Skocz do zawartości

KD wrażenia po zmianie 2.0 na 5.0


Jarek8

Recommended Posts

Wiele osób na forum w tym równie ja planuje kupno KD z opcją dalszej rozbudowy.

Pierwotnie minimum to jest 2 kolumny - i jak to z czasem bywa może się dokupi a może się nie dokupi reszty czyli głośnika centralnego oraz 2 tylnych. (Na razie nie piszę o sub)

Jak policzyłem teraz kupując tylko 2 kolumny i w późniejszym czasie dokupując resztę wydam około 1 tys extra więcej niż teraz gdybym kupił cały komplet razem.

Czyli np każdy element z osobna po 1tys = 5 tys zł lub cały komplet za 4 tys zł - taki abstrakcyjny przykład.

Wiadomo w komplecie taniej. I zaczynam się zastanawiać czy wystarczy mi to co kupię czyli 2.0 czy jednak będę dążyć do tego aby tych głośników było 5 sztuk.

 

Jakie były wasze odczucia/przemyślenia. Po kupnie 2.0 decydowaliście się na kolejne elementy czy jednak już wystarczało. Jeśli dokupiliście to jaki był przeskok jakościowy.

Czy to było wow ale extra czy jednak w zasadzie nie słychać za bardzo różnicy.

Ja się teraz waham nad Dali Zensor 7 lub zestaw Dali Zensor 7/1/Vocal.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jarek8 napisał:

Pierwotnie minimum to jest 2 kolumny - i jak to z czasem bywa może się dokupi a może się nie dokupi

Kupowanie amp.KD , pozostanie przy 2.0 i nie uzupełnienie o resztę kolumn jest bezzasadne ale nie zabronione :) 

Sprawa jest prosta , dołączając kolumny do zestawu min. 5.1 uzyskujemy dźwięk kina domowego. Każda inna opcja sprawia , że mamy imitację albo stereo / bo taniej wyjdzie i lepiej zagra wzmacniacz stereo z dwiema kolumnami /, albo kina, bo tylko pełen set kolumn uzupełniony o subwoofer sprawia , że mamy dźwięk przestrzenny z efektami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupisz zestaw 5.0 bez subwoofera i porostawiasz go byle gdzie aby bylo to lepiej zostan przy 3.0 (centralny). Z kolei jesli porostawiasz dosc dobrze z zasada dolby digital lub dts to bedziesz mial duze wooow warto bylo!!. Jeszcze jak dokupisz subwoofer do zestawu 3.0 lub 5.0 to znowu powiesz wooow warto bylo wydac na subwoofer 1-2tysiace. Chyba prosto wytlumaczylem. Przemysl :)

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście od zawsze miałem zestawy 5.0, nie liczę pierwszej miniwiezy.

Mając tą wiedzę i obsluchanie co teraz i dylemat czy potrzebuje KD i czy będę je rozbudowywał wybrał bym porządny zestaw stereo!

To jedyna kombinacja w której nic się nie zmienia, nie ma co roku nowych formatów,kodeków itp.

Jak by mnie naszła ochota jednak na kino to dokupilbym bym prosty ampli z bieżącymi koderami i surroundy. 

Wiem! Cenowo dużo drożej ale naprawdę warto.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia?

Jak chcesz kino to bez sensu kupować czasowo bo faktycznie wychodzi drożej.

Jak chcesz 2.0 to nie idziesz w amplituner kina.

18 godzin temu, Jarek8 napisał:

Dziękuję wszystkim za komentarz.

Zdecydowałem się na zakup 5.0.

Też nie dobrze.

5.1!! Pamiętaj o tej wiele znaczącej jedynce! Może być z czasem ale pamiętaj.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...