Skocz do zawartości

Amplituner + kolumny do 1000 zł


Mr Harry

Recommended Posts

Dzień dobry :)

Witam Was koledzy ponownie - chciałbym zasięgnąć po raz kolejny Waszej porady:)

Po ponad roku słuchania Dali Evidence 470 i Denona pma 720 ae myślę że nadszedł czas coś zmienić.

Wydaje mi się że czas posłuchać czegoś co gra jakby bardziej górą...przejść trochę jakby w stronę jasnej strony mocy... :)

W związku z czym prosiłby znowu o opinię na jaki sprzęt zwrócić uwagę i czego poszukiwać ? 

 

W związku z czym mam pytanie do kolegi Radziulas - cytat: 

,,Jamo Classic 8  Z denonem powinny zagrać oki, u mnie z Denonem PMA 608R zagrały całkiem ładnie...

Ja lubię żywe dynamiczne brzmienie, z wyraźnymi skrajami pasma, ale i z ładną średnicą.

Czy mógłbyś określić różnicę między Jamo classic 8 takimi jak ty masz a moimi  Dali 470 - nie umiem za bardzo określić tego czego mi brakuje ale wydaje mi się że grają za bardzo dołem,basm,po prostu ciemno i brakuje właśnie tych wyższych dżwięków.

Mam na przykład stary amplituner i Magnaty niskiej klasy ale ich dzwięk jest jakby właśnie bliższy temu czego poszukuję ma jakby więcej góry? 

Wydaje mi się że gdyby to wypośrodkować.... 

W jakim kierunku poszukiwań powinienem się kierować ?

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

5 minut temu, 1Ender napisał:

Zmień wzmacniacz. Kolumny są w porządku. Pma 720 to podstawowy model. 

Pozdrawiam 

tak właśnie myślałem :(

Myślę o wzmaku Yamaha ax500 lub jeśli się uda yamaha ax900

https://allegro.pl/oferta/yamaha-ax-900-9011678876

ale nie wiadomo ile osiągnie na tej licytacji

lub

https://allegrolokalnie.pl/oferta/wzmacniacz-yamaha-ax-500-7bd

https://allegro.pl/oferta/unikany-wzmacniacz-yamaha-ax-500-unikat-licytacja-9015564268?msgtoken=98916de0a26c6a5f0fd891152858537e6d8d37e37160f7e3acb336926d447c05

co o tym myślisz?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś porównywał ax 900 z as 300 i różnic nie słyszał. Moim zdaniem nie kupuj w ciemno tylko wypożycz coś. Kolejna rzecz ( moim zdaniem) między as500 a Denonem 720 będzie tylko różnica w prezentacji dźwięku. Raczej krok w bok. As 700 też raczej nie będzie zbyt duży skok jakościowy. Z "nowożytnej" Yamaha próbowałbym odsłuchać as 2000. Do 3000 zł jak poszukasz to powinieneś znaleźć. 

Posłuchaj czegoś wyraźnie lepszego z wyższej półki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kolego, 

pozwól, że odpowiem kolejno:

1. Jamo Classic 8 - na pewno nie zamieniaj na nie swoich kolumn. Twoje Dali 470 to na pewno lepsze kolumny niż Jamo Classic 8. Te Jamo "słyną" z kiepskiej góry podobno dopiero przeróbka zwrotnic w tych kolumnach potrafi otworzyć górę, ale mimo, iż długo szukałem, nigdzie nie znalazłem opisu jak to zrobić.    

2. Rację ma 1Ender,  - przyczyn Twojego niezadowolenia szukał bym we wzmacniaczu, oczywiśćie zakładając, że wszytskie przetworniki w Twoich kolumnach grają prawidłowo. 

