Skocz do zawartości

Amplituner + kolumny do 1000 zł


Mr Harry

Recommended Posts

U mnie kolumny grają z SONY TA FA50ES, sprawdzałem też z SONY TAFB940QS  i Denonem PMA 680R. W każdym z tych połączeń Aurora odzywała się naprawdę dużym basem, ale najlepszym i najmocniiejszym z Sony TAFA50ES. W utworze Marka Bilińskiego "Dom w krainie mgieł"  udało mi się nawet poczuć bas na klacie. 

Wiem jednak, że z inną elektroniką może być zupełnie inaczej. Tak samo w innym pomieszczeniu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witajcie ponownie :)

Denon pma 720 ae sprzedany :)

i teraz mam jeszcze pytanie --a zarazem prośbę o poradę i opinie.

Chodzi o sprzęt do salonu - gnębi mnie rodzinka bo zabrałem sprzęcik do mojego pokoju i myślę nad tym co tam wstwić i trafiłem na taką ofertę;

https://www.olx.pl/oferta/8kolumn-tannoy-mercury-fusion-magnat-gamma-sub-220-zestaw7-1-lub5-1-2-CID99-IDpVdB1.html#f87f5f59de

co myślicie o takim  zestawie?

i z czym by to dobrze zagrało?

Jaki amplituner sprawdziłby się do tego zestawu?

 

Edytowano przez Mr Harry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bardziej szczegółowo :)

Piotr z S4Home swojego czasu polecał Tannoye f4 - tylko pytanie czy fusion czy mercury ?

tak rozumiem że z amplitunerem kd ale chodzi o to jaki konkretnie :)

Poszukuję używanych ale sensownych

:) 

 nie oczekuję zbytnich bajerów typu goli- strzyże -usuwa ciążę itd  :P

Po prostu podłączenie w/w kolumn + tv + chromecast

A jest tego tak dużo że się pogubiłem :(

 

Edytowano przez Mr Harry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To w końcu co to za sprzęt masz w tym pokoju? Marantz 6006 i jakie kolumny? Bo nie napsiałeś chyba? 

2. Na kinie się nie znam i nic Ci nie doradzę. Dla mnie - podkreślam dla mnie kino nie ma sensu. 

Dlaczego? 

1. Nie kupuję filmów na DVD i BD bo są drogie i po obejrzeniu lądują na półce gdzie się kurzą - to nie płyta audio, do której się często wraca

2. Oferta TV w zakresie dźwięku przestrzennego jest żenująca

3. Pozostaje tylko Netflix który jako tako stara się, byś przy szybkim łączu mógł cieszyć się dźwiękiem wielokanałowym. Na HBO nie licz. 

4. Na początku te efekty surround  zrobiły na mnie efekt WOW szczególnie w filmach sensacyjnych czy na koncertach. , teraz... cóż, nawet filmy wolę oglądać w zwykłym stereo lub stereo wzbogacone o dobry subwoofer. Do tego ta pogoń, co chwila nowy system Było Pro LOGIC, potem Dolby Digital, potem DTS, teraz Atmos... Żeby być na topie będziesz co chwila wymieniał amplituner i dokładał głośników wyrzucając z pomieszczenia meble? 

5. Jeśli chodzi o amplitunery to wydaje mi się, że polecić można:  Onkyo, Marantza, Denona,  lub Yamahę. Ja mam Pioneera VSX515 - stary model i niski, ale gra w stereo przyzwoicie, na poziomie wzmacniaczy za 1500 zł. Jak grają w stereo nowe amplitunery KD Pioneer  tego nie wiem, ale słyszałem, że gorzej niz te starsze. Pamiętaj o jednym, w cenie np 2000 zł w stereo masz 2 końcówki mocy a w amplitunerze znacznie więcej. Kasa ta sama, więc odpowiedz sobie na pytanie gdzie są oszczędności? Dlatego moim zdaniem w takiej kwocie lepiej kupić 2 porządne używane kolumny i używany wzmacnicz. Ale to tylko moje zdanie. 

Daj znać co w końcu gra u Ciebie z Marantzem. 

Pzdr

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Radziulas :)

Z Marantzem grają dalej Dali 470,kiedyś jak dozbieram kasy zacznę celować a Heco Aurorę - prawdopodobnie  :)

Myślę o kinie na prośbę rodzinki.Nie mam zamiaru kupować żadnych bluray itp.

Filmy oglądamy na Netflixie i z pena - nigdy nie miałem kina na dobrych głośnikach( kiedyś było kd na plastykowych głośnikach samsunga  :))

i nie oczekuję cudów, ale chciałbym spróbować nie topiąc kasy w super wypasione sprzęty.

Dlatego pomyślałem o kolumnach z tego linku : https://www.olx.pl/oferta/8kolumn-tannoy-mercury-fusion-magnat-gamma-sub-220-zestaw7-1-lub5-1-2-CID99-IDpVdB1.html#f87f5f59de

Wydaje mi się że Tannoye są  dobrymi kolumnami (kiedyś Piotr doradzał mi Tannoye f4 do stereo) i w połączeniu z amplitunerem który spełnia rolę kd a zarazem  daje w miarę przyzwoity dzwięk w stereo ,spełniłoby oczekiwania rodzinki na kd.

A  gdyby się okazało że jednak to nie to to  :P  to wtedy tannoye mogłyby zostać do wzmaka  i zrobiłbym tak jak było wcześniej, czyli stereo do tv z chromecastem.

Takie ogólnie jest założenie,dlatego też pytam bardziej doświadczonych kolegów z forum co myślą o tych kolumnach i jaki w miarę przyzwoity amplituner dobrać do nich  żeby zagrało to przyzwoicie i w kd i w stereo.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...