Skocz do zawartości

Amplituner + kolumny do 1000 zł


Mr Harry

Recommended Posts

Przetwornik cyfrowo analogowy. Zamienia sygnały cyfrowe na analogowe i umożliwia to, że je słyszysz. Od jego jakości w dużej mierze zależy jakość dżwięku. Po co? Ano twój chromecast madz już taki na pokładzie. TV pewnie też. Tyle tylko że są to układy proste. Przrz co ich jakość dźwięku jest taka sobie. Szczególnie Tv. Jeśli wyjdziesz z tych urządzeń portem cyfrowym czyli pominiesz wbudowanego DACa a zlecisz przetworzenie sygnału w dacu Marantza albo np w innym dedykowanym uzyskasz lepszą jakość. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

37 minut temu, Radziulas napisał:

Przetwornik cyfrowo analogowy. Zamienia sygnały cyfrowe na analogowe i umożliwia to, że je słyszysz. Od jego jakości w dużej mierze zależy jakość dżwięku. Po co? Ano twój chromecast madz już taki na pokładzie. TV pewnie też. Tyle tylko że są to układy proste. Przrz co ich jakość dźwięku jest taka sobie. Szczególnie Tv. Jeśli wyjdziesz z tych urządzeń portem cyfrowym czyli pominiesz wbudowanego DACa a zlecisz przetworzenie sygnału w dacu Marantza albo np w innym dedykowanym uzyskasz lepszą jakość. Pozdrawiam

Czyli ogólnie rzecz biorąc jeżeli na przykład do tego marantza podepnę mój Chromecast dokupując kabelek z jednej strony z wyjściem optycznym z drugiej strony Minijack uzyskam o wiele lepszą jakość dźwięku niż w chwili obecnej? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornik cyfrowo analogowy. Zamienia sygnały cyfrowe na analogowe i umożliwia to, że je słyszysz. Od jego jakości w dużej mierze zależy jakość dżwięku. Po co? Ano twój chromecast madz już taki na pokładzie. TV pewnie też. Tyle tylko że są to układy proste. Przrz co ich jakość dźwięku jest taka sobie. Szczególnie Tv. Jeśli wyjdziesz z tych urządzeń portem cyfrowym czyli pominiesz wbudowanego DACa a zlecisz przetworzenie sygnału w dacu Marantza albo np w innym dedykowanym uzyskasz lepszą jakość. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla uzupełnienia. Przetwornik cyfrowo analogowy jest montowany w karcie dźwiękowej laptopa. w chromecaście w telewizorze w Dvd czy w Cd. Tyle że zwykle producenci tych urządzeń wcsegmencie budżetowym chcą zaoszczędzić, zatem montują w tych urządzeniach przetworniki kiepskiej jakości. O ile nawet CD ze średniej półki ma już Dac o zupełnie dobrych parametrach  i tu zakup zewnętrznego DAC-a raczej niewiele poprawi, o tyle w przypadku chromecasta czy TV to może być duży progres. Nie wdając się w szczegóły w budowie przetwornika dużą rolę oprócz układu głównego odgrywa jego implementacja i... zasilanie. Dac w chromecaście zasilany jest 5v i pewnie zasilasz go ładowarką od telefonu. Jeśli popatrzymy na Dac w Marantzu to zobaczysz, że jest on już zasilany z trafa wzmaciacza a więc o wiele lepszym zasilaniem, a ono bywa bardzo ważne w procesie przetwarzania dźwięku z cyfry na analog. Dlatego niektórzy konstrując playery na bazie Raspberry Pi dokupują do nich dobre dedykowane dac-i i oddzielne zasilanie np firmy Tomanek lub inne. Kończąc możesz się spotkać z określeniem że chromecast lub np cd pracuje jako "transport". Oznacza to właśnie, że służy jedynie do odczytu cyfrowego płyty lub plików z internetu, a zamianą cyferek na dźwięk zajmuje się zewnętrzny przetwornik. Myślę, że w tym segmencie cenowym wbudowane we wzmacniacze DAC--i  w zupełności wystarczą  i słyszalnie poprawią granie chromecasta czy telewizora/dekodera itd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mr Harry napisał:

Czy istnieje możliwość podjechania do Was -jeśli to możliwe to  jutro i odsłuchania tych wzmaków na moich kolumnach?

