Skocz do zawartości

Wymiana Onkyo na ...Onkyo?


Kuba.No

Recommended Posts

Witam.

 Przymierzam się do zmian w obecnym systemie:
Onkyo Integra A-9711, Onkyo Integra DX-7711, Monitor AudioRX2

Na 90% chcę zakupić odtwarzacz sieciowy Onkyo NS-6170 ponieważ czytałem, że gra bardzo dobrze i ogólnie cena/jakość w nim jest bardzo ok.
Mam natomiast problem ze wzmacniaczem.
Kusi Onkyo 9070 ze względu na wizualny komplet z odtwarzaczem.
Rozważałem też Hegla H90, Audiolaba 8300, Atolla IN100SE

Docelowo chciałbym zmienić do tego kolumny z Monitor Audio RX2 na Tannoye XT 6F

Ma to grać w 20-25m2 i moim priorytetem jest, aby nie kuło w uszy wysokimi i aby scena miała największą przestrzeń.

Jeśli ktoś mógłby mniej więcej określić czego można by się spodziewać po tych poszczególnych elementach to byłbym bardzo wdzięczny.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Elizjum7919. napisał:

Arturas zobacz jak zbudowany jest Onkyo A-9711?

Z 9711 jestem bardzo zadowolony i zastanawiam się czy 9070 nie będzie grał gorzej bo jego wejścia cyfrowe by mi się przydały.

Co do wymiany RX2 na XT6F to wydaje mi się że powinny grać cieplej i z przestrzenią nie było by dla nich problemu.
Natomiast XT8F odrzuciłem ze względu na kubaturę pomieszczenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 9711 super jest zbudowany,potężna integra w stylu Onkyo ? a 9070 zobacz też jak potężnie zbudowany,ponad  18 kilo , tylko nowoczesniejszy jest w środku widać,  z tego co przeczytałem,  to ten 9711 na lekko ocieplony dźwięk,  a 9070 jest neutralny ? cco do kolumn kolego to w tej cenie masz spory wybór,  xt 6f to  będzie średni wybór, Masz w tych cenach lub o wiele taniej heco Aurory,  monitor bronze bx6, do ocieplonego ciut grania  Twojego Onkyo można spojrzeć na Canton Chrono, Masz taga hormony 100v3,Masz używane  heco celan gt702 ,bo spory  wybór lepszy od tych xt6f

Edytowano przez Arturas
Poprawka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz maksymalny budżet?

Rozważ opcję dobry dac z dobrym zasilaniem i do tego osobny streamer. Np. Chromecast audio. Jeżeli klasyczny wzmacniacz Ci odpowiada to go zostaw.

Określ jaki dźwięk chcesz uzyskać. Napisz jak gra wg Ciebie wzmacniacz i co byś chciał zmienić. Ocieplenie, dociążenie, szczegółowość??? Czego Ci brakuje obecnie w dźwięku?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Onkyo to bardzo dobry model. Zarówno wzmak jak i sieć. Ale jeśli faktycznie zdecydujesz się na tannoya z linii revolution to ten wzmak nie będzie dobrym wyborem. Wtedy atoll 100 czy Marantz pm8006. 

 

Zacznij więc od kolumn. Bądź pewny. Wtedy doradzi y elektronikę.

Zapraszam na odsłuch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Ty najdroższy  ? ten jego wzmak  jest leciwy,  czytałem że gra lekko ocieplonym  dźwiękiem, brakuje mu  Daca który jest w a 9070, te tannoye xt 6f sa  no takie średnie, za tą  kasę można by było lepiej ? Ale coś autor jest mało zdecydowany i nieokreślony  ? do tego atolla, sklepy powinny dołączać Pana elektryka, w instrukcji powinno być dopisane - kupując  nasz produkt musisz liczyć  się z pruciem ścian, aby Pan elektryk dołączony  do gwarancji mógł  zrobić oddzielny obwód  elektryczny i dołączyć  bezpiecznik do szyny elektrycznej,conajmniej 25 amper ? szczególne  uwagi- Pan elektryk jest jak maszyna,nie umie pracować  nienaoliwiony ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kolego Piotrze, żeby rozjaśnić trochę sytuację.
Powiedzmy, że zdecydowałem się na Onkyo 9070 + 6170 i czego mógłbym się spodziewać przy podpięciu tego do obecnych MA RX2 oraz jakie kolumny dobrze by się zgrały z tą elektroniką?

Tannoye brałem pod uwagę ze względu na dobra scenę.

Edytowano przez Kuba.No
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo a 9070 gra neutralnie,  analitycznie,  dokładnie,  jakby niekiedy  chciało taktowac muzykę  niczym twardy dysk, takie mogą być odczucia na początku, jest dokładne  i szczegółowe z wykopem i sceną,  jest dość  uniwersalne, jeżeli masz kolumny grające  jasną  stroną  mocy, wlaczasz wtedy Direct i masz ocieplony dociażony dźwięk  i zagra tak jakiej jakości puscisz mu sygnał,  jest szczere do bólu  ? ii kocham go za to ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Arturas napisał:

Onkyo a 9070 gra neutralnie,  analitycznie,  dokładnie,?

 

12 godzin temu, Arturas napisał:

 jeżeli masz kolumny grające  jasną  stroną  mocy, wlaczasz wtedy Direct i masz ocieplony dociażony dźwięk ?

Nic z tego nie rozumiem.

To w końcu jak gra ten wzmacniacz Onkyo według Ciebie? Najpierw piszesz że neutralnie, analitycznie, a później , że jak ktoś ma jasne kolumny to z tym wzmacniaczem będzie miał dźwięk ocieplony i dociążony?

Jeżeli wzmacniacz gra neutralnie, analitycznie, dokładnie to w połączeniu z jasnymi kolumnami NIGDY nie uzyska się dźwięku OCIEPLONEGO ;)

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Naturalnie analitycznie. Tu jest problem. Onkyo nie jest neutralny. Jest bliżej naturalności ale jednak w kierunku jasnego detalicznego rozdzielczego grania. Bardzo szeroki dźwięk. Dalej od strony ciepła. Atoll z kolei właśnie w kierunku ciepła. O ile niskie tony przy Onkyo były by superkomputer kontrolowane, dynamiczne szybkie o tyle mam pewne obawy o górę. Z tannoy i jego tytanowym twerterem może być po prostu momentalnie za jasno. Mimo że wciąż pod kontrolą 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

... Z tannoy i jego tytanowym twerterem może być po prostu momentalnie za jedno. Mimo że wciąż pod kontrolą 

Piotr

Tannoy XT nie ma tytanu na kopułce tylko PEI.
Konkludując Onkyo z czymś na jedwabiu (ProAc) powinno grać ok.
Z drugiej strony materiał kopułki tez nie definiuje grania bo podobno trafiają się ciepłe metalowe kopułki i ostre jedwabne. Wszystko zależy od implementacji.

Edytowano przez Kuba.No
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...