3. Jeśli Denon  PMA 720 ae okazuje się niewystraczający jeśli chodzi o górę to zaczynam się zastanawiać, w którym kierunku powinieneś pójść. Ja myślałem o Denonie PMA 1500R albo o jego młodszym odpowiedniku 1500  AE. Tym wzmacniaczom nie brakuje góry, niektórzy zarzucają im nawet, iż tej góry jest za dużo i jest sykliwa, inni są zachwyceni,  Tyle tylko, że im wyższy wzmacniacz, tym powinien grać kulturalniej, a Ty piszesz, że bardziej odpowiada Ci brzmienie budżetowego amplitunera i kolumn.... Zrobić dużo góry w systemie HIFI to nie problem, ale by ta góra była dobrej jakości to już inna para kaloszy. Ja za Yamahą nie przepadam, dla mnie zbyt chłodno i technicznie. Ale to tylko moja opinia. 

4. Pamiętaj, że generalna zasada, od której jest mnóstwo wyjątków, brzmi, iż z głośników wysokotonowych wykonanych z kopułek jedwabnych lub innych miękkich  uzyskuje się delikatniejsze tony wysokie, cieplejsze barwowo,  niż z  kopułek metalowych aluminiowych itd. Tam wysokie są mocniejsze i kolumny grają jaśniej, ale łatwiej też o przeostrzenia i metaliczność właśnie. Wszytsko zależy od implementacji i jakości kolumny jako całości, jednak warto pamiętać, że z kolumny z kopułką miękką nie uzyskasz tyle góry co z kopułką metalową. Na YT jest film gdzie grają Dali Zensor7 i wzmak MusicHall A35.2  z dobrym DAC PS Audio. Czy o taką górę (mimo, że YT nie daje zbyt wiele pojęcia o dźwięku) by Tobie chodziło? Tu link do tego filmu: 

5. Pomyśl też o akustyce pomieszczenia, Może inne ustwienie kolumn, a może trochę za bardzo masz wygłuszony pokój odsłuchowy? Poczytaj na ten temat w kontekście jakości wysokich tonów i poeksperymentuj, To najtańsze działania audio, a często mega skuteczne.

6. Co jest źródłem w Twoim systemie? Odtwarzacz CD,  streamer ? Może tutaj warto też sie zastanowić nad jakością komponentów? 

 

Serdecznie pozdrawiam i życzę udanych poszukiwań

    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Radziulas napisał:

Hej Kolego, 

pozwól, że odpowiem kolejno:

1. Jamo Classic 8 - na pewno nie zamieniaj na nie swoich kolumn. Twoje Dali 470 to na pewno lepsze kolumny niż Jamo Classic 8. Te Jamo "słyną" z kiepskiej góry podobno dopiero przeróbka zwrotnic w tych kolumnach potrafi otworzyć górę, ale mimo, iż długo szukałem, nigdzie nie znalazłem opisu jak to zrobić.    

2. Rację ma 1Ender,  - przyczyn Twojego niezadowolenia szukał bym we wzmacniaczu, oczywiśćie zakładając, że wszytskie przetworniki w Twoich kolumnach grają prawidłowo. 

3. Jeśli Denon  PMA 720 ae okazuje się niewystraczający jeśli chodzi o górę to zaczynam się zastanawiać, w którym kierunku powinieneś pójść. Ja myślałem o Denonie PMA 1500R albo o jego młodszym odpowiedniku 1500  AE. Tym wzmacniaczom nie brakuje góry, niektórzy zarzucają im nawet, iż tej góry jest za dużo i jest sykliwa, inni są zachwyceni,  Tyle tylko, że im wyższy wzmacniacz, tym powinien grać kulturalniej, a Ty piszesz, że bardziej odpowiada Ci brzmienie budżetowego amplitunera i kolumn.... Zrobić dużo góry w systemie HIFI to nie problem, ale by ta góra była dobrej jakości to już inna para kaloszy. Ja za Yamahą nie przepadam, dla mnie zbyt chłodno i technicznie. Ale to tylko moja opinia. 