Zadzwoń do nas nie ma problemu. Co mamy na miejscu to Ci podłączymy.

Chromecast zdecydowanie lepiej używać jako wyjście cyfrowe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za pomoc,

Byłem u Piotra w S4Home, posłuchałem kilku wzmaków na moich kolumnach.

Pożyczyłem NADA 323BEE i teraz siedzę ,słucham i porównuję Nada i Marantza pm 6006.

Moje kolumny odżyły :)

Jak na razie wydaję mi się że w tym połączeniu Marantz jest najlepszy - włączyłem między innymi Oberschlesien i poczułem że kolumny żyją  :)

BOCELLI . Kenny G, rock, stary polski blues teraz to słychać  :)

Czekam na Toslinka Optycznego do Chromecasta, by móc porównać i posłuchać przez wbudowanego DACA -nagle się okażało że w żadnym markecie RTV nie ma takiego Toslinka  :(

Dziękuję jeszcze raz Koledzy za pomoc i dobre rady

I tak na przyszłość gdyby ktoś jak ja potrzebował porównania -  polecam S4Home ludzie bardzo mili i pomocni, życzliwi -doradzą ,podłączą pogadają - nie stosują spychologii- SUPER - oby więcej takich ludzi :)

Pozdrawiam

 

 

Edytowano przez Mr Harry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick pewnie nasz Kolega MR Harry  się zasłuchał i z radości mgłą mu zaszły oczy i z NAD 326BEE zrobił mu się NAD 323BEE:-)

Tyle tylko, że 326BEE też nie ma wbudowanego DAC-a i co gorsza nie ma nawet miejsca na moduł w odróżnieniu do NAD 356BEE dlatego jeśli MR Harry wybierzesz NAD to albo zostaniesz przy DAC-u z chromecasta i podłaczeniu analogowym, albo będziesz musiał kupić zewnętrzny niedrogi  DAC typu Cambridge Audio DAC MAgic 100 albo tańszy  np Toppinga D10 lub coś podobnego. W tym aspekcie, Marantz zyskuje dodatkowe punkty.... 

Jedna jeszcze sprawa: nie zaklinaj rzeczywistości. Piszesz kolumny ożyły itd... Posłuchaj spokojnie, odpowiedz sobie na pytanie:  jest lepiej czy... tylko inaczej. Dopiero po takiej wnikliwej analizie dokonaj decyzji zakupowej.

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za dobry wybór. A co do S4Home - ja dzięki Piotrowi mam moje Heco  Aurora i jestem bardzo zadowolony. W pełni potwierdzam to co napisałeś. 

 

Edytowano przez Radziulas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie  :)

Mam prośbę jeszcze muszę dokupić kolumny 

Tym razem do salonu, i mam dylemat czy dać mój stary  :P zestaw czyli denona  pma 720 ae z dali evidence  czy też zostawić dali do marantza pma 6006 a szukać innych kolumn do denona, czy też poszukać coś nowszego (innego ) do marantza?

Oglądałem właśnie ogłoszenie dali 850 za 1600 zł czy możecie coś powiedzieć o tych kolumnach?

Jakby zagrały z marantzem i jak wypadają na tle dali 470?

Ewentualnie  jakie polecilibyście do tych zestawów?

A może sprzedać denona i kupić coś w podobnej cenie?

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ,sorki że tak marudzę ale rodzinka się uparła -zabrałem sprzęcik z salonu do ,,mojej świątyni dżwieku;; :P

i nie mają jak oglądać tv z porządnym dzwiękiem -dawniej denon z dali był podłączony do tv i dość fajnie oglądało się filmy :)

i myślę żeby tak wrócić

Istnieje szansa że dorzucą się do sprzętu  :)

I nagle poszło w górę - zaczynam rozważać : Dali grand diva -dali zensor 7 - heco aurora - do Marantza 

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-dali-grand-diva-CID99-IDCGaKg.html

co myślicie o takich połączeniach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź posłuchać. Jak będzie się podobać, to rozważ zakup. Najlepiej jak już dogadasz cenę zapytaj, czy możliwy byłby odsłuch u Ciebie w domu. Może sprzedawca się zgodzi. Te kolumny mogą zupełnie inaczej zagrać w Twoim pokoju. Więc by nie wtopić, zaproponuj sprzedawcy taki ruch. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz Ender :)

interesuje mnie jak Waszym zdaniem zagra powyższy zestaw tzn dali grand diva z Marantzem - czy znacie takie kolumny i jakie opinie o nich i w co celowąć - porównanie dali zensor 7 - dali grand diva-heco aurora

Będę wdzięczny za wszystkie opinie o powyższych kolumnach

Pozdrawiam

A może celować jeszcze w coś innego?

