Skocz do zawartości

Rega Planar 1 czy Planar 1 Plus


Recommended Posts

Dzień dobry wszystkich, przymierzam się w końcu do zakupu gramofonu i jeszcze decyduję się na konkretny model, jestem najbliżej zdecydowania się na Rega Planar 1 tylko moje pytanie jest takie czy w wersji z przedwzmacniaczem czy lepiej kupić przedwzmacniacz osobno? zakładając że 1900 zł jest to budżet nie przekraczalny. W tej cenie jest także Audio-Technica AT-LP5, która mi się bardzo podoba więc zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma opcjami. Pytanie tylko czy lepszą opcją jest gramofon z wbudowanym przedwzmacniaczem jak Rega Planar 1 Plus lub AT-LP5, czy lepiej wziąć wersję bez przedwzmacniacz i dokupić osobno np. Vincent PHO-200 lub Pro-Ject Phono Box E?

Edytowano przez Wojtek_Ajla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodniejsza będzie wersja z preampem. Chyba że chodzi o jakość dźwięku no to wtedy dobry przedwzmacniacz będzie lepszym wyborem z tym że zaryzykuje stwierdzenie że nie w tej kategorii cenowej. Mam Planar 1 z zewnętrznym preapmem Regi ale gdybym dzisiaj kupował wybrałbym ten mniej problematyczny. Chyba że będziesz w przyszłości szalał z droższymi wkładkami to można pomyśleć o dobrym preampie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Wojtek_Ajla napisał:

Nie przewiduje jakiejś poważniejszej zabawy w upgrade sprzętu, ma stać i być bezproblemowy w użyciu:)

Normalnie to bym Ci zaproponował któregoś ze starszych Technicsów np.

https://allegro.pl/oferta/technics-sl-b3-full-automatic-belt-drive-7656312019

+

https://www.tophifi.pl/gramofony/przedwzmacniacze-gramofonowe/nad-pp-2e.html

ale jak tylko ma stać i być bezproblemowe to kup z przedwzmacniaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie to bym Ci zaproponował któregoś ze starszych Technicsów np.
https://allegro.pl/oferta/technics-sl-b3-full-automatic-belt-drive-7656312019
+
https://www.tophifi.pl/gramofony/przedwzmacniacze-gramofonowe/nad-pp-2e.html
ale jak tylko ma stać i być bezproblemowe to kup z przedwzmacniaczem.


Nie chce iść w używany sprzęt bo się na tym nie znam i wydać 1000 zł i wtopić to nie problem, chce mieć nowy sprzęt z gwarancja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie odebrałeś , nie neguję Twojego zakupu.
 
 
Poczytałbym tylko trochę o gramofonach.

Spoko rozumiem:) po prostu zaznaczam ze
Interesuje mnie tylko nowy sprzęt żeby nie wtopić z używanym:) w moim zakresie cenowym przeważnie jest polecany właśnie Rega Planar 1 ale zastanawiało mnie czy lepiej brać plus czy kupować osobno przedwzmacniacz ale już odpowiedz na to pytanie została udzielona


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to znaczy „wtopić” można odsłuchać , pewnie nawet w domu i sprzęt ma gwarancję - szczerze mówiąc jedyne co mi przychodzi do głowy to ewentualne brzmienie które może nie bardzo podpasować. No ale to jesteś w stanie zweryfikować podczas odsłuchu. Były jakieś sprawy z wyegzekwowaniem roszczeń gwarancyjnych z Regą? Ja miałem problem z zasilaczem i przysłali mi kolejny do domu bez problemu. Dostałem jeszcze mocniejsza wersję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Inferno napisał:

Ale co to znaczy „wtopić” można odsłuchać , pewnie nawet w domu i sprzęt ma gwarancję

Jeżeli kupujesz na dwa lata , nie zamierzasz zmieniać nigdy wkładki, a jak coś to zawsze będziesz kupował Regę Carbon /ale igłę będziesz musiał zmienić  i tu jest podana siła nacisku 2-3g. i bez normalnej przeciwwagi nie mam pojęcia jak ją w tym gramofonie ustawisz?, w ten "automatyczny" antyscating raczej też nie wierzę/ to jest to dobry gramofon.

A i jeszcze jedno , jak by Ci kiedyś jednak przyszło do głowy zmienić wkładkę na lepszą / bo właśnie to ona odpowiada za dźwięk/ to przy tym "sklepanym" ramieniu , bez możliwości wymiany headshella , może okazać się nie możliwe. Jest taki parametr do ustawienia jak overhang i to otwory mocujące mogą być za krótkie , nie wspominając już o dalszej kalibracji którą ten gramofon uniemożliwia. Nie piszę tego złośliwie , tylko by Ci uświadomić pewne za i przeciw. :) 

 

Radzę przy zakupie popytać o parę spraw w salonie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Inferno napisał:

Ale co to znaczywtopić 

Według mnie to znaczy kupić coś z czego po chwili nie będziesz zadowolony. To znaczy kupić coś i nie być świadomym wad tego zakupu... choć w tym konkretnym przypadku to już znasz chyba plusy i minusy tego konkretnego. Kolega @tomek4446 już przytoczył kilka ograniczeń rozważanego gramofonu. Do tego weź pod uwagę fakt, że nawet z fabryczną wkładką może być ciężko poprawnie ustawić gramofon. Zakres regulacji siły nacisku jest bardzo mały i ciężko jest to poprawnie ustawić. Kolejny element to lekkość konstrukcji i podatność na drgania. Miałem ostatnio taki przypadek u klienta w domu. Trzeba było ostro dociążyć stolik żeby igła nie przeskakiwała jak po ulicy obok przejezdzało auto :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może będę się decydować na używany gramofon ale będzie to AT-LP5 jeszcze z roczną gwarancją, cena jest chyba przyzwoita a za to zaoszczędzę na nowym sprzęcie zainwestuję w nową lepszą wkładkę. Oczywiście mam jeszcze trochę dni do namysłu i zależy też jak aukcja się potoczy

Edytowano przez Wojtek_Ajla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wojtek_Ajla napisał:

Być może będę się decydować na używany gramofon ale będzie to AT-LP5

Rozumiem obawy związane z wtopieniem forsy , w Łodzi podałbym Ci adres komisu, w którym kupiłbyś sprawdzony gramofon wyższej klasy, za połowę sumy którą chcesz wydać. Ale na Allegro też są fajne gramofony , należy zwrócić np. uwagę na stan gramofonu , podaję przykład , nikt nie daje plinty do fornirowania /bo to trochę kosztuje/ mając niesprawny gramofon :) 

 https://allegro.pl/oferta/technics-sl-23-a-7834706079?reco_id=725ab022-2ecd-11e9-9c13-246e961044c0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem obawy związane z wtopieniem forsy , w Łodzi podałbym Ci adres komisu, w którym kupiłbyś sprawdzony gramofon wyższej klasy, za połowę sumy którą chcesz wydać. Ale na Allegro też są fajne gramofony , należy zwrócić np. uwagę na stan gramofonu , podaję przykład , nikt nie daje plinty do fornirowania /bo to trochę kosztuje/ mając niesprawny gramofon  
 https://allegro.pl/oferta/technics-sl-23-a-7834706079?reco_id=725ab022-2ecd-11e9-9c13-246e961044c0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Ładny i wierze ze to dobry zakup chociaż lekkim problemem jest właśnie kolor plinty, pomyśle czy zona mnie nie zabije jeśli nie będzie czarna :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...