Skocz do zawartości

Głośniki podłogowe do Yamaha RX D485


mlody02

Recommended Posts

Witam Was,

 

Potrzebuje pomocy w doborze głośników podłogowych do amplitunera  Yamaha RX-D485.(który też zamierzam kupić i jestem na niego zdecydowany ) 

Głośniki potrzebuję w stereo  maksymalnie do 2200 zł, lub w tej cenie 5.0.(chociaż posiadam 2 głośniki KODA AV707 V.2F , centralny i satelitki KODA ze starego kina Pioneer VSX 416)  

Amplituner będę używał częściej do muzyki ale czasem też do filmów. Dlatego zależy mi na stereo bardziej. 

Zależy mi na naturalnym dźwięku, słucham muzyki rockowej, metal, grunge, blues. 

Czy jest coś godnego uwagi gdyż jak patrzę na wybór to naprawdę nie wiem co mam wybrać. (nie mam gdzie odsłuchać)

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połączeniu z amplitunerem kina domowego Yamaha do Twoich gatunków muzycznych zaproponowałbym Ci na pewno dwie polskie konstrukcje - Pylon Audio Pearl 27 oraz STX Electrino 250. Pylon to trochę równiejsze, spokojniejsze, bardziej plastyczne granie z dobrą podstawą basową. STX gra bardziej efensywnie, mocno, wyraźniej eksponując skraje pasma. W danym budżecie zmieścimy się także z Monitor Audio MR6. Jeśli szukasz dzwięku bardziej plastycznego, ciepłego, dobrą opcją będzie Q Acoustics QA 3050i. Na koniec jeśli szukasz mocnego, szybkiego, energicznego dzwięku - Melodika BL40MK3.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny, pamiętaj że przy zakupie zestawu elektronika z kolumnami możesz liczyć na lepsze ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tylko nowe. Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Poczytam sobie o Waszych propozycjach. Niestety w MM i RTV EuroA nikt mi nie pomoże bo nikt sie nie zna na tym co sprzedają... 

 

Czy naprawdę zmieszczę sie z cena:

Q Acoustics QA 3050i lub Melodika BL40MK3. ?

Pozdrawiam

Edytowano przez mlody02
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mlody02 napisał:

Zainteresowały mnie głośniki Taga 606 V3.

Tak gwoli ścisłości: zainteresowały Ciebie kolumny , a nie głośniki... Głośniki są w kolumnach.

Zastanów się nad używanymi kolumnami - często można kupić egzemplarze w idealnym stanie.

Jesteś zdecydowany na tę Yamahę D485 i czy jej już słuchałeś?

A może lepiej wejść w wyższy model - amplituner ONKYO TX-NR809 i  gotowy zestaw kolumn 5.0 sprzedaje inny użytkownik naszego Forum - Castel. Warto się nad tym tym zastanowić, bo wejdziesz w ten sposób w zdecydowanie wyższą półkę sprzętu ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RoRo napisał:

ak gwoli ścisłości: zainteresowały Ciebie kolumny , a nie głośniki... Głośniki są w kolumnach.

dziękuję za poprawienie, tak chodziło mi o kolumny.

Co do ampli słyszałem i mi odpowiada i chce mieć nowy z gwarancją.

Jeżeli chodzi o kolumny używane to rozważę ofertę.

maveric2005: dzięki (z tego wszystkiego zapomniałem o opcji szukaj w google :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...