Macie większą wiedzę  ode mnie wiec proszę o wszystkie opinie :)

 

 

Edytowano przez Mr Harry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Grand Divy od jakiegoś czasu. Bardzo fajne małe podłogówki , dobrze wykonany . Jak grają ...po cieplejszej  stronie , bardzo muzykalne. Ładna podstawa basowa. Uwaga, ze względu na zastosowany wysokotonowy to nie jest kolumna dla osób preferujących granie w typie cyk cyk :) 

Kiedyś audiowit coś tam napisał  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz kombinujesz Mr Harry :-) 

Oki rozumiem, że Denon zostaje w salonie z dotychczasowymi kolumnami Dali Evidance, a Marantz wędruje do innego pokoju i szukasz do niego nowych kolumn. 

Ja mogę napisać coś o Heco Aurora 700. 

Kolumny bardzo ładnie wykonane, zintegrowane podstawki z kolcami, magnetyczne maskownice. Jak na swoją cenę wykonanie jest naprawde bardzo dobre. 

  U mnie grały z Sony TA FB 940QS a teraz grają z SONY TA FA 50ES. 

Brzmienie ciepłe, piękny wyraźny bas, niezła średnica, ładna stereofonia. Wysokie tony - obecne, ale raczej po stronie łagodności niż zimnej detaliczności. Kopułka miękka jedwabna. Nie mają tego, co często jest zmorą tańszych zestawów głośnikowych, a co ja nazywam pudełkowatym brzmieniem. Takim jakby kartonowym, Tutaj tego absolutnie nie ma. 

Sony ES gra ciepło, to takie stare dobre brzmienie z lat 90-tych. Ja bardzo lubie i zestawienie  z Heco Aurora bardzo mi odpowiada. Słucham głównie Jazzu, Bluesa i Rocka.  

Jednakże czy zagraja dobrze z Marantzem PM 6006 to już musisz pytać Piotra i innych. Teoretycznie na pewno warto spróbować, Marantz potrafi zagrać łądnym basem, a Heco tylko mu w tym pomogą. Marantz potrafi także wygenerować tak upragnione przes Ciebie wysokie tony, a miękka kopułka Heco może je nieco wygładzić. Marantz PM 6006 ma też stosunkowo niską moc RMS - katalogowo około 45W przy 8 omach na kanał, więc przyda się stosunkowo duża efektywność Heco - 92dB - nie jest to bardzo dużo, ale do Marantza może być w sam raz. Na pewno przy tej mocy unikał bym kolumn o niskiej efektywności i stanowiących dla wzmacnicza trudne obciążenie. Grand Diva ma efektywność 90 dB więc też ok. 

Zarówno Dali Zensor 7 jak i Heco Aurora 700 są dostępne jako nowe, możesz je wypożyczyć i sam odpowesz sobie na pytanie, które z nich grają lepiej - w Twoim pomieszczeniu odłsuchowym. 

Pozdrawiam serdecznie i pochwal się wyborem. 

 

 

 

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem prywatnym Marantz PM6006 to fajne urządzenie ale nie do wszystkich kolumn. Osobiście podoba mi się jego barwa dźwięku. Ale to raczej wzmacniacz słabszy, mniej wydajny. Do monitorów, podłogówkę o dużej skuteczności, do słuchania na klasycznym poziomie głośności. Raczej nie cicho.

