić jaka to jest muzyka Jakie dźwięki

 Bardzo chętnie Wybrałam się do jakiegoś salonu żeby odsłuchać aczkolwiek nie potrafię zlokalizować w pobliżu mnie a mieszkam w bytomiu jakiegokolwiek salonu

A sorki za gramatykę i ortografię ale po prostu mówię do Androida czyli telefonu a on to przetwarza na tekst także właśnie się zorientowałem że troszeczkę nie halo jest z tym pisaniem:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy, aż wypowiedzą się bardziej osłuchani Koledzy. Posłuchaj np. tych Mission VX3 np z jakąś budżetową Yamahą albo nowym Denonem PMA 800 NE. Nie szkodzi, że nie twój budżet.  Posłuchasz i będziesz wiedział czy Ci się podobało czy nie. A jeśli nie podobało to czego było za dużo a czego za mało. W Katowicach masz np. Studio HI Fi. Myślę, że Denon do Metalu, Hard Rocka, czy Dżemu świetnie się nada. A i muzykę poważną, odtworzy zupełnie dobrze. 

Uwaga techniczna - jeśli kupujesz Denona używanego i wiekowego, raczej wybierz model który selektor źródeł ma jako przyciski a nie jako potencjometr. Te drugi np w 980R lubił się zużywać,, przez co wzmacniacz sam zmieniał źródła. Pamiętaj także, że na Allegro itp, jest kilka solidnych firm ale i wiele .... no właśnie. 

Doradzę Ci coś. Z Bytomia masz niedaleko 120 km do Myślenic. Tam mieszka człowiek, który występuje pod pseudonimem Pumpurek. Ma na stanie w ciągłej sprzedaży masą używanego sprzętu, Znajdziesz jego aukcje na Allegro. Jest pewnym i solidnym sprzedawcą. Zadzwoń, umów się, pojedź i posłuchaj u niego zestawów w Twoim budżecie. Weź ten który Ci się spodoba.

Powodzenia

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poradę, dla mnie zupełnego laika w temacie dużo to daje :)

Pisałem do Piotra z S4HOME i PUMPURKA odnośnie odsłuchu.Mam nadzieję, że uda mi się coś dobrać.

Czekam jeszcze na wypowiedzi kolegów co myślą o doborze wzmaka + głośników do przykładowej muzyki: metal  - TSA,ACDC,METALLICA  blues: DZEM,NALEPA, stary dobry polski rock i muzyka typu; BOTICCELLI, PAVAROTTI

Miło by być ,,bardziej otrzaskanym'' :) i wiedzącym co się chce porównać udając się na odsłuch :)

 

 

no i urodził się drugi temat :)

Chyba za bardzo wciągnąłem rodzinkę....:P

Proszę o doradzenie jaki wybrać amplituner - chodzi o radio i głośniki-kolumny tak aby to dobrze  grało w stereo -niekoniecznie kd :)

Głośniki podstawkowe ,aczkolwiek niekoniecznie,chodzi o miłą muzę w drugim pokoju,zamiast głośników komputerowych.Styl muzyki podobny do mojego,

dzieciakom się udzieliło :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rozpraszasz środki i chcesz wszystko naraz. To nie jest dobra droga. Powtórzę raz jeszcze kup wzmacniacz i kolumny plus chromecasta. Radio możesz mieć z netu. Z czasem jeśli potrzebujesz dokupisz tuner. Za rok czy dwa uzbierasz kasę i kupisz drugi system do drugiego pokoju. Postępując inaczej kupisz dużo byle jakich pudełek i nie będzie satyfakcji. Kupowanie amplitunera kd bez robienia  kina domowego to... jakbyś dla rodziny kupił pick upa chociaż nie zamierzasz nic wozić na pace ani jeździć w teren.  Jeździć jeździ ale dużo wygodniej by Wam było w osobówce... Przemyśl to i uwierz mi. Mam w domu 3 systemy budowałem je dobre 15 lat. I ciągle bym coś zmieniał, ulepszał.  A kasy zawsze było skromnie więc i systemy są skromne ale nie śpiesząc się kupowałem rzeczy które dają mi zadowolenie  Nie wszystko naraz... Pozdrawiam 

Edytowano przez Radziulas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...