4. Pamiętaj, że generalna zasada, od której jest mnóstwo wyjątków, brzmi, iż z głośników wysokotonowych wykonanych z kopułek jedwabnych lub innych miękkich  uzyskuje się delikatniejsze tony wysokie, cieplejsze barwowo,  niż z  kopułek metalowych aluminiowych itd. Tam wysokie są mocniejsze i kolumny grają jaśniej, ale łatwiej też o przeostrzenia i metaliczność właśnie. Wszytsko zależy od implementacji i jakości kolumny jako całości, jednak warto pamiętać, że z kolumny z kopułką miękką nie uzyskasz tyle góry co z kopułką metalową. Na YT jest film gdzie grają Dali Zensor7 i wzmak MusicHall A35.2  z dobrym DAC PS Audio. Czy o taką górę (mimo, że YT nie daje zbyt wiele pojęcia o dźwięku) by Tobie chodziło? Tu link do tego filmu: 

5. Pomyśl też o akustyce pomieszczenia, Może inne ustwienie kolumn, a może trochę za bardzo masz wygłuszony pokój odsłuchowy? Poczytaj na ten temat w kontekście jakości wysokich tonów i poeksperymentuj, To najtańsze działania audio, a często mega skuteczne.

6. Co jest źródłem w Twoim systemie? Odtwarzacz CD,  streamer ? Może tutaj warto też sie zastanowić nad jakością komponentów? 

 

Serdecznie pozdrawiam i życzę udanych poszukiwań

    

Witam serdecznie -dziękuję za szybką reakcję na moje zapytanie :)

Z ustawianiem kolumn eksperymentowałem długo..... :(

i co najdziwniejsze....

w trybie trójkąta równobocznego o długości ramion ok.3 m grają najgorzej .....najmniej mi odpowiada ich dzwięk

Natomiast przy ustawieniu przy biurku ok.1,5 m od siebie a ja siedzę jakby w środku trójkąta ten dzwiek jest już lepszy......może dlatego że wtedy mam głośniki wysokotonowe ponad biurkiem a niskie za biurkiem?

Ale przecież nie o to chodzi......... :(

Muzyki słucham ze spotify za pomocą chromecasta audio a czasami radia z laptopa ale to rzadko tylko kiedy pracuję przy biurku

Radziulas :oj to co słuchałem z tego youtube to było piękne :)

i o dziwo nawet na tym moim sprzecie w ustawieniu koło biurka brzmiało super, ale ...........

no własnie ale ... ceny kosmos :(

jeszcze przez dłuższy czas chyba nie będzie mnie na to stać :(

czy jest może jakaś alternatywa?

 

Edytowano przez Mr Harry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mr Harry napisał:

Witam serdecznie -dziękuję za szybką reakcję na moje zapytanie :)

Z ustawianiem kolumn eksperymentowałem długo..... :(

i co najdziwniejsze....

w trybie trójkąta równobocznego o długości ramion ok.3 m grają najgorzej .....najmniej mi odpowiada ich dzwięk

Natomiast przy ustawieniu przy biurku ok.1,5 m od siebie a ja siedzę jakby w środku trójkąta ten dzwiek jest już lepszy......może dlatego że wtedy mam głośniki wysokotonowe ponad biurkiem a niskie za biurkiem?

Ale przecież nie o to chodzi......... :(

Muzyki słucham ze spotify za pomocą chromecasta audio a czasami radia z laptopa ale to rzadko tylko kiedy pracuję przy biurku

Radziulas :oj to co słuchałem z tego youtube to było piękne :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiam wymianę wzmacniacza.

720 nie ma w ogóle blasku.

17 godzin temu, 1Ender napisał:

Ktoś porównywał ax 900 z as 300 i różnic nie słyszał

Tak. Porównywali tez 402 z 602 i tez ich nie było. Niektórzy nie słyszą różnic. ale to nie jest dobry przykład do cytowania.

