Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

temat dla mnie pilny, także przepraszam, jeżeli podobne wątki przeoczyłem.

Mój zestaw audio: Audiotrak Prodigy Cube (podłączony do PCta po USB) + AKG K240 MkII + Zalman ZM-MIC1.

Problem leży w mikrofonie, z którego dźwięk, pomimo umieszczenia blisko twarzy (na kablu od słuchawek) jest bardzo cichy. Na Discordzie czy Teamspeaku podbijają mnie na 200%, a i tak ledwo mnie słychać. W związku z tym pytanko: czy Cube może być jakąś "przeszkodą" dla mikrofonu? Czy lepiej mikrofon podpiąć bezpośrednio do karty dźwiękowej w komputerze?

A może po prostu ten mikrofon tak ma? W końcu chyba nie można oczekiwać cudów od sprzętu za 20zł. Jeżeli tak jest to czy w budżecie około 100zł można znaleźć coś lepszego z zastrzeżeniem, że ma to być mikrofon przypinany? Od razu zaznaczę, że mikrofony stojące na biurku, wiszące w uchwytach, itd. odpadają ze względu na mało miejsca na biurku.

Trochę się z tematem zapoznałem i wytypowałem kilka modeli mikrofonów. Czy dadzą one zauważalną różnicę względem Zalmana?

1. Boya BY-M1. ~50zł

2. Audio-Technica ATR 3350. ~110zł

3. Boya BY-M!DM. ~100zł

4. Steelseries Siberia. ~40zł

Z góry dzięki za porady i sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...