Skocz do zawartości

Słuchawki + DAC +- 1000zł


Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do zakupu słuchawek wokółusznych + DAC w okolicach 1000zł za cały zestaw. Jestem w tym temacie nieobeznany, więc ciężko mi powiedzieć czy chcę otwarte/zamknięte słuchawki. Słucham głównie rocka, metalu, elektrycznej ale nie ukrywam, że chciałbym dorwać model "ogólny". Zależy mi bardzo na wygodzie, chcę aby spokojnie można w nich wytrzymać co najmniej 5h(oczywiście z przerwami) i oczywiście jak najlepszym dźwieku. Po lekkich poszukiwaniach w oko wpadły mi Beyerdynamic DT 990 Pro ale pracuję w biurze(5-6 osób w pokoju) i zastanawiam się, czy ten model nie będzie przeszkadzał innym. Mieszkam w Białymstoku i chciałem zrobić odsłuch ale niestety nie mają tego modelu dlatego waham aktualnie się pomiędzy DT 990 a DT 770. Do tego wyczytałem że te słuchawki potrzebują w miarę mocnego źródła więc po kupieniu beyerów zostaje mi około 400zł na DAC. Zastanawiałem się nad FiiO E10K Olympus 2(wiele ludzi mówi że jest za słaby - 300zł), ewentualnie SMSL M3, o którym słyszałem porządne opinie. Mógłby ktoś mi doradzić w wyborze? Nie wykluczam też innych modeli, ewentualnie dopłaty(max 1200zł) dla uzyskania jak najlepszego zestawu.

Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam

Edytowano przez Dombeush
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od wersji impedancji słuchawek które wybierzesz. Przy słuchawkach o impedancji 300 lub 600 ohm może okazać się że będzie potrzebny bardziej stacjonarny wzmacniacz słuchawkowy. Przy M3 powinien sobie dać rade lecz może okazać się że przydało by się coś mocniejszego. Ja do M3 podłączyłbym  Soundmagic HP151 . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Słuchawki półotwarte  i otwarte mogą nie być najlepszym pomysłem w Twoim przypadku, ponieważ będzie to przeszkadzać osobom z pracy. Polecałbym Fiio E10K + Sennheiser HD569. Mamy brzmienie muzykalne i niemęczące.
Jeżeli szukasz lepszej szczegółowości to warto wziąć pod uwagę Meze 99 Neo, które charakteryzują się dużym nasyceniem i mocnym dołem. Mamy w tym przypadku szerszą scenę dźwiękową i lepszą kontrolę względem HD569.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...