Ustaw kolumny tak aby dźwięk był odpowiedni dla Ciebie. Akustyka zmienia bardzo brzmienie. Więc teoria jedno a praktyka drugie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłeś mnie Piotrze PM 6006 w tym towarzystwie. Człek się uczy całe życie.  Pozdrawiam serdecznie

A co do tego co napisałeś - nie bardzo rozumiem :

"Natomiast przy ustawieniu przy biurku ok.1,5 m od siebie a ja siedzę jakby w środku trójkąta ten dzwiek jest już lepszy......może dlatego że wtedy mam głośniki wysokotonowe ponad biurkiem a niskie za biurkiem?" 

Siedzisz za biurkiem,. po którego bokach z prawej i lewej stoją kolumny a Ty jesteś prawie na jednej linii z nimi? Dobrze rozumiem? 

Jeśli tak, to coś tu troszkę chyba nie jest tak.

Ja u siebie mam kolumny rozstawione za szeroko,  Jest to jakieś 3 metry kolumna od kolumny  a ja siedzę w trójkącie ale z uwagi na wąski pokój zbyt blisko bo około 2 metry od kolumn. Kolumn bliżej siebie postawić nie mogę. Takie pomieszczenie nic nie poradzę Poradziłem sobie skręcają kolumny w moją stronę i udało mi się usłyszeć i scenę i wokal siedzący w środku , ale myślę, że gdyby mój pokój był o metr szerszy było by lepiej. To o czym ty piszesz, to niestety moim zdaniem zaprzeczenie stereofoni i zaczynam się zastanawiać dlaczego w prawidłowym trójkącie jest tak źle. Sorki, że zapytam, ale czy masz zworki, albo krótkie odcinki kabli między dolnymi i górnymi zaciskami w kolumnach? Przepraszam za głupie pytanie, ale aż nie chce się wierzyć, by te kolumny grały tak słabo. Znam Denona PMA 720AE z gry np z tanimi kolumnami KODA i na pewno nie powiem, że ma mało wysokich. A jak położenie regulatorów barwy? Może wystarczy troszkę dodać wysokich gałeczką i nie upierać się przy trybie Direct? Nie gniewaj się o pytanie o zwory, ale spotkałem się już dwa razy, że ich nie było i sekcja wysokotonowa w ogóle nie grała. Posłuchaj proszę, czy przetworniki wysokotonowe na pewno grają? 

Pozdrawiam     

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radziulas napisał:

Zaskoczyłeś mnie Piotrze PM 6006 w tym towarzystwie. Człek się uczy całe życie.  Pozdrawiam serdecznie

A co do tego co napisałeś - nie bardzo rozumiem :

"Natomiast przy ustawieniu przy biurku ok.1,5 m od siebie a ja siedzę jakby w środku trójkąta ten dzwiek jest już lepszy......może dlatego że wtedy mam głośniki wysokotonowe ponad biurkiem a niskie za biurkiem?" 

Siedzisz za biurkiem,. po którego bokach z prawej i lewej stoją kolumny a Ty jesteś prawie na jednej linii z nimi? Dobrze rozumiem? 

Jeśli tak, to coś tu troszkę chyba nie jest tak.

