Skocz do zawartości

jakie kolumny i wzmacniacz? POMOCY !!!!


dawido9810

Recommended Posts

Witam,

Od pewnego czasu zamierzam kupić zestaw audio 2.0 jak i 2.1 interesuje mnie dynamiczny, ale nie przesadzony miły dla ucha bass na pomieszczeniu około 20m^2. Kolumny stały by w rogach pokoju. Interesuje mnie wzmacniacz Onkyo A-9010, ale nie wiem czy to dobry wybór. Proszę was o poradę i dobór odpowiedniego sprzętu, budżet to 2000-2500. Kolumny mogą być również używane.
Muzykę jaką słucham: electro-house , klubowa, rap, co w ucho wpadnie. 
 

Edytowano przez dawido9810
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z kolegą @Pumpurek. Prowadzi komis używanego audio. Pomoże złożyć Ci  kompletny zestaw audio. Sprzęt sprawdzony, gwarancja. Masz możliwość późniejszej wymiany, zamiany na inny, gdyby dźwięk nie był taki jak oczekujesz.

Wbij w Google pumpurek, kolegę znajdziesz na allegro. Nr telefonu i mail też allegro. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dawido9810 napisał:

Witam,

Od pewnego czasu zamierzam kupić zestaw audio 2.0 jak i 2.1 interesuje mnie dynamiczny, ale nie przesadzony miły dla ucha bass na pomieszczeniu około 20m^2. Kolumny stały by w rogach pokoju.

Umiejscowienie kolumn w rogach pokoju to jedno z najgorszych rozwiązań. Bedziesz miał nienaturalnie podbite niskie tony. Oczywiście nie w ten pozytywny sposób, wręcz przeciwnie. Słaba kontrola, może być dudnienie, zarówno słaba scena stereo, słabsza dynamika jak i detal. Pomyśl o innym ustawieniu aby kolumny miały choć trochę oddechu i nie były przyklejone do ścian.

6 godzin temu, dawido9810 napisał:

Interesuje mnie wzmacniacz Onkyo A-9010, ale nie wiem czy to dobry wybór.
 

No niezbyt dobry wybór ;) Patrząc na Twoje wymagania wolałbym o wiele bardziej zaproponowanego NAD'a. Oczywiście zależy jeszcze w jakiej cenie, ale to dobra konstrukcja w swoim przedziale cenowym.

Jak wyżej to możesz polować na np. NAD 352, starszy model, ale oczko wyżej.

A kolumny ? Najlepiej coś w miarę uniwersalnego, muzykalnego, np Dali 450, z NAD'ami fajnie się zgrywają.

 

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 9010 jest przeciętny nie polecam. Z nowych lepiej radzi sobie Pioneer a30.

Jeśli chodzi o sprzęt używany to znowu to wybór jest znacznie większy. 

Wzmacniacze:

Marantz pm80, pm63? Dobrze kojarzę? Yamaha ax900, denon 1060, Onkyo 8850. 

Kolumny

Tannoy M4, F4, R3, dali 450, missiona m34i, elac FS 57, magnat quantum 675.

No jest ego trochę. Używany sprzęt też ci się uda odsłuchać.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W danym budżecie z fabrycznie nowych zestawów możesz złożyć system, oparty na wzmacniaczu NAD C326 BEE i kolumnach STX Electrino 150, przy troszeczkę wyższym budżecie do NAD mozemy dobrać Indiana Line Nota 550X lub Pylon Audio Pearl 25. To dobre zestawy, które powinny Cię dźwiękowo usatysfakcjonować.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z korzystał z opcji kupienia od Kolegi @Przemek Ost wzmacniacza Nad. Wzmacniacz praktycznie nowy, pewnie jeszcze nie wygrzany do końca i do niego dobierał kolumny używane. Zawsze to parę stówek taniej i mniejsza strata przy odsprzedaży. Może napisz do Przemka priv?

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym używanym praktycznie nowym sprzętem to jest tak że jak sam szukałem takiego to nic trafić nie moglem, sam kupilem nowy a kilka tygodni później go sprzedaje. Wniosek? Trzeba być cierpliwym a jak cos sie trafi (z perełek) to za dlugo sie nie zastanawiac :D Przy odtwarzaczu CD tak juz zrobilem, aczkolwiek przy CD mowia ze uzywany to juz wieksze ryzyko i potencjalne problemy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dawido9810 napisał:

Witam,
Dziękuje wszystkim za odpowiedź, po wszystkich informacjach zastanawiam się nad wzmacniaczem NAD C326 BEE wraz z ELAC FS57. Czy będzie to dobre połączenie? 

Bardzo dobre. Bardzo udane modele kolumn.

Cena tych kolumn też jest ostatnio atrakcyjna wśród używanego sprzętu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...