Skocz do zawartości

Amplituner + kolumny do 1000 zł


Mr Harry

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

48 minut temu, 1Ender napisał:

@Radziulas

Miałeś możliwość bezpośredniego porównania Chromecast audio z audiocastem?? 

Ja mam Audiocasta, a siostrzeńcowi kupiłem Chromecasta. U niego on gra z Unitrą Trawiata i głośnkami Unitry-Tonsil (pierwszy sprzęt audio młodego - ma 16 lat). Ciężko więc o porównania.  Oczywiście bądźmy szczerzy, Audiocast to maleńki tani streamer na początek drogi ale w tej roli moim zdaniem sprawuje się super. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie tym razem składkowo składamy sprzęt do 2 pokoju :)

Mam propozycję DENON pma 860 (mój pomysł za sugestią Piotra z S4HOME)

I DO TEGO MAGNATY QUANTUM 505 POMYSŁ DZIECI - https://www.olx.pl/oferta/magnat-quantum-505-kolumny-CID99-IDxIuFw.html#7c61c13bf2

WYMIAR POKOJU 5X5X3.5

Czy to zagra?

Chciałbym uzyskać dzwięk podobny jak w moim zestawie- nie wiem jak go określić :)-Może pomożecie?

Ale jak narazie.......pasuje mi(wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia)

Tylko niestety nie mogę przeznaczyć już tyle kasy ................ :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ słucham,słucham Waszych porad, jest to dla mnie ważne.

Jesteście ludzmi z doświadczeniem i wiedzą,którą dzielicie się z takim jak ja - czyli ludzikami którzy nie mają zielonego pojęcia na temat sprzętu grającego i tego co można po nim oczekiwać .Co z czym połączyć i jak żeby dawało dobry efekt. Bardzo mi ułatwiliście poszukiwania. Bez waszej pomocy błądziłbym i popełniał bym błędy, kto wie czy po zakupie sprzętu ot tak na oko czyli wg,mojego własnego uznania nie zraziłbym się do muzy i sprzętu.Sprzęcik który zakupiłem, dzięki waszym podpowiedziom i ukierunkowaniem mnie jak i co i gdzie może i nie jest najwyższych lotów (wg standartów audiofilskich)ale mi odpowiada,gra super.Wszystkie wasze porady  i sugestie brałem pod uwagę, w związku z czym nie popełniłem głupich posunięć.A czasami niewiele brakowało :)

  Jestem Wam za to bardzo wdzięczny.

:) :) :) :) :)

Tak że bardzo proszę o pomoc i sugestie w dalszych poszukiwaniach i rozbudowie mojego hobby :)

Tak właśnie ,hobby - chyba załapałem bakcyla :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn z ogłoszenia bym nie kupował. Nie chodzi o typ i model bo nie znam ich brzmienia ale o stan. Oryginalne przetworniki to podstawa.

Denon PMA 860 nie ma zdalnego sterowania. Jeśli to nie problem to myślę, że jest to dobry wybór i nie zdziwię się jeśli zagna Twojego nowego  PMA 720 w kozi róg. Pamiętaj tylko by jego stan był naprawdę doby. Ten wzmacniacz ma już trochę lat...

 Co do kolumn, dużo osób słuchających ciężkiej muzyki wybiera kolumny marki JBL, Klipsh, Paradigm,  a wśród wzmacniaczy do ciężkiej muzyki często spotyka się Yamahę lub HK.   Szczegóły muszą Ci podać Koledzy znacznie bardziej ode mnie doświadczeni i osłuchani.   Szkoda, że podzieliłeś środki, za pieniądze jakie wydasz na dwa systemy mogłeś mieć jeden ale znacznie lepszy.

Cóż Twój wybór.

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wskazówki, ale  nie było to tzw dzielenie środków tylko jak dzieci posłuchały jak gra sprzęcik to było .......

Więc się poskładały i stwierdziły że też chcą się umuzyczniać :) 

No cóż ja jak jestem w domu to zajmuję salon i kiszka ...... nie ma mnie i nie ma dostępu, leci moja muza :)

Tym bardziej że właśnie doszedł chromecast i wykupiłem spotfiy i .....................nie ma mnie :)

dzieki panowie jeszcze raz za pomoc

A teraz do sedna w niedzielę planuje pojechać po denona pma 860 i do tej pory chciałbym dojść do tego jakie kolumny dopasować do niego - wydaje mi sie że byłyby super dali 450 zgodnie z sugestia Piotra ale są one dość drogie i nie jestem pewien czy mi się uda wyskrobać tyle kasy, chyba że macie jakieś info że kuzyn,kuzyna ze strony matki.......nagle chce sprzedać w dobrej cenie  i perfekcyjnym stanie kolumny to ja bardzo chętnie.............

ale tak serio zastanawiam sie nad zakupem kolumn podstawkowych ?