Ja u siebie mam kolumny rozstawione za szeroko,  Jest to jakieś 3 metry kolumna od kolumny  a ja siedzę w trójkącie ale z uwagi na wąski pokój zbyt blisko bo około 2 metry od kolumn. Kolumn bliżej siebie postawić nie mogę. Takie pomieszczenie nic nie poradzę Poradziłem sobie skręcają kolumny w moją stronę i udało mi się usłyszeć i scenę i wokal siedzący w środku , ale myślę, że gdyby mój pokój był o metr szerszy było by lepiej. To o czym ty piszesz, to niestety moim zdaniem zaprzeczenie stereofoni i zaczynam się zastanawiać dlaczego w prawidłowym trójkącie jest tak źle. Sorki, że zapytam, ale czy masz zworki, albo krótkie odcinki kabli między dolnymi i górnymi zaciskami w kolumnach? Przepraszam za głupie pytanie, ale aż nie chce się wierzyć, by te kolumny grały tak słabo. Znam Denona PMA 720AE z gry np z tanimi kolumnami KODA i na pewno nie powiem, że ma mało wysokich. A jak położenie regulatorów barwy? Może wystarczy troszkę dodać wysokich gałeczką i nie upierać się przy trybie Direct? Nie gniewaj się o pytanie o zwory, ale spotkałem się już dwa razy, że ich nie było i sekcja wysokotonowa w ogóle nie grała. Posłuchaj proszę, czy przetworniki wysokotonowe na pewno grają? 

Pozdrawiam     

Witam Was serdecznie :)

odpowiadam, głośniki przy biurku rozstawione po obu stronach biurka ok 1,5 od siebie i trochę do tyłu tak że  ja siedzę w odległości ok 1 m od nich i wtedy dzwięk jest w miarę dobry

Natomiast gdy stoją po drugiej stronie pokoju obok komody 3 m od siebie z 1 strony kolumny komoda z drugiej szafa ok 1/2 m od ściany -po drugiej stronie komody 2 kolumna z boku piec i też 1/2 m od ściany -ja na szczycie trójkata ok 3-3.5 m i teoretycznie powinno być ok. ale nie jest :(

Wtedy dzwięk jest nie za fajny tak jakby głuchy bez góry

Ustawienia regulatorów barwy : wysokie na maxa a bas na środku

Zworki są oryginalne

i co dalej.... :(

Myślę że to może wina wzmaka?

Większość przecież twierdzi że Dali evidence 470 są ok?

Ale tu się znowu rodzi dylemat .....kupować wzmaka w ciemno? to koszt od 1000 do 1500 mniej więcej

Ale nawet po odsłuchu w jakimś salonie może być nie tak u mnie na miejscu...... :(

Denon z Dali  u Pumpurka też grał ok

chyba...... że mi się zmienił gust ?

Teraz pytanie do Ciebie Piotrze czy ze wzmacniaczy które polecałeś masz któreś u Was w salonie?

I czy jest ewentualnie możliwość wypożyczenia (jeżeli tak to na jakich zasadach i na jaki czas?

Pozdrawiam

1 godzinę temu, Radziulas napisał:

Zaskoczyłeś mnie Piotrze PM 6006 w tym towarzystwie. Człek się uczy całe życie.  Pozdrawiam serdecznie

A co do tego co napisałeś - nie bardzo rozumiem :

"Natomiast przy ustawieniu przy biurku ok.1,5 m od siebie a ja siedzę jakby w środku trójkąta ten dzwiek jest już lepszy......może dlatego że wtedy mam głośniki wysokotonowe ponad biurkiem a niskie za biurkiem?" 

Siedzisz za biurkiem,. po którego bokach z prawej i lewej stoją kolumny a Ty jesteś prawie na jednej linii z nimi? Dobrze rozumiem? 

Jeśli tak, to coś tu troszkę chyba nie jest tak.