Jeśli faktycznie PM6006 jest na Twoim celowniku to polecam sprawdzić Aurore albo Oberon 7. Z używanych Ikon 6MKII. Jeśli lubisz jaśniejsze i dokładne granie. Te nie dopuszczają nagrań o gorszej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :)

Tak Piotrze - zgodnie z Twoją wcześniejszą sugestią zakupiłem Marantz pm  6006 - i co ciekawe od człowieka który zakupił go od Was od S4Home w zeszłym roku w styczniu :)

Słucham muzy z Chromecasta połączonego z Marantzem za pomocą toslinka optyk jack - korzystając z wbudowanego DACA - zgodnie z sugestią Radziulasa

Więc myślę że nie ma tu nagrań gorszej jakości?

Za mało jeszcze  potrafię określić jakie lubię granie ale wydaje mi się że właśnie tak można to określić : jasne i dokładne.

Człowiek od  którego kupiłem Marantza miał podłączone kolumny Heco Aurora 700 i brzmiało to ładnie ale....... był to mały pokó,j zastawiony:  stół,krzesła itp tak że moim zdaniem akustyka była bardzo różna w stosunku do tego co ja mam.... 

Będę starał się odsłuchać polecanych kolumn w moim domu żeby mieć już teraz rzetelne rozeznanie .....Tylko muszę wyczaić gdzieś właśnie te kolumny Heco i Oberon,a może i ikon 6mk2

Ale ciężko wyczaić (wypożyczyć) te kolumny tak żeby je podłączyć i posłuchać w jednym czasie....Takie porównanie dawałoby mi szansę na realne ocenienie co najbardziej mi odpowiada

  A co myślicie o  Dali Zensor 7 ? W porównaniu z powyższymi kolumnami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Więc myślę że nie ma tu nagrań gorszej jakości?

 

Niestety mylisz się. Pamiętaj, że jakością nagrania nie jest tylko jego strona techniczna jako pliku - czyli próbkowanie, format itd. Bardzo ważną rzeczą jest też praca wykonana przez inżynierów w studio nagraniowym. Są płyty zrealizowane doskonale ale są i takie, których... no ciężko posłuchać. I nawet jak to będzie plik DSD 256 to i tak nic nie zmieni że nagranie i realizacją  są kiepskie. Poza tym nie zapominaj, że ważne jest źródło nagrania, Mogę podłączyć gramofon położyć na niego nieumytą, porysowaną płytę analogową i zgrać ją do gęstego pliku w bardzo dobrej jakości, co nie zmieni faktu, że muzyka brzmieć będzie fatalnie - tak jak jej źródłowa wersja. 

Właśnie m.in dlatego świat wrócił do analoga. Nie wdając się w szczegóły, technologia jakiej używa się do nagrywania płyt winylowych - korekcja RIAA, ze względu na swoje ograniczenia zapobiega powszechnemu zjawisku psucia starych dobrych nagrań przez ludzi, którzy sztucznie pompują w nich dynamikę i poziomy głośności,  uznając, że więcej znaczy lepiej. Ta zjawisko nazywa się loudness war i nie da się go zastosować w pełni przy korekcji RIAA - dzieki czemu płyty analogowe brzmią przyjemniej i bardziej naturalnie dla naszego ucha, niż napompowane rozwrzeszczane CD czy pliki, w któych ktoś uznał, że im głośniej tym lepiej. 

Co do kolumn, skoro kupiłeś od Gościa Marantza i on ma Heco 700 - to zadzwoń i spytaj, czy nie wypożyczył by Ci ich np. za kaucją. Zobaczysz jak grają Heco u Ciebie. 

Dali Zensor 7 słuchałem dwa razy. To dobre kolumny w swojej klasie cenowej, ale ja wolę Aurorę. Możesz jeszcze przemyśleć Indiana Line Tesi 661.   

  Zensor 7 ma przedni otwór bass refleks. To daje Ci możliwość postawienia kolumny bliżej ściany niż w przypadku Heco Aurora, który ma dwa otwory z tyłu. Heco jest wyższą kolumną, ma też maskownice na magnesach, a Dali jeśli się nie mylę ma tradycyjnie na kołkach. 

Dali to konstrukcja 2 drożna, 3 głośnikowa, Heco to konstrukcja trójdrożna i mamy tutaj 4 przetworniki. 

Dalej - Auroa produkuje mocny bas i jest go dużo. Jeśli akustyka pomieszczenia będzie słaba, ten bas może buczeć i może przykrywać część pasma średniotonowego. 

