Skocz do zawartości

Uprzestrzennione utwory i położenie "efektów" w przestrzeni


Recommended Posts

Tak żeby wszystkie dźwięki z jednej strony, to chyba nie miałem ale tak że mało dzieje się po jednej stronie, to występuje. Wtedy myślę czy nie można by poprawić kolumn :) ale powtarzam sobie, spokojnie, nic nie trzeba robić przecież są różne realizacje. I mi przechodzi. Podobnie mam kiedy nie dają się wyraźnie określić położenia niektórych instrumentów albo coś mi się nie zgadza w obrazie, bo wydaje mi się że mogłoby być lepiej. To choroba jest, ale lekka.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wrócę na chwile do "amused to death"

Kto słuchał tego w pierwszej wersji, kto ze spotify ?

no i wrażenia przy "too much rope"  :D

'sanie" przejazd i autko troszkę póxniej

oraz utwór tytułowy i w okolicach 3.30 pojawiaja sie radiowe wiadomosci - gdzie ?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Fafniak napisał:

Wrócę na chwile do "amused to death"

Kto słuchał tego w pierwszej wersji, kto ze spotify ?

no i wrażenia przy "too much rope"  :D

'sanie" przejazd i autko troszkę póxniej

oraz utwór tytułowy i w okolicach 3.30 pojawiaja sie radiowe wiadomosci - gdzie ?

Dzień dobry. Ja słuchałem z Tidala (44kHz,16bit). Wrażenia super. Tytułowy utwór to majstersztyk w realizacji sceny, każdy odgłos w innej lokalizacji, z super separacją. Na rysunku poniżej tak to odbieram:

1. Radiowe wiadomości - lewa strona, powyżej głowy jakieś pół metra, trochę cicho, jakby za ścianą.

2. Sanie zbliżają się z lewej z oddali i przejeżdżają kawałek za kolumnami odjeżdżając w prawo, w połowie drogi do przedłużenia linii kierunku z którego przyjechały.

3. Autko zasuwa po linii sań ale w drugą stronę. 

Pozdrawiam.

55.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Panowie......3x sprawdzałem połączenie i mam tak jak @tomek4446 przy zamianie RCA mimo że u mnie wszystko jest OK.

Jednym RCA podpięty jestem od Roksan K3 DAC do Haiku MK3 no i tu błędu nie ma w podłączeniu. Kolumny.....lewa w left, prawa w right - no proste, a mimo to pies szczeka z lewej, a głos jest w prawej strony.

To samo jest z ,,Too much rope" : sanie od prawej, auto od lewej.

Czyżby coś z Haiku?

Kiedyś zauważyłem przy Dire Straits Private Investigation (z gramofonu) że dźwięk jakby tluczowego szkla przy Yamaha AS 701 byl z lewej, a w Haiku z prawej strony (olałem to szczerze mówiąc)

Przepiac kolumny w Haiku ,,na krzyż" czy szukać przyczyny ? Co może być przyczyną?

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MariuszZ napisał:

Proponuję, Sprawdź na słuchawkach na wyjściu z dac`a i jak będzie tak samo to wyeliminujesz błędy montażu wzmacniacza. Jeżeli będzie dobrze (odwrotnie niż masz) to znaczy, że wzmacniacz źle złożony jest. Pozdrawiam.

Dzięki za podpowiedź tylko że.....nie mam wyjścia na słuchawki 😁

Żeby mieć tak ja ,,Wy" zamieniłam przewody głośnikowe po prostu- lewa kolumna w prawe wejście itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99,9 coś w Haiku bo jak dziś pamiętam Private Investigation......słuchałem jej 500x i zawsze było tłuczone szkło z lewej strony a po zakupie Haiku, a sprzedaży Yamahy nagle ten dźwięk zaczal pojawiać z prawej.....czyli i DAC i gramofon ,,grają" tak samo.

Gdyby nie takie tematy jak ten to by nawet człowiek nie wiedział....

Był.... ale zmienialiśmy tylko wejścia na inne lampy z seryjnych na ECC83

Co tam może być nie tak.....?

20190529_191105.jpg

20190529_191146.jpg

20190529_191054.jpg

Ja pier****** !!!!!!

Sorry za zamieszanie.

"Patologia"

W Haiku jest kolor czerwony i zielony w wejściach RCA.

Czerwony = czarny........

Czyli czerwona końcówka RCA ma iść w zielony, a zielony to czerwony.

.......kto to wymyślił ?????????

Człowiek jak w przedszkolu podpina czerwony pod czerwony a tu się okazuje że dla pana Wiktora czerwony równa się czarny.....

Sam nie wiem czy się śmiać czy płakać z siebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie przejmuj się. Wiesz ile razy ja taki błąd popelniłem. Nauczyłem już się sprawdzać na pliku testowym kanały. U mnie tez albo w pre albo dac jest cos nie tak. A, że ja czesto cos tam przepinam to czesto ten plik jest odtwarzany.