Ja u siebie mam kolumny rozstawione za szeroko,  Jest to jakieś 3 metry kolumna od kolumny  a ja siedzę w trójkącie ale z uwagi na wąski pokój zbyt blisko bo około 2 metry od kolumn. Kolumn bliżej siebie postawić nie mogę. Takie pomieszczenie nic nie poradzę Poradziłem sobie skręcają kolumny w moją stronę i udało mi się usłyszeć i scenę i wokal siedzący w środku , ale myślę, że gdyby mój pokój był o metr szerszy było by lepiej. To o czym ty piszesz, to niestety moim zdaniem zaprzeczenie stereofoni i zaczynam się zastanawiać dlaczego w prawidłowym trójkącie jest tak źle. Sorki, że zapytam, ale czy masz zworki, albo krótkie odcinki kabli między dolnymi i górnymi zaciskami w kolumnach? Przepraszam za głupie pytanie, ale aż nie chce się wierzyć, by te kolumny grały tak słabo. Znam Denona PMA 720AE z gry np z tanimi kolumnami KODA i na pewno nie powiem, że ma mało wysokich. A jak położenie regulatorów barwy? Może wystarczy troszkę dodać wysokich gałeczką i nie upierać się przy trybie Direct? Nie gniewaj się o pytanie o zwory, ale spotkałem się już dwa razy, że ich nie było i sekcja wysokotonowa w ogóle nie grała. Posłuchaj proszę, czy przetworniki wysokotonowe na pewno grają? 

Pozdrawiam     

Witam Was serdecznie :)

odpowiadam, głośniki przy biurku rozstawione po obu stronach biurka ok 1,5 od siebie i trochę do tyłu tak że  ja siedzę w odległości ok 1 m od nich i wtedy dzwięk jest w miarę dobry

Natomiast gdy stoją po drugiej stronie pokoju obok komody 3 m od siebie z 1 strony kolumny komoda z drugiej szafa ok 1/2 m od ściany -po drugiej stronie komody 2 kolumna z boku piec i też 1/2 m od ściany -ja na szczycie trójkata ok 3-3.5 m i teoretycznie powinno być ok. ale nie jest :(

Wtedy dzwięk jest nie za fajny tak jakby głuchy bez góry

Ustawienia regulatorów barwy : wysokie na maxa a bas na środku

Zworki są oryginalne

i co dalej.... :(

Myślę że to może wina wzmaka?

Większość przecież twierdzi że Dali evidence 470 są ok?

Ale tu się znowu rodzi dylemat .....kupować wzmaka w ciemno? to koszt od 1000 do 1500 mniej więcej

Ale nawet po odsłuchu w jakimś salonie może być nie tak u mnie na miejscu...... :(

Denon z Dali  u Pumpurka też grał ok

chyba...... że mi się zmienił gust ?

Teraz pytanie do Ciebie Piotrze czy ze wzmacniaczy które polecałeś masz któreś u Was w salonie?

I czy jest ewentualnie możliwość wypożyczenia (jeżeli tak to na jakich zasadach i na jaki czas?

Pozdrawiam

 

hm........jakoś się zdublowało ..

Sorki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz to dobry wzmak. Znalazł się tam bo do niektórych kolumn pasuje. Cenowo tez nie jest teraz drogi.

5 godzin temu, Mr Harry napisał:

6006 odpada za drogi.

Xindak jest w dobrej cenie, i świetny stan. Stanu NADa nie widze :/ Jak można takie zdjęcia robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, dlatego napisałem, że człowiek uczy się całe życie. Marantz nigdy nie kojarzył mi się ze wzmakiem, który może poprawić, czy wyostrzyć górę. A tu okazuje się, że pewnymi kolumnami jest to możliwe. 

Mr Harry - zauważ, że w przypadku Xindaka i Atola  tracisz możliwość regulacji barwy dźwięku. To nic złego, ale nie masz już w domu żadnego ruchu, zatem takiego wzmacniacza nie kupuj w ciemno. Atoll ma entuzjastyczne recenzje. Warto posłuchać.

W przypadku Marantza zyskujesz wbudowany DAC. Jestem pewien, że gdy wyjdziesz z chromecasta kablem optycznym i podłączysz go do wejścia optycznego w Marantzu, dźwięk z tego małego streamera znacznie zyska na jakości, zatem nie patrz na nieco wyższą cenę Marantza, tylko przez pryzmat pieniędzy.

