Skocz do zawartości

Subwoofer do 500 zlotych


Alan

Recommended Posts

Witam!
Zastanawiam sie nad czyms co uzupelni w niskich tonach frontowe Dali
Conept 2 (podstawkowe) napedzane Onkyo 506. Pisze celowo frontowe bo
poki co nie mam jeszcze pomyslu co dac na tyl i srodek ale mysle ze
ebdzie to albo DC1 albo jakas uzywka. Pokoj 18m2. Budzet 500 PLN.

Yamaha YST SW012 ~300 PLN - warto?

Yamaha YST SW 015 ~ 500 PLN
Yamaha YST SW 030 - nie rozumie dlaczego jest w podobnych cenach jak
model w/w?

JAMO S40 ~300 PLN ?

Co ew. innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concept 2 grają fajnie jako stereo, ale jeżeli brak Ci basu, to przeżuć koncepty na tył a dołóż mocniejsze fronty. Problemem może być to Onkyo... W mojej opinii ampli Onkyo grają słabo basem. icon_neutral.gif chyba że budżet który posiadasz to 500zł, wtedy wchodzi w grę raczej tylko rozw. z subem, i to najlepiej z drugiej ręki.
Biegnij do salonu audio "porwij im na chwile" ten model SW 15 v 30 i odsłuchaj w domu. Zobaczysz czy o to chodziło i czy tego się spodziewałeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Concept 2 grają fajnie jako stereo, ale jeżeli brak Ci basu, to przeżuć koncepty na tył a dołóż mocniejsze fronty. Problemem może być to Onkyo... W mojej opinii ampli Onkyo grają słabo basem. icon_neutral.gif chyba że budżet który posiadasz to 500zł, wtedy wchodzi w grę raczej tylko rozw. z subem, i to najlepiej z drugiej ręki.
Biegnij do salonu audio "porwij im na chwile" ten model SW 15 v 30 i odsłuchaj w domu. Zobaczysz czy o to chodziło i czy tego się spodziewałeś.



To musza byc glosniki podstawkowe ktore umieszcze na uchytach bo nie mam miejsca. Mialem Tannoy M1 na frontach z amplitunerem Yamaha RX-V357. Mialy otwory bass-reflex z tylu a ze potrzebowalem szybko gotowki to opylilem je bo wyjatkowo okazyjnie je kupilem. Brakowalo troszke basu i mocy wiec mysle ze lepsze bylyby M2. Jesli Dali Concept 2 graja podobnie to bede szczesliwy icon_smile.gif W sumie wybrac cos do 700,- za glosniki frontowe i do 1000,- za amplituner bedzie ciezko bo juz to analizowalem ale chetnie uslysze jakies propozycje.

O Onkyo slyszalem ze maja dobre wzmacniacze i ze graja dosc przyzwoiscie. Nie za ostro i nie za mieko. Alternatywnie myslelm o Denon AVR-1306. Jak mysliie co bedzie lepsze? Slucham generalnie wszystkiego ale najczesciej house, progressive, funky, ambient czyli glownie elektronika.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim te monitorki maja inna filozfie grania delikatnie nie ekspresyjnie... na fronty to ciut malo...kwestia faktycznie aby dobrze wszystko grac to jak poszły rady koniecznie je na tył. fronty im wiesze tym pamietaj..musi byc wiekszy sub aby spełniał role kompana w garniu a nie przeszkadzającego pudła...
Kwestia miejsca i ulubionego stylu grania.. a jakie jest Twoje ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Slucham generalnie wszystkiego ale najczesciej house, progressive, funky, ambient czyli glownie elektronika.


Jak w takim gatunku muzyki preferujesz i chcesz koniecznie dołożyć subbas to proponował bym rozejżeć sie za czym mocniejszym od tej Yamahy.
Na pewno bas min. 10" (25cm), bo inaczej to może być karton z pałeczką w środku icon_smile.gif
Wytrzymaj do przyszłej środy, to napisze Ci wrażenia ze słuchania tych Dali z Yamahą - odwiedze kumpla który ma Concepty 2 i wzmak stereo Yamahy (nie pamiętam tylko jaki model icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Slucham generalnie wszystkiego ale najczesciej house, progressive, funky, ambient czyli glownie elektronika.


