Skocz do zawartości

Różnice między yamaha r-s202d a nad c356 bee


dulu

Recommended Posts

Witam

Przyjmijmy że posiadam powyższą yamahę i tannoy mercury m2. Bezstratną muzykę puszczam z dźwiękówki xonar d1/dx. Ktoś mógłby mi swoimi słowami opisać jakich różnic w usłyszanym dźwięku mógłbym się spodziewać? Jaka będzie waszym zdaniem ich skala oraz ile mi zajmie wyłapanie jakichkolwiek różnic?

Wiem że temat wydaję się być lekko podchwytliwy, ale chciałbym żeby ktoś mnie nakierował w moich nazwijmy to "poszukiwaniach". Od lat interesowała mnie skala różnic w brzmieniu wzmacniaczy, problemem zawsze było to że nie miałem czego i gdzie "potestować", dopiero teraz posiadam te absolutne minimum do takich zabaw, w sensie tannoye (oczywiście wiem że to nic specjalnego, no ale budżet i te sprawy...).

Trochę doświadczenia mam w zakresie słuchawek, kart dźwiękowych i odtwarzaczy mp3. Zawsze zastanawiał mnie fakt, że to co słyszałem u siebie a to co ludzie pisali odnośnie na przykład odtwarzaczy,  to były różnice małe/symboliczne kontra różnice "gigantyczne"

Jako nowy pewnie większej luźnej dyskusji nie wywołam, ale może się uda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam obecnie u siebie Yamahę 602, nad 326 I onkyo 9130. Podłączone do tych samych kolumn w tym samym pokoju, tymi samymi kablami. Różnice usłyszysz moim zdaniem od razu. Wybierz 3 piosenki, które znasz. Zabrzmią inaczej na każdym z nich. Charakterystyka jest inna. Yamaha analityczna, nad ciepły, Onkyo dynamiczne. To najkrótszy opis jakim mogę to opisać. Różnice są znaczne. Głośniki zrobią jeszcze większą różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

to zupełnie innej klasy urządzenia. Yamaha to najbardziej budżetowy amplituner, NAD to porządny klasyczny wzmacniacz. W bezpośrednim porównaniu Yamaha zagra płasko, ostro, kompletnie bez wypełnienia, plastyczności. NAD to potęga dźwięku, moc, dynamika, energia, szybkość. Oczywiście NAD pokaże pełnię swoich możliwości przy jeszcze lepszych kolumnach, chociaż bardzo wysoko cenię Tannoy Mercury M2, sam takie miałem w domu.

Jeśli masz taką możliwość, wpadnij do nas na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...