Skocz do zawartości

CIepłe kolumny do Onkyo A-9150


Tomasz S.

Recommended Posts

Cześć,

Po wszystkich przejsciach i testach kilku ampli wybrałem wreszcie odpowiedni. Wygrało Onkyo A-9150. Dzwięk, jakość, wygląd i funkcjonalność jest w punkt. Zostaje na pewno. Zmieniłbym teraz kolumny. Potrzebuję czegoś,żeby lekko ocieplić ten dzwięk i nagłośnić 18 metrów. Słucham przekroju muzycznego tylko ze streamingu Tidal HiFi i Spotify. Chciałbym sprzedać obecne JBL studio 230 i kupić podłogówki lub duże podstawkowe. Budżet zakładany to poniżej 1800, biorę pod uwagę używki lub nowe Polk Audio T50. Z tego co czytałem do tego ampli dobrze wybrać coś z Tannoy / Dali / Pylon lub podobnie brzmiącego. Ktoś coś poleci ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

myślę, że dobrą opcją będzie mocny monitor. Spójrz proszę na Indiana Line Tesi 261, ewentualnie troszeczkę droższe, ale na pewno lepsze Kef Q350. Z konstrukcji podłogowych brałbym pod uwagę na pewno Indiana Line Nota 550X oraz troszeczkę droższe, ale bardzo dobre Tannoy Mercury 7.4, Fyne Audio F303 i przede wszystkim Q Acoustics QA3050i.

Zapraszam serdecznie na odsłuch, porownania w naszym salonie oraz i dywidualbe wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 1Ender napisał:

Kolego @Q21 czy miałeś możliwość porównania Tannoy 7,4 z Tannoy M5? Czym one się różnią?? 

Oj, to starsza kolumna, dawno jej nie słuchałem. Na pewno to potężna kolumna, mocniejsza od Marcury 7.4. Z tego co pamietam, to charakter typowy dla Tannoy Mercury czyli ciepłe, gęste granie, ale M5 miała wyraźnie eksponowany bas, to była kolumna, która dobrze sprawdzała się w dużych pomieszczeniach. Jeśli w stanie idealnym (to konstrukcja prawie 20-letnia) i w dobrej cenie, to warto rozwazyć, ale na pewno nie do pomieszczenie poniżej 25m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) udalo się :)

tylko dopowiem. 

wbrew pozorom jest miała takiego mocarnego basu. Był głębszy od M4 ale nie byk taki potężny. Różnice były w barwie a nie mocy. Jak koledzy powiedzieli to ciepłe kolumny. 

w promowaniu do 7.4 były zdecydowanie ciemniejsze. 7.4 są bardziej przestrzenne. Mają fajny ładny bas ale jednak szybszy i twardszy od M5 czy też 4rek.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F302 i F303 to rzeczywiście brzmienie zbliżone do starszych konstrukcji Tannoy, ale z trochę większym naciskiem na swobodę, wyrazistość, analityczność i kontrolę basu, którego jest trochę mniej. F302 to mała podłogówka, która raczej sprawdzi się dobrze w pomieszczeniu poniżej 20m2, F303 spokojnie do 30m2. Mamy obydwie w salonie, zapraszam na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o fyne czy tannoya?

Fyne między sobą różnią się klasa. Te mniejsze jakoś mnie nie urzekly. To próba powrotu do bardzo udanego starszego modelu f3. jeśli natomiast chcesz porównać fyne do tannoy to tutaj zdecydowanie lepiej wypada tannoyi pod kątem basu. obie konstrukcje grają bardzo dobrze średnicą jednak bass jest wyraźniejszy w tannoy 7.4

Obie sąd o średnich i mniejszych pomieszczeń. Z tym 30 metrów to bym uważał

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Oczywiście jeśli macie jakieś lepsze pomysły co do tych kef'ów to chętnie wezmę pod uwagę opinie specjalistów. Kolumny posiadam już parę lat (bodajże 5-6) pod amplitunerem hk avr 265 i nawet w trybie 2 kanałowym, w harmanowskim trybie direct podoba mi się to co prezentują. Zastanawiam się też, czy przy wyraźnym przeskoku w jakości na plus, podczas zmiany na jakąkolwiek integrę stereo będę w ogóle kręcił nosem. Poszukuję integry najlepiej w cenie do 2tys, ew. 3 i wybór póki co padł na te onkyo, które oczywiście przed zakupem wypożyczyłbym na domowe odsłuchy z moimi kefami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Atoll nie ma żadnego wejścia cyfrowego. Czy podłączając go po RCA, przykładowo pod odtwarzacz sieciowy Atoll ST100SE uzyskałbym zadowalającą jakość dźwięku? Nie jestem zbyt przekonany do analogowego przesyłu dźwięku od źródła cyfrowego. Czy osoby poszukujące bardzo dobrej jakości dźwięku wykluczają takie rodzaje połączeń?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2019 o 09:04, S4Home napisał:

Hmm ciekawe podejście? A dlaczego nie jesteś przekonany?

Albo inaczej. Czym rożni się DAC w odtwarzaczy sieciowym czy też CD czy innym źródle dźwięku cyfrowego od tego DACa wmontowanego w wzmacniacz ?:)

 

Po prostu bazując na podejściu myśli czystości dźwięku to każdy dodatkowy przesył sygnału może być źródłem zakłóceń. DAC we wzmacniaczu otrzymujący sygnał zero-jedynkowy od odtwarzacza byłby chyba lepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o utrzymanie jak najlepszej jakości od analogowego przesyłu po rca od odtwarzacza do wzmaczniacza. Zakładając, że kabel optyczny praktycznie całkowicie eliminuje zakłócenia i jest przedłużeniem odczytu z płyty czy sieci bezstratnie. Takie jest moje osobiste odczucie i punkt widzenia. Jeżeli jednak RCA nie spowoduje żadnej slyszalnej utraty jakości to byłbym jak najbardziej za tym Atollem. Stylistycznie wygląda doskonale. Nawiązuje mocno budowa i elegancją do starych dobrych zestawów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie i 9150 i Atoll in100se I jeżeli mogę Cię do czegoś zachęcić to do 2 rzeczy. Pierwsza to odsłuchy i wypożyczanie sprzętu kiedy się da, a druga to dobieranie sprzętu do muzyki, której lubisz a nie wybieranie "lepszego" wg ogółu wzmacniacza a potem zmiana muzycznych upodobań bo coś brzmi lepiej na danym systemie. U mnie zostaje Atoll ale dalej uważam, że 9150 jest świetny i w tej cenie wymiata i daje dużo radości. Nowy in100se to około 3,5 tys najmniej w promocyjnej cenie. W tej cenie nie masz żadnych wejść cyfrowych, regulacji barwy, wyjścia na 2 pary głośników, USB itd. DAC do niego taki jak Cambridge Audio DacMagic100 to kolejne 600zl. Onkyo w tym momencie to 2tys z wbudowanym Dacem. Porównywanie ich dźwiękówo jest trochę "nie sportowe" :) Atoll ma przewagę ale kosztuje dużo więcej i oferuje mniej opcji. Mogę sobie też wyobrazić, że dla wielu osób i z niektórymi głośnikami Onkyo zabrzmi lepiej. Dodatkowo dobranie do niego bardzo dobrego streamera 6170 to połowa ceny st100se

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...