Jak w takim gatunku muzyki preferujesz i chcesz koniecznie dołożyć subbas to proponował bym rozejżeć sie za czym mocniejszym od tej Yamahy.
Na pewno bas min. 10" (25cm), bo inaczej to może być karton z pałeczką w środku icon_smile.gif
Wytrzymaj do przyszłej środy, to napisze Ci wrażenia ze słuchania tych Dali z Yamahą - odwiedze kumpla który ma Concepty 2 i wzmak stereo Yamahy (nie pamiętam tylko jaki model icon_biggrin.gif



OK

Ja wlasnie nie wiem czy Onkyo 506 brac czy HK 147. W sumie podobna polka cenowa tylko HK mi sie bardziej podoba wizualnie ale najwazniejsze to jak beda one pasowac do Dali Concept 2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan uwierz mi kwestia gustu!!! często ludzie dobierają sobie mocne av + mocne kolumny... ale są i odwrotne ..czyli mocny av + lajtowe glośniki i lajtowe kable które delikatanie złagodzą granie...naprawde kwestia gustu...chyba,ze nie masz jeszce swojego wyrobionego ucha..ale warto łączeniom sprzętu poświęcic uwagi ..pomarudzić sprzedawcom chodzi na odsluchy na poczatku po max 2-3 systemy wiec nie ma co bo sie wszysto pomiesza...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w starciu H/K AVR 247 pożarł icon_mrgreen.gif i to dosłownie Onkyo TX-SR606.
Onkyo zagrało tak plastikowym badziewnym basem icon_mad.gif , że trzy razy wołałem kolesia z salonu żeby sprawdził czy nic nie pogrzebałem!
Mam potworne kolumny, które luuubią prąd i H/K zdecydowanie sprostał moim wymaganiom!!! icon_biggrin.gif
Ale podkreślam! Odsłuch, odsłuch i jeszcze raz odsłuch!
Ja jadąc słuchać H/K vs. Onkyo byłem w 90% zdecydowany na Onkyo. Ale po pierwszych dzwiękach z H/K wiedziałem, że moje marzenie z dzieciństwa o posiadaniu właśnie Harmana sie urzeczywistni. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Przetworniki jakie zastosowałem;
bas - Alphard G series
mid - Tonsil GDM 16/150 Hi-Line
hi - TVM Acoustic (Tesla) ARC-044-20/8

Jak grają każdy zapyta... Cóż, trzeba by posłuchać i odnieść to do osobistej opini/wrażenia. Jak odsłuchiwałem w Koris'ie w Pozn. to pracownicy jednogłośnie stwierdzili "bardzo udana konstrukcja" ( a budżet to tylko 2500zł )
Ja lubie mocny, brzmiący, niiski bas i detaliczną góre i dla siebie nic lepszego jak narazie nie znalazłem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Pozbylem sie tej Yamahy oraz Tannoy M1 i postanowilem monitorujac rynek (sklepy oraz allegro) oraz czytajac przerozne fora i grupy dyskusyjne ze zakupie Dali Concept 2 bo jakos wole kolumny kupic nowe w tych koszta niz cos uzywanego nawet z wyzszej klasy. Z reszta kupic cos okazyjnie jest bardzo ciezko wiec nie licze na cud. Glosniki beda staly blisko sciany na uchwytach wiec bas-refleks musi byc wyprowadzony na przod. Z amplitunerow to bralem pod uwage jak juz pisalem sprzet ktory jest w podobnej cenie do Onkyo 506 (import z niemiec do dostania za 1100 przez allegro).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dobre podejscie czasami oczekiwanie na cud..graniczy...wlasnie z cudem..to jedno...dwa...Polacy zreszta i ie tylko maja tendencje do grzebania i "ulepszania" na swoje sposoby.. z naprawdę różnym skutkiem..
a moze zdecydujesz sie na monitory bez bes reflexu..?? mialem kiedyś kupe lat temu i grały niemiłosiernie mocno..
ale to tak ogolnie aby zrobić jeszce większy mętlik w glowie icon_smile.gif
co do sprzętu z niemiec...a gwarancja ? masz pewność,ze to nie jakas powystawowa sztuka itp itd ? to ze z niemiec nic nie oznacza..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...