Jeślli dobrze pamiętam, Zensroy brzmiały cieplej ale i bardziej misiowato, Heco było trochę bardziej detaliczne. Mój wzmacniacz już sam w sobie brzmi  ciepła więc z Zensorami było by tego za dużo. 

Pamiętaj, też, że Zensory mają trochę niższą skuteczność od Aurory co może mieć znaczenie przy cichszym odsłuchu Marantza.  Auroa ma także szersze pasmo przenoszenia. 

Nie ma innego sposobu jak... posłuchać bo dane to tylko dane... 

Pozdrawiam

 

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Radziulas napisał:

Niestety mylisz się. Pamiętaj, że jakością nagrania nie jest tylko jego strona techniczna jako pliku - czyli próbkowanie, format itd. Bardzo ważną rzeczą jest też praca wykonana przez inżynierów w studio nagraniowym. Są płyty zrealizowane doskonale ale są i takie, których... no ciężko posłuchać. I nawet jak to będzie plik DSD 256 to i tak nic nie zmieni że nagranie i realizacją  są kiepskie. Poza tym nie zapominaj, że ważne jest źródło nagrania, Mogę podłączyć gramofon położyć na niego nieumytą, porysowaną płytę analogową i zgrać ją do gęstego pliku w bardzo dobrej jakości, co nie zmieni faktu, że muzyka brzmieć będzie fatalnie - tak jak jej źródłowa wersja. 

Właśnie m.in dlatego świat wrócił do analoga. Nie wdając się w szczegóły, technologia jakiej używa się do nagrywania płyt winylowych - korekcja RIAA, ze względu na swoje ograniczenia zapobiega powszechnemu zjawisku psucia starych dobrych nagrań przez ludzi, którzy sztucznie pompują w nich dynamikę i poziomy głośności,  uznając, że więcej znaczy lepiej. Ta zjawisko nazywa się loudness war i nie da się go zastosować w pełni przy korekcji RIAA - dzieki czemu płyty analogowe brzmią przyjemniej i bardziej naturalnie dla naszego ucha, niż napompowane rozwrzeszczane CD czy pliki, w któych ktoś uznał, że im głośniej tym lepiej. 

Co do kolumn, skoro kupiłeś od Gościa Marantza i on ma Heco 700 - to zadzwoń i spytaj, czy nie wypożyczył by Ci ich np. za kaucją. Zobaczysz jak grają Heco u Ciebie. 

Dali Zensor 7 słuchałem dwa razy. To dobre kolumny w swojej klasie cenowej, ale ja wolę Aurorę. Możesz jeszcze przemyśleć Indiana Line Tesi 661.   

  Zensor 7 ma przedni otwór bass refleks. To daje Ci możliwość postawienia kolumny bliżej ściany niż w przypadku Heco Aurora, który ma dwa otwory z tyłu. Heco jest wyższą kolumną, ma też maskownice na magnesach, a Dali jeśli się nie mylę ma tradycyjnie na kołkach. 

Dali to konstrukcja 2 drożna, 3 głośnikowa, Heco to konstrukcja trójdrożna i mamy tutaj 4 przetworniki. 

Dalej - Auroa produkuje mocny bas i jest go dużo. Jeśli akustyka pomieszczenia będzie słaba, ten bas może buczeć i może przykrywać część pasma średniotonowego. 

Jeślli dobrze pamiętam, Zensroy brzmiały cieplej ale i bardziej misiowato, Heco było trochę bardziej detaliczne. Mój wzmacniacz już sam w sobie brzmi  ciepła więc z Zensorami było by tego za dużo. 

Pamiętaj, też, że Zensory mają trochę niższą skuteczność od Aurory co może mieć znaczenie przy cichszym odsłuchu Marantza.  Auroa ma także szersze pasmo przenoszenia. 

Nie ma innego sposobu jak... posłuchać bo dane to tylko dane... 

Pozdrawiam

 

  

Dołączę się ,

nie powiedział bym że Aurora ma dużo basu

kwestia z jaką elektroniką gra i jak jest ustawiona kolumna

u mnie aktualnie  Heco pracuje z CA 740a i przyznam że mocnej podstawy tam nie ma ale brzmienie jest ciekawe

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...