Skocz do zawartości

Yamaha WXC-50 + końcówka mocy - czy to ma sens?


gladiusz

Recommended Posts

Witam,

Proszę o opinię czy ma sens podłączenie Yamaha WXC-50 streamer do końcówki mocy.

Chcę posłuchać lepszej jakości muzyki. W tym momencie zestaw, który gra to amplituner kina domowego Yamaha DSP A5 + kolumny podłogowe Jamo FC 4700 (6 Ohm, 120W/200W).

Zakupiłem Yamaha WXC-50, aby odtwarzać muzykę z dysku sieciowego w formacie flac. Muzyka to rock, soul. 

Kolumny zapewne jeszcze będą musiały mi posłużyć. Budżet rodzinny na razie nie zakłada ich wymiany. Po przeprowadzce będą grały w pomieszczeniu około 30m2.

Chcę zamienić powyższy amplituner AV na wzmacniacz bądź końcówkę mocy. Sama końcówka też raczej będzie dla mnie wystarczająca choć względy estetyczne przemawiają za wzmacniaczem ?

Zaproponujcie proszę coś używanego do max 2000PLN. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pomysłu jakie rozwiązanie będzie lepsze?

Zestaw głośnikowy będzie z czasem do wymiany. Nawet nie wiem na jakim poziomie on gra. Wg mnie nie jest chyba aż tak źle. Nie słuchałem jednak muzyki z zestawów z wyższej półki... 

 

 

Edytowano przez gladiusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby Yamaha WXC-50 był satysfakcjonujaca jako przedwzmacniacz dla końcówki mocy. Regulowane wyjście w tym streamerze bardziej sporawdza się jako dodatkowa możliwość sterowanie głośnością z poziomu aplikacji. Moja propozycja to wzmacniacz np. NAD  C356Bee, bo takowy posiadam i jestem zadowolony, ale jak może zagrać z tymi kolumnami to niestety nie mam pojecia. Najlepsze wyjście to wypożyczyć i posłuchać w domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Yamaha już kupiona. Nie żałuję tego zakupu. Ma wyjście optyczne do ewentualnego DAC-a, który zapewne nabędę po zakupie lepszego zestawu głośnikowego. Wcześniejsza propozycja NAD-a C356Bee nie przejdzie z uwagi na zabytkowy design :-) Szanowna małżonka nie pozwoli mi tego postawić na komodzie.

Jakieś propozycje kolejnej Integry, ale trochę lepiej wyglądającej a parametrami nie ustępującej? Budżet to około 2000PLN. Jak pisałem wcześniej może być używana. Czy ROTEL RA-1062 byłby ok do rocka i soul? 

Być może zakupy nie w tej kolejności co potrzeba, ale potem łatwiej zabrać Integrę do odsłuchu z zestawami głośnikowymi.

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie tematem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zacząc od przeglądu ofert w tym budżecie w sklepach, które umożliwiają wypożyczenie sptrzętu do domu. Posłuchasz kilku modeli i zobaczysz co Ci pasuje. Dopiero na tej podstawie można ryzykować z używkami, których raczej przed zakupem nie będziesz miał okazji posłuchać. Pamietaj, że róźnice w odbiorze w zależności od pomieszczenia mogą być radykalne! Wybór audio to ciężka prac :10_wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 5.02.2019 o 07:30, S4Home napisał:

Jestem podobnego zdania. 

Lepiej jest zainwestować w dobra Integra a wybrać nieco gorzej grający ale dużo tańszy wxad10. Kolumny je znam. Nie wiem jakie mają zapotrzebowanie na prąd i co można po nich oczekiwać ale raczej klasyczny wzmacniacz sprawdzi się lepiej.

Piotr

Uważam inaczej. Też mam WXC-50 i można go traktować jako transport dźwięku do lepszego DAC-a (jeżeli takowego się później zakupi). Natomiast WXAD-10 nie ma wyjść cyfrowych i OBOWIĄZKOWO trzeba korzystać z jego DAC-a, który jest gorszy niż w WXC-50. Zatem nawet w celu dalszego rozwoju systemu warto zainwestować w WXC-50 z uwagi na transport dźwięku.

A jak zakupimy integrę to można pokombinować z DAC-ami. Czy lepszy przekaz dźwięku przez cinch czy lepiej przez cyfrowe wyjście. Który lepszy DAC nam się sprawdzi, co lepiej zagra. Natomiast moduł sieciowy WXC-50 ma w porządku. Ładnie się łączy przez Wi-FI i ściąga szybko pliki. Nic nie zrywa. 

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Stoję przed podobnym dylematem: streamer (np. WXC-50) + końcówka mocy czy amplituner sieciowy. Jedyne co na dziś mam, po tym jak mi padło 5 letnie ONKY (sic!) to kolumny Klipsch 82II (wiem, że wymagające...). I teraz pytanie laika, co ma większy wpływ na "zgranie się" z tymi kolumnami: przedwzmacniacz (w tym wypadku streamer)? czy końcówka mocy? I na co w takim razie postawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Podobne zapytania już były. Z naszego punktu widzenia końcówka mocy ma duży sens do połączenia z WXC50. Wbrew pozorom, to nie duże urządzenie ma dobre PRE.

Z wspomnianym modelem Klipscha, widziałbym połącznie z końcówką mocy NAD C268 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-mocy/nad-c268.html

Bardzo dobra kontrola na basie i duża wydajność w tej cenie. Polecamy Ci sprawdzić tą kombinację z własnymi głośnikami u Ciebie w domu. 

Zapraszamy Cię do kontaktu z nami!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...