A o kolorach w haiku jest z tego co pamietam info na stronie producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kożyczkowski dzięki za nagrania.

Powiedzmy że tak jest......"Powiedzmy" ponieważ nagranie 1 w 100% odbieram jak na załączonym przez Ciebie obrazku, natomiast 2 moje uszy lokalizują bardziej centralnie obydwa instrumenty (Tak jakby 2 muzyków stało bark w bark), ale to już zapewne niedoskonałości sprzętu.

Tak czy siak jest już podpięte jak należy 😊😊😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kamill00 napisał:

@Bogusław Kożyczkowski dzięki za nagrania.

Powiedzmy że tak jest......"Powiedzmy" ponieważ nagranie 1 w 100% odbieram jak na załączonym przez Ciebie obrazku, natomiast 2 moje uszy lokalizują bardziej centralnie obydwa instrumenty (Tak jakby 2 muzyków stało bark w bark), ale to już zapewne niedoskonałości sprzętu.

Tak czy siak jest już podpięte jak należy 😊😊😊

To jeszcze to nagranie

 

 

test.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kożyczkowski

Co prawda nie mogę pobrać pliku na lewy 18' i centralny 6' ale reszta działa i bez problemu słyszę różnicę w "odległości" dzwięku.

Wrócę jeszcze na chwilę do nagrania numer 2: słuchając tego ponownie stwierdzam, że gitarę słyszę po lewej stronie - ok, ale buzuki bardziej umieścił bym centralnie niż w prawo......nawet z nastawieniem centralnie i "mały kroczek w lewo"

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Kamill00 napisał:

@Bogusław Kożyczkowski

Co prawda nie mogę pobrać pliku na lewy 18' i centralny 6' ale reszta działa i bez problemu słyszę różnicę w "odległości" dzwięku.

Wrócę jeszcze na chwilę do nagrania numer 2: słuchając tego ponownie stwierdzam, że gitarę słyszę po lewej stronie - ok, ale buzuki bardziej umieścił bym centralnie niż w prawo......nawet z nastawieniem centralnie i "mały kroczek w lewo"

Jutro poprawie plik i posłucham 2-ki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Hej 🙂 znacie to?                  

93349437_584986005700356_7282360806941917184_n.thumb.jpg.80d36bc25e948dd91e35d054963e8be5.jpg

93421101_543297163254367_6411636593760665600_n.thumb.jpg.70c76631d4470b848c380fe9931d078a.jpg

 

 

We Capture The Feeling - to dwa CD wydane przez     -     ( Fidelio Audiophile Recordings - http://fideliomusic.com/fidelio-samplers.html   )

- Jest to muzyka i sample które ponoć można wykorzystać do właściwego przetestowania i ustawienia systemu audio. Albo po prostu dla zabawy jak komuś się chce (dostępne również w streamie Qobuz i Tidal)  ;)

 

Opis poniżej i w linkach:

 

 

..."WE CAPTURE THE FEELING -  Ever since Fidelio was created, it has had one goal: add nothing to the music, subtract nothing to it. We strive to convey the experience of the live performance we recorded, to bring you as close to the music as possible. Pure and simple".

 

This album is designed to properly test, adjust and set up audio systems.   https://static.qobuz.com/goodies/91/000019619.pdf

 

* The first section contains a selection of some of the best and most impressive Fidelio highresolution recordings. These tracks enable listeners to experience the unaltered live recording as if they were there, literally.

* The second section is a series of short recordings designed to experiment precise placement in space. They help differentiate from center position between the two loudspeakers, then left, right and finally moving backwards 10, 18 and 25 feet.

* The third section consists of surprising live soundtracks to evaluate the realism of the audio system. From a fire truck, a snowmobile to the sound of a jet taking off as experienced from inside the cabin and much more".

1627351243_Screenshot(68).thumb.png.1fd624d71c99646f0f04df8eaa4dea6d.png

301695625_Screenshot(69).thumb.png.6753e3147ff96fa36412bd05db50f06c.png

69711745_Screenshot(70).thumb.png.787793711acab44850f411d8c81ea42d.png

36852977_Screenshot(71).thumb.png.c3b8d286011463867d54e49ec357e6ee.png

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JohnDoe dzięki , właśnie sprawdziłem system na podanej przez Ciebie płycie "We Capture The Feeling " , świetna sprawa , szczególnie , że okazało się / oczywiście przemawia przeze mnie skromność :) / , że jest idealnie :) Po raz pierwszy chyba mam też dobrze podłączone kanały , bo zawsze przy takich testach okazywało się , że kurna wszyscy słyszą np. szczekanie psa z lewej a JA z PRAWEJ strony :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...