Skocz do zawartości

Yamaha r-n803d czy Marantz pm6006


Karo

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Forum czytam od kilku miesięcy. Dział stereo przeczytałem od stycznia 2018.

Które z urządzeń, Yamaha r-n803d oraz Marantz pm6006, oferuje wyższej jakości dźwięk oraz jest mocniejsze? W testach audio podano, że Yamaha ma 2*140 watów a Marantz 2*60. Niby na papierze miazga, ale wiem że nie liczy się sama "sucha moc". Które z powyższych urządzeń lepiej napędzi kolumny, zwłaszcza te trudne? 

Wiem, że powyższe różnią się funkcjonalnością, ale do Marantza można dołączyć google chromecast i będzie podobnie.

Pamiętam post Krafta, dla którego Yamaha grała na zbliżonym poziomie do Marantza 8005.

 

Edytowano przez Karo
Dopisanie akapitu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Takie porównania mamy bardzo często i niema jednoznacznej odpowiedzi, które z urządzeń brzmi lepiej - dlaczego? Choćby dlatego że większość osób poszukujących dla siebie sprzętu ma swoje własne upodobania, słuch i potrzeby stąd tak różne, czasami sprzeczne opinie o sprzęcie. Pokuszę się o krótką charakterystykę brzmieniową obydwu urządzeń i tak Yamaha RN803 to w tej chwili najpopularniejszy amplituner stereo na rynku, nafaszerowany różnej maści funkcjonalnościami, brzmieniowo spora dawka energii z dobrze wyeksponowaną górą i dołem pasma ale w odpowiednich proporcjach. Marantz będzie starać się nam przypodobać naturalnością i wiernością odtwarzanych nagrań, pokazując sporo szczegółowość oraz lekkości przekazu. Dużą rolę odegrają oczywiście kolumny, które będziemy podłączać do tych urządzeń ponieważ w naturalny sposób mogą podkreślić zalety, zamaskować niedociągnięcia i wpłynąć na końcowy efekt. Jeszcze raz zapraszam do naszego salonu na odsłuch i indywidualne wyceny, na pewno łatwiej będzie Panu podjąć decyzje.

Pozdrawiam Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, porównanie bardzo trudne do opisania :)

Jak już napisali koledzy, Yamaha zagra bardziej skrajnymi pasmami, będzie bardziej energiczna i wniesie więcej od siebie. Marantz będzie sprzętem grającym bardziej środkami i starający się wierniej oddać nagrania - dokładając mniej od siebie niż Yamaha.

W naszym salonie mieliśmy wiele podobnych odsłuchów i dylematów a ich rozstrzygnięcia były różne i uzależnione od wielu czynników - kable, kolumny, pomieszczenie itp.

Zdecydowanie na plus w przypadku Yamaha wypada jej funkcjonalność, która stoi na dużo wyższym poziomie niż funkcje które daje nam stereofoniczny wzmacniacz Marantz. Choć rozbudowanie Marantza do podobnej funkcjonalności jest dość proste :)

 

Salon HiFi System

Warszawa, Ostródzka 273

www.hifisystem.pl

sklep@hifisystem.pl

tel. 503-157-500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Czyli nie obędzie się bez wycieczki i osobistego porównania.

Czy dobrze rozumiem, że poziom brzmienia jest zbliżony, a różni się głównie charakterem? 

Czy obie konstrukcje w podobny sposób wysterowałyby "trudne" kolumny, takie jak na przykład dynaaudio emit m20?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielu na tym forum twierdzi ,że żaden amplituner nie wysteruje dobrze dynek.

ja słuchałem w nautilusie dynaudio emit 10 i 20 na cambridge one, który ma teoretycznie 2 x 30 w i było bardzo dobrze. nawet nie ma co porównywać do yamahy 602 z elacami i tesi 262.

803 nie słuchałem, ale wydając 3 tys na ampli to chyba zastanawiałbym się nad używanym wzmacniaczem cambridge i do tego yamahę wxad 10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wydajnością pradową jest bardzo różnie. Bo są np urządzenia, które na papierze mają dużo mniej watów niż inne, a wystartują kolumny, które potrzebują dużo "prundu". M. in Rotel, Cyrus czy Luxman. Duże znaczenie ma też w jakiej klasie gra dane urządzenie. Np. D, A, AB. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Marantz czy Yamaha? Myślę że bardzo porównywalna. Ale piszesz to  pod jakim kątem? 

Który zagra głośniej?

Tak. Marantz pm6006 czy Yamaha r-n803d. Które z tych urządzeń zagra głośniej, jednocześnie zachowując kulturę brzmienia. 

Przez kulturę brzmienia rozumiem, że dźwięk nie będzie przesterowany, pogorszony w stosunku do pracy przy pokrętle głośności ustawionym np. na godzinie 9, będzie zachowana kontrola niskich tonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz myślę że dojdzie na godzinę 12. Będzie miał całe pasmo. W kontroli.

Yamaha myślę że zagra głośniej bo wyolbrzymi soprany. Da je do przodu przy głośniejszym odsłuchu. Więc będzie głośniej tu ale jakościowo Marantz.

Jak chcesz głośne z jakością to idź w reelop ha210. I po kłopocie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2019 o 14:59, Karo napisał:

Które z urządzeń, Yamaha r-n803d oraz Marantz pm6006

Pytanie dlaczego ograniczyłes się tylko do tych modeli? Jakie jest Twoje doświadczenie ze sprzętem stereo? Jak duże pomieszczenie do nagłośnienia? Pytam, bo z mojego doświadczenia wiem, że podstawą jest słuchać a nie czytać. Proszę nie zwracaj uwagi na parametry na papierze. Sprawdź w realu. (Powiem, szczerze, że ja nie wiem jaką moc ma mój wzmacniacz i kolumny). Zacznij od salonu, później KONIECZNIE wypożycz i posłuchaj w domu i tak z kilka razy. Daj sobie czas. Najlepiej kilka miesięcy, aż Twój słuch przywyknie do nowej jakości i opadnie efekt Wow. Wtedy będziesz gotowy dokonać optymalnego wyboru. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo głośno nie słucham. Pokrętło głośności mam ustawione zazwyczaj około godziny 9, czasami dojeżdżam do 10.

Pytałem o głośność, gdyż kiedyś pisałeś że Yamaha 803 to do dynaaudio emit m20 to minimum. Chciałem dowiedzieć się czy Marantz 6006 będzie lepiej napędzał powyższe dynaaudio?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Czyli chyba lepszym wyborem będzie Marantz, zwłaszcza że prawie o połowę tanszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam wzmacniacz Yamahy model ax-396 oraz kolumny tannoy mercury M2. Sprzęt już trochę wiekowy. Myślę nad jego sprzedażą i zakupem nowego. Najpierw wzmacniacz, później zaś kolumny. Pomieszczenie to około 20 m2. 

Yamaha 803 bardzo spodobała mi się i o niej od dawna myślę. Ostatnio wpadł mi zaś w oko marantz 6006. Dużo tanszy, a bardzo ładny wizualnie. 

Żadnych z powyższych urządzeń nie słuchałem jeszcze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...