W związku z tym że w tym drugim pokoju nie ma aż tyle miejsca w rzeczonym trójkącie równobocznym aby sensownie ustawić kolumny podłogowe i musiałby stać na komodzie to chyba lepiej jednak podstawkowe?

Co o tym myślicie?

Jeżeli mam rację to prosiłbym o doradzenie jakie podstawkowe by współgrały z tym wzmakiem .Myślę że te dali 470 (salonowe) są dobrym wyborem i myślę że gdyby udało się dla dzieci znależć podstawki dające taki dzwięk to byłoby super

Pozdrawiam

Drodzy koledzy a np. Dali 505?

Właśnie wypatrzyłemw cenie 700 zł i oniemiałem czy warto? Co o tym myślicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakiej muzyki będą słuchały dzieci? Czy nadal to jest heavy metal i hard rock czy może coś innego?

2. Denon PMA 860 jest wzmacniaczem dynamicznym i lubi być trochę ostrzejszy na górze. Nie każdy to lubi. Dlatego generalnie polecane są do niego kolumny niezbyt wyostrzone na górze, chyba że ktoś akurat taki dźwięk preferuje.

3. Najlepiej było by kupić wzmacniacz i pojechać z nim np. do Pumpurka  (jeśli on sam nie ma Denona 860) zabierając docelowych słuchaczy - dzieci ze sobą.  Tam podłączyć go do kilku zestawów kolumn i posłuchać  muzyki preferowanej przez latorośle . Wybrać te, które się dzieciom spodobają najbardziej odsłuchowo.

Przekazuje Ci wiedzę, której się niedawno nauczyłem sam od wielu znacznie mądrzejszych Kolegów: każdy słyszy inaczej. To co dla jednego jest super brzmieniem, dla innego jest słabym graniem i na odwrót. Nie oczekuj zatem, że ktoś Ci napisze: Kolego tylko kolumny X i wzmacniacz Y. Kup bo jest super.... Super być może tylko dla kogo? 

Piotr polecił Ci Dali 450 bo to super kolumny i ładnie grają z Denonem. Poza tym to są kolumny, które długi trzymają wartość jeśli są uszanowane i w dobrym stanie. Zatem jeszcze kiedyś w przyszłości  je odsprzedasz bez wielkiej straty, Ale czy to zestawienie spodoba się Tobie? Tego nie wiem.

Jeśli zamiast podłogówek chcesz monitory, musisz liczyć się, że trudniej uzyskać z nich (szczególnie z tych mniejszych) głęboki niski bas. Jeśli zatem dzieci słuchają muzyki gdzie niskie tony są kluczowe, to raczej nie rezygnował bym z podłogówek. Pamiętaj, że do monitorów powinieneś kupić standy a to dodatkowy koszt. Opcja że jeden będzie stał na szafce na wysokości 2m a drugi na komodzie 1.20 to najgorsze rozwiązanie. Pamiętaj, że głośnik wysokotonowy kolumny powinien znajdować się mniej więcej na wysokości ucha siedzącego  słuchacza.   

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Brałem pod uwagę kolumny podstawowe, dlatego że mam akurat takie usytuowanie w tym pokoju że jest duża komoda i kolumienki te stojąc na niej akurat by tworzyły fajny  3 metrowy trójkąt równoboczny na wysokości uszu słuchacza. Dlatego też wziąłem je pod uwagę. Dzieciaczki słuchają bluesa i dobrego starego rocka, czyli Budka Suflera Lady Pank Obywatel GC po prostu dobry rok jestem z tego dumny moja krew Oczywiście mają tam jakieś domieszki hip-hopu typu szpaku ale podoba im się brzmienie moich dali 470. Dlatego też zadałem pytanie odnośnie tych dali 505 bo znalazłem je na OLX w bardzo dobrym stanie od pierwszego właściciela. Pozwoliłem sobie zapytać czy ktoś zna te kolumny czy dobrze by współgrały z pma 860. Jak można by określić ich brzmienie? 

 

https://m.olx.pl/oferta/dali-505-kolumny-glosnikowe-kultowe-CID99-IDyxphE.html

Jeżeli jednak nie uda się dobrać dobrych podstawkowych kolumn będę musiał rozważyć totalne przemeblowanie pokoju. Jest duży problem z łóżkiem który stoi obok komody więc stawiając podstawkowe podłogowe kolumny stwarza mi problem co zrobić z tym łóżkiem :(

będąc u Pumpurka chciałem posłuchać pma-860 ale niestety nie miał.Doradził mi tego Denona 720ae. Spodobało mi się więc zdecydowałem się na niego ale sugerując się wypowiedzią Piotra s4home Poszukuję dalej pma 860 Słyszałem dużo wypowiedzi na temat tego wzmaka I wydaje mi się że powinien dobrze grać ale.... kolumny...... 

