Skocz do zawartości

Logitech z906 - problem z ustawieniem subwoofera


Magik6692xx

Recommended Posts

Jestem tu nowy wiec na początek witam wszystkich. Od razu pisze o co chodzi i proszę o pomoc. Nie znam się na tego typu sprzęcie więc proszę o wyrozumiałość. 

Mam problem z subwooferem, a raczej z jego odpowiednim umiejscowieniem w moim zestawie 5.1. Suba wmontowałem w stolik pod TV (tak jak na foto) i wszystko jest pięknie do czasu aż podbije na nim bas do powyżej 50% mocy. Wtedy zamiast fajnego basu mam dziwne charczenie, tak jak by dźwięk z subwoofera nie mógł się wydostać ze stolika. Oczywiście jak sub jest poza stolikiem wszystko gra bardzo fajnie. 

Czy jak bym przestawił suba do prawej ścianki a w niej wyciął specjalny otwór na wylot dźwięku bądź też pozbył się całości tylnej ścianki stolika by to coś zmieniło? 

Ps. Nie jestem audiofilem, nie musi być idealnie ale chciałbym móc korzystać z pełnych możliwości tego zestawu. 

Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam 

20190203_130111.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało miejsca od otworu basrefleksu. Rozwiązanie z umieszczeniem suba w szafce nie jest dobre dla dźwięku.

A nie możesz mieć suba poza szafką (a w to miejsce włożyć płyty lub coś innego -by wykorzystać wolne miejsce po subie)?

Możesz jeszcze spróbować lekko przekręcić sub, by nie stał równolegle do ścianek szafki lecz pod pewnym  -tak, by oś wylotu basrefleksu wychodziła przed szafką (obróć sub o 45 stopni zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara) oraz (druga próba) przesuń sub na prawo i przekręć o 90 stopni tak, by otwór basrefleksu był skierowany do Ciebie a oś głośnika-w lewą stronę.

Pozdrawiam

PS. To wszystko to niestety tylko półśrodki, ale może trochę Tobie pomogą. Cudów nie oczekuj...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RoRo napisał:

Za mało miejsca od otworu basrefleksu. Rozwiązanie z umieszczeniem suba w szafce nie jest dobre dla dźwięku.

Możesz jeszcze spróbować lekko przekręcić sub, by nie stał równolegle do ścianek szafki lecz pod pewnym  -tak, by oś wylotu basrefleksu wychodziła przed szafką (obróć sub o 45 stopni zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara) oraz (druga próba) przesuń sub na prawo i przekręć o 90 stopni tak, by otwór basrefleksu był skierowany do Ciebie a oś głośnika-w lewą stronę.

Pozdrawiam

PS. To wszystko to niestety tylko półśrodki, ale może trochę Tobie pomogą.

Dzięki za odpowiedź. A jak bym dał go do prawej ścianki a w niej wyciął otwór na bas? Skierowany był by tak jak jest z tym, że po przeciwnej stronie? Nie wiem czy jest sens wycinać czy czasem bedzie to samo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwór w szafce musiałby mieć większą średnicę by zapewnić dobry przepływ powietrza (bez zakłóceń) i nie ma gwarancji że będzie lepiej. Dlatego o tym nie wspomniałem -bo być może zrobisz dziurę uszkadzając bok szafki a nie będzie większej poprawy dźwięku.

Dlatego dałem Tobie do przetestowania rozwiązania nieinwazyjne.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...