Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe do 300zł


Recommended Posts

Siema! Zacząłem rozglądać się za następcą moich obecnych słuchawek, stąd piszę do Was z prośbą o poradę w kwestii wyboru nowych. Do tej pory używałem SoundMagiców E10c, z których byłem całkiem zadowolony, niestety najprawdopodobniej wypadły mi z kieszeni kurtki w drodze z pracy, dlatego też uznałem, że to dobry moment na zmianę. Słuchawki mają być przede wszystkim uniwersalne, ze względu na zróżnicowanie gatunków, jakich słucham. Gdybym miał je jednak uszeregować, to najwięcej czasu spędzam mimo wszystko z metalem i rockiem, dlatego czysta gitara, szczegółowość i wyrazistość to priorytet. Lubię też odpalić utwory symfoniczne, nawet symfoniczny metal, więc sprzęt powinien dobrze eksponować sekcje smyczkowe, instrumenty dęte i fajnie separować brzmienie. Zależy mi jednak również na wyraźnym i dobrze podkreślonym basem, takim który potrafi uderzyć w utworach tego wymagających (Praise the Lord ASAPA Rocky'ego czy Rockstar Posta Malone są dobrymi przykładami). Nie chcę jednak słuchawek nastawionych skrajnie na bas, który zalewa praktycznie resztę pasm, miałem swego czasu jakiś model Snabów, które miały taką skłonność i po tygodniu musiałem im podziękować. Przeglądałem już różne polecane modele i jak do tej pory te przypadły mi najbardziej do gustu:

- SoundMagic E50c
- SoundMagic E80c
- Final E3000C
- Final Audio Design Heaven II
- RHA MA750i 
- Beyerdynamic Soul Byrd
- Fidue A65
- HiFiMAN RE-400

- FiiO F5                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Chętnie jednak wysłucham również innych propozycji z podobnej półki cenowej. Z wyżej wymienionych modeli RHA, Beyerdynamici i HiFiMANy wykraczają trochę ponad przyjęty budżet, ale naczytałem się o nich sporo dobrego, więc jeżeli faktycznie warto to rozważę dołożenie tych kilkudziesięciu złotych. Jak na razie najbardziej ciągnie mnie chyba do E80c, E3000C, FiiO F5 oraz Fidue A65, jednak proces decyzyjny nadal trwa  Jeżeli ktoś miał styczność z którymś z modeli przeze mnie wymienionych to bardzo proszę o opinie i porady. Z góry dzięki i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac te E3000 najbardziej chyba do mnie poki co przemawiaja, zwlaszcza, ze porownujecie je z modelem nomen omen 150zł drozszym, co raczej swiadczy o super stosunku ceny do jakosci. Ciekaw jestem tylko jak u nich z wyrazistoscia i czy to ciemne brzmienie nie bedzie troche przeszkadzac w metalowych utworach. Jak myslicie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, trudny wybor, ale skoro Finale faktycznie są tak dobre i w dodatku zostanie mi ponad 100zł w kieszeni to chyba postawie na nie :) Wielkie dzięki! A i mam jeszcze pytanie natury czysto technicznej -czy jezeli uzyje przejściówki z mini jakcka na USB C dedykowanej do HTC U11 to jakosc audio moze na tym ucierpiec? Bede ich uzywal na zwyklym odtwarzaczu, ale z telefonem na pewno tez beda sporo wspolpracowac, a tak wlasnie mi przyszlo do glowy, ze moze to miec jakis wplyw.

Edytowano przez toniemarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość takich przejściówek to po prostu krótki kabelek pozwalający podłączyć słuchawki z wtykiem jack 3,5 mm przez złącze USB-C do układu dźwiękowego telefonu. Taka przejściówka nie powinna mieć znaczącego wpływu na dźwięk. Są jednak i takie przejściówki w których są zawarte układy audio i pracują one jak zewnętrzny DAC/Amp słuchawkowy. Te mają duży wpływ i używa się je zwykle do tego aby poprawić dźwięk telefonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...