Poszukuję Dali 450 ale trochę przekraczają mój budżet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolega słusznie zauważył tok płynny które trzymają cenę. Mało tego. Cena rośnie. Pisałem już o tym kilka razy. Ceny sprzętu używanego rosna niebotycznie. Tutaj zaryzykuję stwierdzenie że szybciej niż nowego. 

4 lata temu znajomy kupował 450 za 1000 zł. Teraz nie ma szans żebyś dostał je w tej cenie. Ciekawe propozycje zaczynają się pojawiać na straszę modele klipsch F1 i F2. Swego czasu szło tego tony. I w obecnej cenie to dobry wybór. 

Zgadzam się na wzmak trzeba uważać.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze rozumiem, że do tego pma 860 polecasz klipsch f1, f2 w opcji gdyby nie udało mi się znalezć  DALI 450 w cenie za którą byłbym w stanie je nabyć, czy tak? Z naciskiem na F1 czy F2?

A co sądzisz o tych DALI 505 :

https://www.olx.pl/oferta/dali-505-kolumny-glosnikowe-kultowe-CID99-IDyxphE.html

Czy ma sens jechać po nie?Co sądzisz o nich w stosunku do DALI 450?

Czy też lepiej poczekać i szukać DALI 450 lub Klipscha?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ,nie kupiłem :(

Nastawiłem się jak już wcześniej pisałem na denona pma 860 i znalazłem takiego w Tychach.Umówiłem się z panem na niedzielę i........................

W sobotę około 20.00 pan zadzwonił, że niestety ktoś ma przyjechać i ........... kicha :( 

A miałem taki piękny plan że będę zabierał wzmaka pod pachę i w ten sposób będę dobierał kolumny.Niestety plan się spalił na panewce 

Typowałem kolumny DALI 450 albo Kapsch F2 zgodnie z radą Piotra z S4 HOME,

myślałem też o jakichś podstawkowych ze względu na charakterystyczne ustawienie mebli w pokoju dzieci.Niestety nie mam najmniejszej koncepcji jak jakich poszukiwać -- dlatego też czekam na rady bardziej doświadczonych kolegów.

:)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa do góry Mr Harry. Audio to także sztuka cierpliwości. Jaki budżet możesz maksymalnie przeznaczyć na drugi zestaw?

Czy PMA 720AE z Dali 470 podobają się Twoim Dzieciom?

Jeśli tak to znaczy że lubicie dźwięk Denona, lubicie także żywiołową prezentację muzyki, dynamikę i wyraźną reprodukcję całego pasma.

Jeśli chcesz 860 jest na allegro z nieoryginalnym pokrętłem Volume ale stan wydaje się być Ok. 

https://allegro.pl/oferta/denon-pma-860-wzmacniacz-z-gwarancja-japan-7829202700

Przemyśl jednak czy nie zdecydować się na Denona 925R lub 880R lub 1080R. Masz oferty tych wzmacniaczy na portalu aukcyjnym. A może jak kasa pozwoli 1055R ? Masz tez model wyższy od 860 czyli 1060. Nie jest już ponoć tak udany jak 860 ale moim zdaniem różnice są jednak dość delikatne i nie aż tak bardzo słyszalne.

  Do tego zastanowił bym się np nad kolumnami np: B&W DM 610i lub nowsze DM 601 S1. Albo Tannoy Mercury M2. Można także Dali z serii Concept lub Lektor - Pumpurek ma je na stanie możesz podjechać do niego ze wzmacniaczem i posłuchać.

Moim zdaniem najlepiej kup wzmacniacz i jedź znowu do Pumpurka albo jedź do niego i posłuchaj tego co ma na stanie, Dobierz u niego wzmak i kolumny i ciesz się dobrym dźwiękiem. Dobrym dla Was  i przez Wasz słuch zaakceptowanym i wybranym.

Może u niego wybierzesz inny wzmacniacz np Rotel RA05, albo słynny i chwalony Pioneer A400? i do nich dobierzesz kolumny

Może ten Rotel zagra Ci dobrze z B&W CDM2 albo z B&W 685? Wszystko u Pumpurka? Ma też Zensory 1 - znacznie nowsze kolumny. A może na miejscu stwierdzisz że jednak podłogówki brzmią lepiej i warto przemeblować pokój? Ma kilka ciekawych modeli?

Moja rada umów się z Pumpurkiem i jedź do niego z Dziećmi.

Pozdrawiam

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...