Na moje wyczucie, chyba najbardziej spodobał by Ci się NAD i to wyższy model 356BEE - na mnie zrobił wrażenie solidnej elektrowni i nie brakowało mu góry. Nie głupim rozwiązaniem może być także proponowana również przez Piotra Yamaha As-701. Tutaj też dostajesz i DAC-a i pre amp gramofonowy jeśli zamierzasz słuchać winyli.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi i zgodnie z opinia Radziulasa rzeczywiście chyba odpuszczę Xiandaka i Atol a skoncentruję się na poszukiwaniach NADA lub Marantza lub Yamaha AS - 701 (CHOCIAŻ CENY PORAŻAJĄ :( ). Bo rozumiem że Yamaha ax 900 :

https://allegro.pl/oferta/yamaha-ax-900-9011678876

raczej nie da mi tej radości z dzwięku co NAD? 

 https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-nad-c326-bee-gwarancja-3miesiace-CID99-IDDqOjG.html#dbb1a9c79c - pisałem do gościa o więcej rzetelnych zdjęć

lub 2 krotnie droższe i chwili obecnej 2 oferty są podobne cenowo:

https://www.olx.pl/oferta/nad-356-bee-1szy-wl-pilot-karton-CID99-IDDQYVY.html#32c35dd45a

https://allegrolokalnie.pl/oferta/marantz-pm6006-czarny-stan-idealny-na-gwarancji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja Ci nie odradzałem Xindaka ani Atola... Ja tylko zwróciłem uwagę, że masz kłopoty z uzyskaniem dźwięku jakie lubisz w zakresie wyższych częstotliwości, a to są wzmacniacze, pozbawione regulacji barwy, a zatem grają tak jak je fabryka stworzyła i niczego już nie skorygujesz. Skromnie uważam, że takie wzmacniacze należy kupować wyłącznie po wnikliwym odsłuchu, najlepiej ze swoimi kolumnami i u siebie w domu. Atol ma bardzo dobre recenzje, poleca go Piotr, co już samo w sobie jest jak dla mnie pewną rekomendacją. Ja bym odsłuchał Atola, Yamahę ale AS 701,  Marantza i NAD-a. Marantz prawie nowy z gwarancją... To też ma swoje znaczenie.

Pozdrawiam

 

Edytowano przez Radziulas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie chciałbym zrobić odsłuchać u siebie w domu..............

Cały czas myślę o tym Marantz lub Nad..........

ale skąd to wypożyczyć :(

 

wiem już się przekonałem że odsłuch może wiele powiedzieć ale na swoich kolumnach i w warunkach w których byłby używany ...............

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy

Jutro jadę na odsłuch Marantza pm 6006 (tego z powyższego ogłoszenia) wynegocjowałem cenę 1250 zł 

Czy warto?

Niestety nie mam możliwości odsłuchu z moimi kolumnami :( 

Nikt nie ma lub nie chce wypożyczyć wzmaków tak żebym mógł przesłuchać w warunkach domowych z moimi kolumnami

Ten Marantz gra z Heco Aurora i ponoć cudnie ale cóż......... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to miałem Ci zaproponować, skoro możesz podjechać do S4Home lub do sprzedawcy marantza to weź ze sobą kolumny. Choć jeśli będziesz w S4Home i brałbyś od nich nówkę, to ją najpierw wypożycz i posłuchaj u siebie, bo w sali odłsuchowej S4Home a nawet i u sprzedawcy może brzmieć dobrze, a u Ciebie w pomieszczeniu, z tego co oposywałeś  może być powtórka z rozrywki, Dlatego - pożycz wzmak do domu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki właśnie mam plan :)

I czekam właśnie na odpowiedz od Piotra, bo chciałbym podjechać do nich jutro i wypożyczyć te wzmaki w celu odsłuchania w domu

A tak wracając do tego Marantza - ma wbudowany DAC ....czy ktoś mógłby mi wyjaśnić w przystępny sposób co to jest i co to daje?

WIEM ŻE PRZETWORNIK...ALE PO CO ?

I co realnie daje i zmienia?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...